Lielbritānijā arestēta kāda parlamenta deputāta palīdze, kas tiek turēta aizdomās par spiegošanu Krievijas labā. Lielbritānija viņu grasās izraidīt no valsts.
25 gadus vecā Katja Zatuļivetera bija deputāta Maika Hankoka palīdze un informācijas pētniece. Deputāts ir noliedzis, ka darbiniece būtu darījusi ko nelikumīgu, un atklājis, ka viņa pārsūdzēs lēmumu par arestu. "Neviens nekad nav man stāstījis, ka viņa šādās lietās būtu iesaistīta," teica deputāts. "Tagad viss ir viņas advokātu rokās. Esmu pārliecināts, ka beigās tiks pierādīts, ka viņai ir taisnība." M. Henkoks parlamentā ir ievēlēts no Portsmutas, kur atrodas liela jūras spēku bāze, un viņš ir pārstāvju palātas Aizsardzības komitejas, kā arī parlamenta Krievijas grupas loceklis.
Lielbritānijas Iekšlietu ministrija par šo gadījumu komentārus nesniedz, taču laikraksta Sunday Times avots drošības iestāžu aprindās stāstījis, ka aizturētās sievietes klātbūtne ir "traucēklis nacionālajai drošībai", un šīs operācijas mērķis ir "parādīt viņai durvis". K. Zatuļivetera tiek uzskatīta par tā dēvēto nelegāli – šādi sauc aģentus, kas iefiltrējušies citā valstī nevis dalībai konkrētās operācijās, bet lai ar pieņemtu citu identitāti iekļautos citas valsts sabiedrībā un tiktu likti lietā, kad tāda nepieciešamība parādīsies.
K. Zatuļivetera Lielbritānijā ir ieguvusi maģistra grādu. Viņa ir strādājusi arī aizsardzības jomas domnīcas Defence Forum uzdevumā un šajā laikā sarakstīja publikāciju, kurā kritizēta NATO, bet aizstāvēta Krievijas 2008. gada militārā operācija Gruzijā, vēsta Daily Telegraph. Publikācijā bija teikts, ka ASV un NATO Krieviju bija izprovocējušas un Krievijai nācās iejaukties savas kaimiņvalsts lietās. Lai uzsāktu darbu parlamentā, tika pārbaudīta viņas pagātne, un tolaik nekas nepiemērots tanī atrasts netika.
Šī ir pirmā reize kopš aukstā kara, kad par spiegošanu Krievijas labā ir aizturēts kāds parlamentā strādājošais. Pagājušajā vasarā šāda veida spiegu tīkls tika atklāts ASV, un desmit spiegus ASV apmainīja pret četriem Krievijā ieslodzījumā esošiem un par spiegošanu notiesātiem cilvēkiem. Lielbritānijai un Krievijai arī līdz šim ir bijušas saspīlētas starpvalstu attiecības: Londonā 2006. gadā tika noindēts disidents Aleksandrs Ļitviņenko, turklāt Lielbritānija ir piešķīrusi politisko patvērumu vairākiem Krievijas vajātiem cilvēkiem, to skaitā oligarham Borisam Berezovskim un čečenu separātistu līderim Ahmedam Zakajevam.