Komentāri / Baltijas valstu un Polijas prezidenti bažīgi "par Krievijas centieniem pārskatīt vēsturi"
 

34 komentāri

AAbsolūtā patiesība
Nu kas tad cits atliek ka tikai rakstit jauno ,pareizo vēsturi !
25.novembris, 11:56 Atbildēt
ssākums
Pamatos to jau ir izdarījis Aleksandrs Solžeņicins "Gulaga arhipelāgs", latviski tulkoja Franks Gordons, lielisks tulkojums.
25.novembris, 12:13 Atbildēt
kkisky
Vai esat mēģinājuši seksu tiešsaistē? - Tūkstošiem modeļu, kas šobrīd ir gatavi jums padoties.---- ja.cat/miss
25.novembris, 13:50 Atbildēt
PPolitiskāšizofrēnija
Solžeņicins nav vēsturnieks, Solžeņicins ir literāts. Šīs abas lietas near jaukt kopā arī tad, ja tas ir politiski izdevīgi.
Vēsturnieki ir tie, kuri sēž arhīvos un strādā ar dokumentiem. Diemžēl vēsturnieku un literātu apgalvojumi bieži atšķiras... .
25.novembris, 13:43 Atbildēt
SSkolnieciņš
Politiskāšizofrēnija, kā pusē Tu esi? Padomju totalitārisma pusē? Ko tik kvēli attaisno Kremļa noziegumus?
Un Solžeņicins ir gulaga arhipelāgs. "Gulaga arhipelāgs" Aleksandrs Solžeņicins
Jebkuras valsts vēsturē ir gan patīkamas lapas, gan ne tik labas. Par vienu no grūtākajiem periodiem tiek uzskatīts PSRS represiju laiks, par kuru tagad ir daudz rakstīts un daudz runāts. Bet tad cilvēki nevarēja atļauties nevienu lieku vārdu, jo baidījās tikt pārprasti. Aleksandra Solžeņicina grāmata Gulaga arhipelāgs stāsta par to, kas valstī notika no 1918. līdz 1956. gadam. Tas tika rakstīts slepeni un publicēts ārzemēs, un tikai 1990. gadā tas tika publicēts PSRS. Šis darbs joprojām izraisa dažādas lasītāju atbildes. Kāds ir sašutums, un kāds ir pārņemts ar to, ko nācās pārdzīvot tā laika cilvēkiem.

Grāmatas pamatā ir stāsti, vēstules, piezīmes, vairāk nekā 200 cilvēku komentāri, kuri pārdzīvoja represijas un savām acīm redzēja visu, ko autors apraksta. Lasītāji to varēs redzēt un pat sajust; viņi nevarēs palikt prom. Šie ir stāsti par daudziem cilvēkiem, kuri cieš no bada, aukstuma, mugurkaulnieku darba un ... netaisnības. Nometnes pulcēja dažādu klašu un profesiju cilvēkus. Militāri, partijas biedri, inteliģence, parastie cilvēki, noziedznieki, priesteri, skolotāji, zinātnieki - visi uzzināja, kas tas ir, ja nāve ir ļoti tuvu. Visi piedzīvoja negulētas naktis un bailes no pratināšanas. Visi, kas no turienes iznāca, to nekad neaizmirsīs.

Savā darbā autors nesniedz skaidru aprakstu par to, kurš ir labs un kurš slikts. Viņš raksta par cilvēkiem, kuru dvēselē vienmēr ir vieta gan labajam, gan ļaunajam. Dažreiz var būt ļoti grūti izlemt, kuru pusi izvēlēties. Šo grāmatu nevar vienkārši izlasīt un aizvērt. Jums tas jādzīvo un jāsaprot.

Mūsu vietnē jūs varat bez maksas un bez reģistrācijas lejupielādēt Aleksandra Isajeviča Solžeņicina grāmatu "Gulaga arhipelāgs" fb2, rtf, epub, pdf, txt formātā, lasīt grāmatu tiešsaistē vai iegādāties grāmatu interneta veikalā.

Aleksandrs Solžeņicins ir pasaulslavens krievu rakstnieks, Nobela prēmijas laureāts. Viņš bija karavīrs Otrajā pasaules karā, un 1945. gadā viņu arestēja par Staļina kritizēšanu. Līdz 1956. gadam viņš atradās Lubjanskas, Butirskasaya cietumos, kā arī astoņus gadus pavadīja labošanas darbu nometnēs. Cietumā pavadītie gadi atspoguļojās ne tikai Solžeņicina raksturā, bet arī visā viņa pasaules skatījumā un darbā. 1973. gadā, kad Francijā tika publicēts autora slavenākais romāns “Gulaga arhipelāgs”, viņu apsūdzēja par nodevību dzimtenē un izsūtīja uz Vāciju. Tikai 2000. gadā Aleksandrs Solžeņicins atkal saņēma Krievijas pilsonību un viņam tika piešķirta Valsts balva. Ģeniālā rakstnieka darbam ir daudz raksturīgo iezīmju, kas raksturīgas klasiskajam eposam. Viņa romāni ir reālistiski, balstīti uz dokumentāliem faktiem, piesātināti ar simboliem un Bībeles mājieniem.

Gulaga arhipelāgs ir Aleksandra Solžeņicina epopeja, kas atklāj patiesību par padomju represīvo orgānu darbību. Autors savā stāstījumā aptver lielu vēsturisku periodu: no Padomju Savienības pastāvēšanas pirmajām dienām un Ļeņina varas līdz 50. gadu Hruščova atkusnim. Tā kā forma bija māksliniecisks pētījums, Solžeņicina darbs ar briesmīgu reālismu parādīja, kā darbojas savu cilvēku nogalināšanas mehānisms. Grāmatas pamatā ir milzīgs daudzums faktisko materiālu, personīgās atmiņas par autoru un cilvēkiem, kuri, tāpat kā viņš, pārdzīvoja padomju nometņu šausmas.

Jūs varat iegādāties grāmatu "The Gulag Archipelago" vai lejupielādēt to uz iPad, iphone, android un kindle - jūs varat doties uz vietni bez reģistrēšanās un SMS. Izlasiet arī grāmatas kopsavilkumu (saīsinātu pārstāstu) un labākās atsauksmes par grāmatu.

Solžeņicina grāmatā "Gulaga arhipelāgs" atsevišķa cilvēka liktenis tiek izsekots pēc tūkstoš ieslodzīto parauga. Arests un ilga izmeklēšana, traģikomēdijas "tiesa", sods un nāvessods. Tiem, kuriem izdevās izvairīties no nāvessoda izpildes, valdība gadiem ilgi deva nogurdinošu un nogalinošu darbu. Šī darba iezīme ir tā, ka rakstnieks ne tikai pastāstīja stāstu no visas valsts pagātnes, bet arī mēģināja ielūkoties ieslodzītā dvēselē. Sīkāk aprakstīta dzīve un darbs korekcijas un darba nometnēs, kā arī cilvēku pārvietošanas process no vienas vietas uz otru arhipelāgā.
25.novembris, 14:16 Atbildēt
PPolitiskāšizofrēnija
"Mūsu vietnē" ... tas ir kur? Izcilības centra vietnē?

Vēlreiz atkārtoju - Sožeņicins ir izcils rakstnieks un propagandists, viņa grāmatu "Gulaga arhipelāgs" es izlasīju jau 1973. gadā, kad Tu , bērniņ, vēl nebiji ieplānots.
Bet Solžeņicins nav vēsturnieks.
Un problēma ir tajā, ka vēsturnieki nosauc citus skaitļus, nekā Solžeņicina no pirksta izzīstie. Cilvēki lasa, salīdzina un sāk šaubīties par VISU Solžeņicina sacīto kopumā.

Līdzīgi bija ar padomju propagandistiem, kuri stāstīja, ka nacisti nogalinājuši 25 miljonus žīdu, kaut gan Eiropā viņu vispār bija knapi astoņi miljoni un nogalināja sešus miljonus.
Tāpēc mans ieteikums Tev, Skolnieciņ, vispirms izpēti tēmu un tad skaļi auro ... .
25.novembris, 16:27 Atbildēt
AAk tad
tamdēļ kremlini slepeno arhīvus jau 100 gadus.
www.youtube.com/watc..Ne8k&ab_channel=OmTV
25.novembris, 17:54 Atbildēt
PPolitiskāšizofrēnija
Principā "Kremlis" daudzas lietas varētu atslepenot , tāpat, kā Latvijas valsts varētu atslepenot "Citadeles" pārdošanas dokumentus un vēl daudzus citus.
Jo slepenošana jau nedod patiesu slepenību.
25.novembris, 19:46 Atbildēt
JJersikas Visvaldis
Latvijas vēsture sākas taj skaitā ar Jersiku
25.novembris, 19:26 Atbildēt
UUzmeliem turas no meliem sabruks
Vienkārši lieta ir tāda,ka Krievija,kā pasaulē vairs necienīta,nevēlama valsts,jeb bandītu midzenis tagad ārdās,untie vietējie Putina pērtiķi nespēj pārdzīvot,ka neviens ar to mistkastes teritoriju nevēlas draudzēties.Tāpēc tāda gaudošana,ka visus kontrolē ASVi,tikai patiesībā ASV draugos ir visa pasaule,Krievijai tādu vispār nav.
25.novembris, 11:58 Atbildēt
nnesapratu
Pie tāda kodolieroču daudzuma jebkuram būtu viens pīpis, kas grib vai negrib draudzēties. Nāksies draudzēties!
25.novembris, 12:43 Atbildēt
PPareizaissecinājums
"Uz meliem turas" arī Tava paša uzskati par Krieviju. Sliktākais ir tas, ka Tu pats šiem meliem aizrautīgi tici.
25.novembris, 13:44 Atbildēt
bbrālis teodors
Tavi rietumu pederasti zaudē Krievijai visās frontēs, sākas rietumu slepkavu agonija, to neredzēt var tikai aklais!Rietumi cenšas Krieviju padarīt par izstumto un briesmoni, bet beigu beigās paši kļūs par tādiem!
25.novembris, 13:54 Atbildēt
LLasītāja I
Komunistu garā, pārrakstīt un pārskatīt vēsturi.Krievijā jau politiski nekas nav mainījies kopš psrs sabrukumu, kā arī impēriskā domāšana.
25.novembris, 12:06 Atbildēt
PPolitiskāšizofrēnija
Kurā vietā Krievijā pie varas ir komunisti ? Lasītāja I , es saprotu, ka tas daudziem nav viegli... bet Krievijai un PSRS kopīga ir tikai ģeogrāfiskā teritorija un tā jau 30 gadus. Pamosties!
25.novembris, 13:46 Atbildēt
IIvo
Krievijas pederastija,vienmēr bija un ir izdzimteņi un necilveki. Nekāda faktu sagrozišana to nevar izmainīt..
25.novembris, 12:09 Atbildēt
PPolitiskāšizofrēnija
Latviešu nacisti vienmēr ir patruli, slikti izglītoti pašpuikas. Nekādi fakti viņu trulos prātus nespēj izmainīt.
25.novembris, 13:48 Atbildēt
SSkolnieciņš
''Politiskāšizofrēnija @ Šodien, 13:48'' par Tevi jau runāja raidījumā ''4.studija''.
25.novembris, 14:09 Atbildēt
PPolitiskāšizofrēnija
Skolnieciņ, kā Tu vari būt lietas kursā par visiem raidījumiem? Vai adjutants atnesa?
25.novembris, 19:48 Atbildēt
nnav dzirdēts
??? par to gan visi smejas, aizdomas., ka atkal mediji...
25.novembris, 12:10 Atbildēt
vvisi zin
mosque-mošeja...viņi var rakstīt ko grib, tās nav viņu zemes....
25.novembris, 12:11 Atbildēt
AArnis
Latvijaa jau veesturi paarakstiija.
25.novembris, 12:24 Atbildēt
TTauta
Bļ.d liekat tai Krievijai mieru,lai vāras savā sulā. Jau 30 GADUS Krievi nāk un neatnāk, pat normālu žogu ar iespējamo agresoru,okupantu uzcelt nevar.
25.novembris, 13:16 Atbildēt
SSkolnieciņš
Krievu kolonisti no Latvijas nav pat vel izvākušies. Pirmkārt, Latvijā ir spēcīga un sabiedriski aktīva Kremļa 5. kolonna. Eiropas parlamentā Fašistiskās Krievijas/Putina Krievijas intereses pārstāv Nils Ušakovs un Tatjana Ždanoka. Tātad 2/8 Eiropas Parlamenta deputātu vietām ir iedalītas Maskavas Kremlim. Šie cilvēki diskreditē Latvijas vārdu pasaulē. Otrkārt, Krievijas mafija ir privatizējusi lielu daļu Latvijas kapitāla. Prokremliskie oligarhi apdraud Latviju. 90-to gadu sākumā Kremļa aģentu bija krietni vairāk nekā tagad, jo interfrontes kustība nebija noplakusi, tad Latvija vel nebija ES un NATO.
Treškārt, Krievijai izdevās iebrukt Ukrainā un okupēt (pēc tam anektēt) Krimu, jo Krima bija rusificēta un kolonizēta. Krimā bija spēcīga Kremļa 5. kolonna un daudz vietējo Kangaru, arī prokremliskie Ukrainas oligarhi nospēlēja savu lomu. Ja Ukraina būtu ES un NATO, krievi nelīstu Krimā. Krievi ir gļēvi, viņi abižo tikai vājos. No spēcīgajiem krievi raustās...
Ar cieņu, Skolnieciņš
25.novembris, 13:48 Atbildēt
PPiebilde
No vikipēdijas "Viens no pirmajiem lielākajiem konfliktiem Katrīnas II valdīšanas sākumā bija pirmais Krievu—turku karš (1768—1774), kurš izcēlās, saskaroties abu valstu interesēm pie Melnās jūras". Tā kā Krima jau tolaik nonāca Krievijas kontrolē un no turkiem!.
25.novembris, 14:03 Atbildēt
SSkolnieciņš
''Piebilde @ Šodien, 14:03'' Krima ir Ukrainas likumīgā teritorija! Krima pieder Ukrainai, krievi ir okupanti!
25.novembris, 14:08 Atbildēt
PPolitiskāšizofrēnija
Krima nekad nav tikusi LIKUMĪGI noformēta kā Ukrainai piederīga teritorija.
25.novembris, 19:49 Atbildēt
ppatriote Mildas tante
Pagājušo nakti mani atkal Putins paņēma priekšā! Kāds man tagad kauns!
25.novembris, 13:30 Atbildēt
SSkolnieciņš
Vladimirs Putins ir sātanists no pareizticīgo baznīcas. Viņš ir aizliedzis krieviem pielūgt Slāvu Dievus.
25.novembris, 13:49 Atbildēt
aapats
iznirels skolnieciba ari te smirdina tev i trako maja jau gaida bezmugurkaulniek!
25.novembris, 13:58 Atbildēt
SSkolnieciņš
''apats @ Šodien, 13:58'' ko tik žultains un naidīgs komentārs? Vakardien pa LTV1 4.studijā runāja par tādiem troļļiem kā Tu. Izrādās, ka nra.lv ir apsēduši troļļi.
Ar cieņu, Skolnieciņš
25.novembris, 14:06 Atbildēt
PPolitiskāšizofrēnija
Visi, kas nav nacisti ir "troļļi". Vienkārša Skolnieciņa domāšana.
25.novembris, 19:51 Atbildēt
IIvars
30 gadus mūs biedē ar vienu un to pašu izkrāpjot no budžeta līdzekļiem miljardus
25.novembris, 19:37 Atbildēt
ppeka
Eiropas vestures gramatas ari var sarakstit, ka jauki, pukaini vienradzi cinijas un viss beidzas labi, lai netraumetu bernu psihiku.
28.novembris, 18:27 Atbildēt