Kopš Izraēlas paziņojumiem par Gazas joslas blokādes atvieglošanu reāla uzlabojuma palestīniešiem nav bijis, – tā paziņojusi ANO. Savukārt Vācijas ārlietu ministrs Gvido Vestervelle pēc viesošanās šajā teritorijā šonedēļ sacīja, ka tās blokāde tikai stiprina ekstrēmistu režīmu.
Jūnijā Izraēla paziņoja, ka mīkstinās Gazas joslas blokādes režīmu, atļaujot tur ievest vairāk preču un pārtikas. Tā bija atbilde uz starptautisko spiedienu pēc maijā notikušā incidenta ar palīdzības flotili, kas kuģoja no Turcijas uz Gazas joslu, un sadursmju laikā ar Izraēlas karavīriem dzīvību zaudēja deviņi aktīvisti.
ANO Gazas nodaļas vadītājs Džons Gings uzskata, ka vien daži cilvēki varētu būt pamanījuši kādu atšķirību kopš blokādes režīma izziņotajām izmaiņām. "Palīdzības un šo cilvēku statusa ziņā, kā arī ekonomikas, rekonstrukcijas un atgūšanās ziņā nekādu izmaiņu nav," intervijā BBC sacīja Dž. Grings. "Blokādes mazināšana ir bijusi nekas vairāk, kā vien uz Izraēlu un Ēģipti izdarītā spiediena politiska mazināšana."
Pašlaik Gazas joslā ir atļauts ievest vairāk Izraēlā ražotu preču, tomēr ir aizliegts teju vai viss eksports, tāpēc Gazas joslas ekonomika nīkuļo. Turpinās arī cilvēku plūsmas ierobežojumi, un palestīniešiem, kas dzīvo šajā teritorijā, ir ļoti grūti iegūt Izraēlas atļauju izbraukšanai no Gazas joslas.
Izraēlas Ārlietu ministrija atbild, ka ANO nesaprot iemeslus, kuru dēļ blokāde ieviesta. "ANO atsakās runāt par ziloni trauku veikalā," saka Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Jigals Palmors. "Kāpēc pastāv problēmas eksportēt preces no Gazas joslas un dažkārt arī importēt? Kāpēc robeža ir bloķēta? Tāpēc, ka šo teritoriju ir pārņēmusi teroristiska kustība."
Izraēlas pieeju Gazas joslā kritizē arī Vācijas ārlietu ministrs G. Vesterville, kurš šonedēļ paziņoja, ka 1,5 miljonu cilvēku turēšana ieslodzījumā ir nepieņemama, bet blokāde "stiprina radikāļus un vājina mērenos spēkus, kas ir pretēji tam, ko mums vajadzētu darīt". G. Vesterville Gazā aplūkoja notekūdeņu attīrīšanas sistēmu, kas tiek būvēta ar Vācijas attīstības bankas KtW piešķirto naudu. Ministrs uzsvēra – Eiropas savienības pozīcija ir tāda, ka ir atkal jāatļauj preču imports un eksports.
Gazas joslas blokāde sākotnēji tika ieviesta 2006. gadā, kad tika nolaupīts Izraēlas karavīrs Gilads Šalits, bet 2007. gadā, kad Gazā varu pārņēma palestīniešu grupējums HAMĀS, režīmu pastiprināja. Gan Izraēla, gan ASV un ES HAMĀS atzīst par teroristisku organizāciju.