Itālijas žurnālisti ir neapmierināti ar valdības vadītāja Silvio Berluskoni vadībā izstrādāto likumprojektu, kas paredzēts sarunu noklausīšanās ierobežošanai.
S. Berluskoni vēlas panākt, lai policijai un prokuratūrai tiek samazinātas iespējas likumīgi noklausīties un ierakstīt cilvēku sarunas. Likumprojektā tiek paredzēti arī sodi žurnālistiem, kuri publicēs sarunu atšifrējumus. Premjerministrs uzskata, ka šādā veidā labāk varēs aizsargāt Itālijas pilsoņu privātumu, tomēr žurnālisti domā, ka likums pieņemts paša premjera un viņa sabiedroto aizsardzībai. "Likumprojekta īstais mērķis ir panākt, lai žurnālisti neziņo par lietām, kam ir liela politiska ietekme un kas var apkaunot vai ir jau apkaunojušas politiķus," saka Itālijas Žurnālistu savienības vadītājs Roberto Natale.
Preses nozare pret ieceri iebildes ir izteikusi dažādi. Vakar avīžu kioski bija tukši, un laikrakstus tur iegādāties nebija iespējams. Savukārt žurnālisti, kas strādā ziņu aģentūrās, portālos un raidsabiedrībās, neieradās darbā. Starptautiskā organizācija Reportieri bez robežām likumprojektu ir atzinusi par autoritāru. Arī Itālijas tiesneši ir brīdinājuši par likuma problēmām, jo tas pie viena ierobežos arī varas iestāžu iespējas cīnīties pret organizēto noziedzību, pedofiliju un terorismu. Tanī pašā laikā nav noliedzams, ka problēma ar šādām sarunām pastāv: tās tiek ierakstītas un presei nodotas ļoti bieži, kā arī pēc tam publicētas pat bez tiešas saistības ar kādu pētāmu problēmjautājumu, turklāt pārkāpjot cilvēku privāto dzīvi, raksta AP. Itālija ar vairāk nekā 100 tūkstošiem sankcionēti noklausītu sarunu gadā šajā ziņā ir līdere pasaulē.
Slepus noklausītu S. Berluskoni sarunu publiskošana pēdējos gados premjeram ne reizi ir sagādājusi nepatīkamus brīžus – piemēram, šādas sarunas ir bijušas par pamatu kādas prostitūtas apgalvojumiem, ka viņai ir bijušas seksuālas attiecības ar politiķi. Nesen publiskotas sarunas ir devušas pamatu runāt arī par korupciju Itālijas Katastrofu aģentūrā.