Austrālijas tiesa par cilvēku nonāvēšanu nekvalitatīva darba dēļ par vainīgu atzinusi ķirurgu Džeiantu Patelu, kura darbības dēļ miruši trīs pacienti. Viņam piespriesti septiņi gadi cietumā.
Indijā dzimušais Dž. Patels ir ASV pilsonis un noziegumus pastrādājis laikposmā no 2003. līdz 2005. gadam, kad viņš strādāja par ķirurgu Austrālijas Kvīnslendas štatā.
Notiesājošais spriedums pasludināts vairāk nekā 25 gadus pēc tam, kad pirmo reizi izskanējušas iebildes pret Dž. Patela profesionālo kompetenci. Tiesā viņš tika apsūdzēts par tādu operāciju veikšanu, kuras izdarīt viņam ASV varasiestādes bija aizliegušas, kā arī par nepareizu diagnožu uzstādīšanu, nevīžīgu darbu un novecojušu metožu lietošanu, kā dēļ trīs pacienti zaudējuši dzīvību, bet vēl vienam ir radušies neatgriezeniski veselības bojājumi.
Prokurors Ross Mārtins uzskata, ka šis ir klajākais mediķa nevīžības gadījums Austrālijas vēsturē, un viņš bija pieprasījis ārstam piespriest vismaz desmit gadu cietumā. Savukārt advokāts Maikls Birns, kas centās panākt nosacītu sodu, stāstīja, ka viņa klients esot čakls vīrs ar labiem nodomiem, kuru ilgā tiesa esot pamatīgi satriekusi. Apsūdzētais savu vainu neatzina, vēsta BBC.
Teorētiski par Mervina Džona Morisa, Džeimsa Edvarda Filipsa un Gerija Kempsa nonāvēšanu un Īena Rodnija Vaulsa sakropļošanu ārstam varēja piespriest arī mūža ieslodzījumu, bet par katru nāves gadījumu viņam piespriesti tika septiņi gadi cietumā un trīs gadi par sakropļošanu. Šos sodus notiesātais izcietīs vienlaikus, bet pēc trīsarpus gadiem varēs pretendēt uz pirmstermiņa atbrīvošanu.
No ārsta cietušais Ī. R. Vaulss pēc sprieduma pasludināšanas izteicās, ka termiņš ir pārlieku īss. "Man būtu gribējies redzēt, ka viņam tiek piespriests mūža ieslodzījums, kas atbilstu ciešanu daudzumam, kuras viņš ir nodarījis citiem cilvēkiem," sacīja bijušais pacients. Tomēr ārsta nonāvēto piederīgie ar piespriesto sodu ir apmierināti. "Esmu priecīga par iznākumu un nebūtu gribējusi neko labāku," aģentūrai AP sacīja atraitne Džūdija Kempsa. "Viņš ir atzīts par vainīgu, un tas, ko ar viņu pēc tam izdara, mani vairs neinteresē. Mans vienīgais mērķis jau no paša sākuma ir bijis panākt, ka viņš vairs nevar nodarīt kaitējumu."
Dž. Patels medicīnas skolu Indijā pabeidza un maģistra grādu ķirurģijā ieguva 1976. gadā. Divus gadus vēlāk viņš pārcēlās uz ASV Ņujorkas štatu, kur turpināja mācības un arī strādāja medicīnā. 1984. gadā štata veselības aprūpes amatpersonas viņu sodīja par pacientu neizmeklēšanu pirms operācijas un nozīmēja viņam probācijas dienesta uzraudzību. Pēcāk Dž. Patels strādāja Keisera Permanentes slimnīcā Portlendā Oregonas štatā, un 1998. gadā viņam pēc vairāku desmitu sūdzību izskatīšanas tika aizliegts veikt aknu un aizkuņģa dziedzera operācijas.
2003. gadā Dž. Patels sāka strādāt Austrālijas Kvīnslendas štata Bandabergas slimnīcā. 2005. gadā, kad sākās izmeklēšana par viņa darba metodēm, ārsts Austrāliju pameta. 2008. gadā viņu arestēja ASV Federālais izmeklēšanas birojs un izdeva Austrālijai.
Masu saziņas līdzekļi Dž. Patelu ir nodēvējuši par dakteri Nāvi, jo viņš varētu būt vainojams 13 nāves gadījumos Bandabergā vien, lai arī tiesa notika par trim nonāvēšanas epizodēm un vienu sakropļošanu.