Atklāti jauni fakti par Monas Lizas smaidu

© scanpix

Freiburgas Universitātes pētnieki veikuši pētījumu, kurā atklāts, ka Monas Lizas smaids tiek vērtēts kā priecīgs un pozitīvs, vēsta "The Local".

Pētījumā noskaidrots, ka gandrīz 100% no visiem cilvēkiem, kuri piedalījās pētījumā, uzskata, ka Monas Lizas smaids ir priecīgs un pauž pozitīvismu. Šie rezultāti ir pārsteiguši pētniekus, kuri pētījuši, kā cilvēki uztver sejas izteiksmes.

Pētījumā arī noskaidrots, ka jo ilgāk cilvēki skatījušies uz šo gleznu, jo skumjāka viņiem šķita Monas Lizas sejas izteiksme.

Kopumā pētnieki nākuši pie secinājuma, ka cilvēku smadzenēs nav vienotas sistēmas, pēc kuras mēs nosakām priecīgas un bēdīgas sejas grimases.

Pasaulē

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka vēsturiskā vienošanās starp Ukrainu un ASV par derīgo izrakteņu piegādēm piedāvā vienlīdzīgas priekšrocības abām pusēm un iespējas investīcijām Ukrainā un tās rūpniecības modernizācijā. Vienlaikus viņš teica, ka ir jāpalielina spiediens uz Krieviju, informē portāls “Currenttime.tv”.

Svarīgākais