Šodien aizzīmogotas Poļiščukas teātra telpas Kongresu namā; elektrība un ūdens ir atvienoti

Piektdien aizzīmogotas telpas Kongresu namā, kur iekārtojies režisores Gaļinas Poļiščukas teātris "Teātra observatorija" (TO), informē pašvaldības uzņēmuma "Rīgas namu" pārstāve Terēza Luksa.

"Telpas ir aizzīmogotas, elektrība un ūdens ir atvienoti, jo mums nav jāsniedz šie pakalpojumi, tādēļ ka sadarbības līgums ir beidzies," sacīja Luksa.

Uzņēmums arī brīdinājis apsardzi par telpu uzraudzību.

"Kad teātra pārstāvji parakstīs ar mums pieņemšanas–nodošanas aktu, viņi varēs iekļūt telpās pēc savām mantām. Tā kā pašlaik tas nav izdarīts, esam nodrošinājušies, lai no telpām nekas nepazūd," paskaidroja Luksa.

Pēc viņas teiktā, "Rīgas nami" gaidīs nedēļu, lai vienotos ar teātra pārstāvjiem par telpu atbrīvošanu.

Režisore vēl ceturtdien pauda cerību, ka izdosies vienoties ar "Rīgas namiem" par 5000 latu lielā parāda samaksu un iespēju arī turpmāk iestudēt izrādes Kongresa nama Jaunajā zālē. Viņa uzskata, ka parāds nav tik liels, lai tā dēļ teātri izliktu uz ielas.

Jau vēstīts, ka režisore Gaļina Poļiščuka kopā ar TO radošo grupu Kongresu nama Jaunajā zālē izrādes sāka spēlēt pērn septembrī – pēc tam, kad Kultūras ministrija teātrim bija atteikusi dotāciju un teātrim bija jāpamet iepriekšējās telpas Tērbatas ielā.

Lēmumu, ka Kongresu namā atradīsies teātris, pieņēma toreizējais Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC). TO bijusi vienīgā, kas pieteikusies konkursam uz Jaunās zāles apsaimniekošanu. 100 tūkstošus latu teātrim ziedoja uzņēmējs Edvīns Samulis. Pērn jūnija beigās Poļiščuka pievienojās Tautas partijai (TP) un startēja arī 10.Saeimas vēlēšanās "Par labu Latviju!" sarakstā.

Tomēr šā gada jūlijā "Rīgas nami" nolēma pārtraukt sadarbību ar TO, jo nebija izpildīti līguma nosacījumi par izrāžu skaitu un apmeklētāju piesaisti, kā arī bija iekrājies komunālo maksājumu parāds – apmēram 5000 latu apmērā. Turpmāk TO būs tiesības izmantot attiecīgās telpas kā jebkuram citam nomniekam atsevišķiem projektiem.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais