Jaundzimušo trīnīšu ģimenei pašvaldība piešķirs trīs, bet valsts – sešus tūkstošus latu

Pagājušajā nedēļā piedzimušo trīnīšu ģimenei Rīgas dome (RD) nolēmusi piešķirt vienreizēju pabalstu 3000 latu apmērā.

"Atbilstoši pastāvošajai tradīcijai ģimenei, kura ir bagātinājusi pilsētu ar trim jauniem bērniņiem, tiek piešķirta šāda summa no Rezerves fonda. Šis ir pirmais tāds gadījums šogad, taču ceru, ka tas nebūs pēdējais," norādījis RD Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Kurdjumovs.

Savukārt Labklājības ministrija (LM) sagatavojusi rīkojuma projektu par vienreizēja 6000 latu pabalsta piešķiršanu trīnīšu ģimenei, aģentūrai BNS pastāstīja LM pārstāve Marika Kupče. Pašlaik rīkojums nosūtīts saskaņošanai ar Tieslietu ministriju un Finanšu ministriju. Ja līdz nedēļas beigām rīkojuma projekts tiks saskaņots, jau nākamotrdien par to varētu lemt valdība.

Jau ziņots, ka Rīgas Dzemdību namā 15.septembrī piedzima šogad pirmie trīnīši – divi puikas un meitenīte. Jaunajai ģimenei šie ir pirmie bērniņi.

Trīnīšu vecāki – rīdzinieki Ģirts un Viktorija Buividi – ir Rīgas pašvaldības policijas darbinieki.

Iepriekšējo reizi trīnīši Rīgas Dzemdību namā piedzima pagājušajā gadā.

Latvijā

Sabiedrībā aktualizējies jautājums par iespējamu gaļas nodokļa ieviešanu Latvijā, tiek vākti paraksti sabiedrības iniciatīvas platformā “manabalss.lv”, daļa iedzīvotāju domā, ka tā varētu rīkoties. Agroresursu un ekonomikas institūta Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe TV24 vērsa uzmanību uz vairākiem mīnusiem, kas sekotu šī nodokļa ieviešanai.

Svarīgākais