Sāksies sabiedriskā apspriešana par koku izciršanu pie Nacionālā mākslas muzeja

Šodien sāksies sabiedriskā apspriešana Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkai pieguļošā parka labiekārtošanas risinājumiem.

Šis risinājums paredz koku izciršanu. Sabiedriskā apspriešana ilgs no 22.jūlija līdz 4.augustam.

Sabiedriskajai apspriešanai ir nodota viena parastā bērza, divu purva bērzu, 11 egļu, vienas platlapu liepas, viena parastā ozola, vienas kalnu kļavas, vienas parastās kļavas un trīs rietumu tūju ciršanas iecere.

Saņemt plašāku informāciju par plānoto koku ciršanu iespējams Rīgas pilsētas būvvaldē un interneta mājaslapā "rpbv.lv".

Parka labiekārtošana paredzēta muzeja ēkas rekonstrukcijas, restaurācijas un piebūves projektēšanas ietvaros, kas tiks prezentēts 25.jūlijā plkst.13.30 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkā.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas rekonstrukcijas projekta ietvaros pazemes zonā starp Jātnieku aleju un esošo muzeja ēku paredzēta jaunas mūsdienīgas izstāžu zāles izbūve.

Teritorijas dienvidu pusē starp esošo muzeja ēku un Esplanādes Jātnieku aleju daļu, Elizabetes ielu un Mākslas akadēmijas ēku, virs jaunās piebūves paredzēts laukums.

Zālieni gar Elizabetes ielu, kā arī blakus Muzeja ziemeļu un rietumu fasādēm un pie J.Rozentāla pieminekļa tiks atjaunoti, ietverot muzeja ēkas un atsevišķu koku izgaismošanu. Kokus Krišjāņa Valdemāra ielas un Elizabetes ielu stūrī, kā arī Jātnieku aleju ir paredzēts vainagot.

Planšetes ar projekta vizuālo informāciju apskatāmas Rīgas domē, kā arī Rīgas pilsētas būvvaldē, Klientu apkalpošanas centrā un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkā.

Pēc sabiedriskās apspriešanas rezultātu apkopošanas Rīgas pilsētas būvvalde ziņojumu par sabiedriskās apspriešanas rezultātiem virzīs izskatīšanai Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas sēdē.

Latvijā

Pagājušajā gadā pieauguši parlamentāriešu komandējumu izdevumi par 150 000 eiro, šodien Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē informēja Saeimas Administrācijas pārstāvji, komentējot parlamenta pērnā gada finanšu pārskatu.

Svarīgākais