Šodien, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, Rīgā notiks vairāki piemiņas pasākumi, ko varēs apmeklēt bez maksas.
Mazajā ģildē plkst.17 būs koncerts, kura pirmajā daļā būs iespēja dzirdēt 2010.gada Lielās mūzikas balvas laureāti - pianisti Jautrīti Putniņu. Koncertā piedalīsies arī pianiste Helēna Laukmane un Antras Dreģes vadītā vokālā grupa "Putni". Koncerta otrajā daļā dziedās vīru koris "Frachori".
Rīgas Vecajā Sv.Ģertrūdes baznīcā koncertā "Mūzika ciešanu un pārdomu laikā", kas sāksies plkst.17, uzstāsies Solveiga Raja, Māra Krauja-Reine, Miervaldis Jenčs, Ansis Sauka, Artis Gāga, Imants Sneibis un Atis Stepiņš.
Rīgas Kongresu namā plkst.18 plānota Latvijas Okupācijas muzeja filmas "1949.gada 25.marta deportācijas. Mājupceļš" pirmizrāde. Filma stāsta par politiski represētajiem Latvijas cilvēkiem, kuri četru gadu laikā no 1949.gada 25.marta izsūtījumā pierādījuši sevi kā čaklus un uzticamus darbiniekus, līdz ar to iemantojot varas pārstāvju un vietējo iedzīvotāju labvēlību. Filmā atspoguļoti arī notikumi 1956. un 1957.gadā, kad sākās specnometināto atbrīvošana - noņemšana no uzskaites un atļauja atgriezties. Pēc filmas izrādes skatītājiem būs iespēja uzdot jautājumus filmas režisorei Leldei Neimanei un vēsturniecei Ivetai Šķiņķei.
Savukārt plkst.19 Rīgas Domā Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantāti "Dievs, Tava zeme deg!" atskaņos Rīgas kamerkoris "Ave sol", Profesionālais pūtēju orķestris "Rīga", solisti Viesturs Jansons, Rihards Mačanovskis un diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Koncerts notiek orķestra "Rīga" rīkotā Pavasara festivāla "Windstream" ietvaros.
Plkst.19.30 Rīgas Sv.Pētera baznīcā skanēs Ērika Ešenvalda kantāte "Ugunssardze" ar plašu emociju gammu spilgtā un toņkārtām bagātā vēstījumā. Kantāte sarakstīta ar Andreja Eglīša dzejas vārdiem, kas veltīti latviešu karavīriem, kuri abos pasaules karos piedalījušies Latvijas brīvības cīņās. Kantāti izdziedās Rīgas vīru kori, solisti Zane Zilberte un Arnis Paurs, diriģents Ivars Cinkuss, teicēja lomā Uģis Brikmanis.
Šie koncerti un citi pasākumi veltīti vienai no vistraģiskākajām dienām Latvijas vēsturē. 1949.gadā no 25. līdz 29.martam notika visplašākā cilvēku administratīvā izsūtīšana, kuras laikā no Latvijas uz attāliem PSRS apgabaliem izsūtīja apmēram 43 tūkstošus iedzīvotāju