Noslēgusies ūdensvada rekonstrukcija Marijas ielā

 
PĒDĒJIE DARBI ūdensvada pārbūves projekta ietvaros Marijas un Dzirnavu ielu krustojumā tika veikti vēl pagājušajā trešdienā ©Publicitātes foto

Pagājušajā nedēļā pabeigta ūdensvada pārbūve Marijas ielas posmā no Merķeļa ielas līdz Dzirnavu ielai.

Ūdensvada pārbūve Marijas ielā veikta šīs apkaimes iedzīvotāju ūdensapgādes drošības uzlabošanai, kā arī sakārtojot apakšzemes komunikācijas 2020. gadā paredzētajai Marijas un Aleksandra Čaka ielu asfaltēšanai.

Maģistrālais ūdensvads pārbūvēts ar beztranšejas metodi, kopējais posma garums ir 360 metri. Līdz šim šeit bija tērauda ūdensvads, kas savu laiku jau bija nokalpojis. Remontdarbu rezultātā esošajā ūdensvadā ar diametru 500 mm ievilkts jauns ķeta jeb čuguna 400 mm diametra ūdensvads. Būvdarbu laikā ūdenspadeve netika traucēta. Kopējā šī projekta summa ir 250 833 eiro, darbus veica SIA Norma-S.

Jaunais ūdensvads Marijas un Merķeļa ielu krustojumā pieslēdzas iepriekš jau rekonstruētajam ūdensvada komunikāciju mezglam, un trases turpinājumā savienojas ar pagājušajā gadā izbūvēto ūdensvadu posmā no Raiņa bulvāra līdz Radio ielai. Šo rekonstrukcijas darbu laikā tika pārbūvēts ūdensvads ar kopējo garumu 565 metri, turklāt daļa būvdarbu tika veikti arī zem Pilsētas kanāla - ar horizontāli vadāmās urbšanas metodi.