Komentāri / Rīga uzpērk dvēseles. Dzīvo laukos, bet deklarējas galvaspilsētā
 

25 komentāri

aai ai ai kā nu stāsta pasakas
sāksim ar to ka musu miestā teiksim puse iedzivotāju dzīvo un strādā rīgā, bet deklareti tepat laukos, jo dzivokļu iziretāji neļauj deklareties. jā kāds savus vecākus varbut deklarē pie sevis, bet tie noteikti ir izņēmuma gadijumi, jo tad jābut pietiekoši bagātam lai varetu rīgā nopirkt dzīvokli un cik tādu laucinieku mums ir kas to var atļauties?
no otras puses tas jau labi ka latvieši deklarejas rīgā, velešanās latviskām partijām bus vairāk vēletāju, tas jau bija vienotbas sauklis uz pagājušām velešanām.
realitātē periferijas pašvaldibas kā reiz samērā trekni dzīvo uz aizbrauceju rēķina, jo viņi deklareti laukos, bet algas saņem rīgā, un iedzivotāju ienākuma nodokli saņem deklaretā pašvaldiba neviss reālā. es labprāt brīvprātigi atdotu savu nodokļu naudu rīgai, neviss savai pašvaldibai, kura uzvedas tā itkā es viņiem traucetu ar saviem nodokļiem
21.februāris 2017, 9:40 Atbildēt
OOskars
Rīga ir tukšā! Pagājušajā nedēļā tur biju,vēroju sabiedrisko transportu braucot pār Salu tiltu.Pulkstenis bija 7.30.no rīta,parasta darba diena. Pirmajā troļukā bija kādi 7-8pasažieri,un nākošais aiz muguras bija pilnīgi tukšs.Jautājums no kurienes tāda precīza informācija? Kārtējie meli!!!
21.februāris 2017, 10:31 Atbildēt
SSaulīte
Esmu saskārusies ar to, ka daudzi no Latvijas laukiem dzīvo un strādā Rīgā, bet deklarēties Rīgā īrētos dzīvokļos nav iespējams - saimnieki neļauj.
Cik daudz cilvēku tad reāli dzīvo un strādā Rīgā? Viens Dievs vien zin"'....
21.februāris 2017, 10:33 Atbildēt
aannina
ta to tautu saboja lidz muza galam esi spiests shemot un ko mes varam sagaidit no jaunatnes
21.februāris 2017, 10:43 Atbildēt
uulla
bardaks tai deklarēšanās sistēmā kopumā.manā īpašumā var piedeklarēties da jebkas.Ja vecos laikos ,tā saucamais pieraksts bija nozīmīgs,un cilvēks pēc adreses bija atodams.Tad tagad reti kurā mājā dzīvo gan deklarētie,gan faktiskie...
21.februāris 2017, 10:49 Atbildēt
XXXX
Daļēji piekrītu ikvienam iepriekšējam komentāram, bet tikai daļēji:
1) es jau sesto gadu strādāju Rīgā, kur arī esmu deklarējusies (manam dzīvokļa īpasniekam pret to iebildumu nebija). Brīvdienās braucu uz savu faktisko dzīvesvietu laukos, jo tur man visa iedzīve un Rīgā nekad neesmu vēlējusies dzīvot. Bet savai pašvaldībai es kā darbspējīgais iedzīvotājs nebiju vajadzīga. Rīgā man ir darbs, kur mani novērtēja, tur arī maksāju nodokļus un saņemu rīdzinieku atlaides (arī dārgajam transportam).
2) Katru rītu braucu uz darbu ar sabiedrisko transportu ap 7.30 pāri Vanšu tiltam, reti kad izdodas vispār dabūt sēdvietu, lai apsēstos. Kuri ir tie tukšie? Varbūt man jābrauc ar citu?
21.februāris 2017, 10:50 Atbildēt
OOskars
Es rakstīju,ka braucu pāri Salu tiltam!
21.februāris 2017, 11:00 Atbildēt
ees
tiešām ,viena shēmošana, lai lētāk izdzīvotu.Nu viens murgs,kā māca,tā daram!!!
21.februāris 2017, 10:52 Atbildēt
AA
Piekrītu tiem komentētājiem, kuri saka, ka drīzāk ir otrādi, ka reāli dzīvo un strādā Rīgā, bet deklarēti laukos. Arī labi, citādi tās lauku pašvaldības pavisam iznīktu, ja nepalīdzētu "rīdzinieki".
Kur ir tie tukšie transporta līdzekļi 7.30? Lai normāli nokļūtu darbā no mājām izeju jau 6.30
21.februāris 2017, 11:01 Atbildēt
PPareizi,
bet es pl.4 00 no rīta ceļos,lai no sava miesta tiktu Rīgā uz darbu,jo laukos jau darba nav . Meli,un deklarējos es savos laukos. Rīgā nemaz to deklarēšanos nevar dabūt,tad vismaz pilsētas transports būtu lētāks. Bet tā ,brauc un strādā gandrīz pa nullēm.Bet ko citu,dzīvot no pabalsta?
21.februāris 2017, 11:11 Atbildēt
ddoremi
KAUNS ATKAL PAZUDIS ...CILVEEKI NO LAUKIEM BRAUC UZ RIIGU STRAADAAT NEVIS KASIIT PADUSES
21.februāris 2017, 11:29 Atbildēt
LLiene
Ja dzīvo laukos, strādā Rīgā un ir deklarēts Rīgā, lai maksā par lauku īpašumu lielo īpašuma nodokli, jo pašvaldību ceļus uztur pašvaldība.
Liela daļa dzīvokļu īpašnieki nemaz nevēlas deklarēt, uzrādīt īrniekus, lai nebūtu jāmaksā ienākuma nodoklis par izīrēšanu.Visi skrien uz Rīgu deklarēties, lai bērni varētu mācīties Rīgas skolās.
21.februāris 2017, 11:55 Atbildēt
KKa tik ne tā.
Un lai tā lauku pašvaldība dod cilvēkiem darbu. Jeb atkal dzīvot no pašvaldības pabalsta???
21.februāris 2017, 12:07 Atbildēt
ZZinošais
Komentāri lieliski atspoguļo patieso stāvokli indivīdu galvās un līdz ar to arī sabiedrībā kopumā, jo:
Lai gan pagājuši vairāki gadu desmiti, joprojām dominē "vergu" domāšana - izīrētājs man neļauj deklarēties - patiesībā viņam nav un nekad nav bijušas tādas tiesības aizliegt deklarēties ! ! ! Bet vienkāršāk jau verdziski pakļauties !
Tas pats par pašvaldībai samaksātajiem nodokļiem - nav redzama ne spēja pieprasīt atbildību par samaksātā izlietojumu, ne apjauta par to ka ne jau par kāda aizjūras onkuļa naudu rīdzinieki tiek vizināti sabiedriskajā transportā, bet gan par pašu tieši vai netieši nodokļos samaksāto !
21.februāris 2017, 12:01 Atbildēt
TTikai domā,ka
,bet patiesība ir tāda,ka līgumā ir noteikums,kas liedz deklarēties īrētā īpašumā. Nezini,neraksti muļķības un nemusini tautu!
21.februāris 2017, 12:04 Atbildēt
zzinošais
Līgumā var sarakstīt visādas "muļkības", taču tas nenozīmē, ka tas ir likumīgi.
Manuprāt šajā jomā arī veidojas t.s. "postpatiesība", izīrētājs tāpat kā īrnieks balstās ne viss uz likumiem (patiesību), bet uz kaut kādiem pieņēmumiem un baumām (internetā bija rakstīts) par to kas ir dzīvesvietas deklarēšana un kādas tiesības vai pienākumus tā rada !
21.februāris 2017, 13:53 Atbildēt
FFakts ir tāds,
,ka ja neievērosi līgumā rakstīto,tevi vienkārši izmetīs uz ielas nakts vidū kā to meiteni Jelgavā.
21.februāris 2017, 16:15 Atbildēt
JJānis
ķirša aģitācija rit pilnā sparā.Un tāds mēsls grib kļūt par Rīgas saimnieku.
21.februāris 2017, 12:08 Atbildēt
JJautrītis
Šajā slimnīcā("valsts") dzīvo debīliķi un idioti,tak saplēsiet tās baltās lapas!Un sāciet rīkoties ,nevis vaimanāt!!Nāk vēlēšanas.Tak balsojiet par īstiem večiem! Nevis trekno gadu paliekām!!! :)
21.februāris 2017, 12:11 Atbildēt
TTu
tas īstais vecis saeimā?
Tāpēc jau jūsu mājas nav kārtības,ka jautrīši vien.
Strādāt vajag,nevis zagt!
21.februāris 2017, 12:24 Atbildēt
iii
pierīgas pensionāri deklarējas pie radiem,bērniem Rīgā,tadējādi var braukt sabiedriskajā transportāpar brīvu
21.februāris 2017, 12:40 Atbildēt
ddoremi
nu I ATRADA ATKAL PAR KO SUUMEETIES ,LAUSIET VIENREIZ CILVEEKIEM DZIIVOT !!!!!!!!!!!!!!!!!PIERIEBIES IR TAS VISS ,KA LIELIE REDXZ KO DARA SIIKIE ,KAMERR SIIKIE NEREDZ KAADAS REBAS VINI TAISA ...LAI KATRS DEKLAREEJAS TUR KUR GRIB UN VAR ...KAS GALAVENAIS ,GALVENAIS ,LAI VISS NOMAKSAATS UN CILVEKIEM NERADA MIINUSUS ...DZIIVOJU VIENA UN PIEDEKLAREJU ARII PIE SEVIS ,A KO ,VISMAZ PUSI NO DZIIVKLA REKINIEM NOSEDZAM ABAS KOPAA ... nu ur gan tas virsraksts ,tur laikam kukuuu
21.februāris 2017, 14:40 Atbildēt
TTjomka!
,izslēdz Caps Lock !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
21.februāris 2017, 16:12 Atbildēt
llabāk painteresējieties
kas tās vecenes pametis latgalē, ka nav nekas maizi, ne zāles pieved, kas ir viņu bērni
21.februāris 2017, 14:56 Atbildēt
uun - vēl!
Medijos uzmanība tiek pievērsta arī pašreizējās Rīgas Domes manipulācijām ar nepamatotu kadastrālās vērtības paaugstināšanu dažos pilsētas rajonos, ar sekojošu paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa iekasēšanu, kā arī cenšas iekasēt dārziņu teritorijās augstāko šī nodokļa tarifu par tādām dārza koka būdiņām, kurās nav labierīcību, apkures un elektrības, siltinājuma, tomēr arī tādas nosaucot par viendzīvokļa dzīvojamiem namiem un nosakot neatbilstošu lielumu nodokļus. Radio LR1raidījumi, publikācijas Latvijas Avīzē, u.c. Arī neveiksmīgā un noplakusī kampaņa ar autostāvvietu Park And Raid radīšanu. Nu - liets pilnīgi kā tas tirgotais "Nanoūdens" pudelēs pirms pāris gadiem. Es jau neko, tikai lasu un klausos raidījumus, bet secinājumi vissliktākie.
21.februāris 2017, 22:26 Atbildēt