Sestdiena, 3.decembris

redeem Evija, Jogita, Raita

arrow_right_alt Reģionos \ Ventspils

Mūsdienīgs Eiropas līmeņa kempings

Latvijā arvien biežāk redzam kemperus (ceļojošās treileru mājiņas) ar ārvalstu numuru zīmēm, kas grupās pārvietojas pa mūsu ceļiem.

Kempingu, kādi tradicionāli tiek piedāvāti Eiropas valstīs, Latvijā ir gauži maz – viens, starptautiskiem kritērijiem atbilstošs kempings, atrodas Ventspilī.

Kempingi ievērojami atšķiras no citām zināmām naktsmītnēm: sanatorijām, viesnīcām, viesu mājām, brīvdienu mājām un citām, jo kempings – tā ir organizēta atpūta ar pašapkalpošanās iespējām. Kempings kā naktsmītne piedāvā kempinga mājiņas, treileru pieslēguma un telšu vietas, kā arī viesu ērtībām kempingā ir jābūt aprīkotai servisa ēkai. Ventspils Piejūras kempinga pārvaldniece Una Libkovska uzsver: "Lai ikviens viesis pie mums justos labi, mums ir jāpiedāvā pilns pakalpojumu klāsts. Šogad esam paplašinājuši servisa ēku, piedāvājot viesiem ērtu virtuvi ar pašapkalpošanās iespējām, ierīkojam vasaras kafejnīcu. Nozīmīgs darbs ieguldīts telšu un treileru vietu sakārtošanā – katra vieta ir numurēta un norobežota. Tas dod iespēju viesiem ērtāk izmitināties rezervētajā vietā, savukārt kempinga darbiniekiem tas palīdz strukturēt viesu uzņemšanas procesu. Telšu un treileru pieslēgumu vietu norobežošana ir izplatīta prakse Ziemeļvalstu, Vācijas un Nīderlandes kempingos. Ventspils Piejūras kempings ir pirmais, kas šādu sistēmu ieviesis arī Latvijā." Jāatzīmē, ka tagad Piejūras kempingā piedāvājumā jau ir 43 labiekārtotas un ziemā apsildāmas kempinga mājiņas, kuras ceļotājs var izvēlēties pēc sev optimālā labiekārtojuma un cenas līmeņa.

Sadarbojoties ar citām tūrisma struktūrām pilsētā, viesiem tiek piedāvāta plaša atpūtas programma. Netālu no Piejūras kempinga atrodas Piedzīvojumu parks, Piejūras brīvdabas muzejs, Džungļu taka, Akvaparks, Bērnu pilsētiņa un citi Ventspilī plaši pazīstami aktīvās atpūtas objekti. Kā jaunumu šajā tūrisma sezonā Ventspils Piejūras kempings piedāvās audiogida pakalpojumus. Audiogida pakalpojumi būs pieejami trīs valodās, kas dos iespēju ārvalstu viesiem plašāk iepazīt Ventspils pilsētu, tās vēsturi un apkārtni.

Una Libkovska atzīmē, ka Ventspils Piejūras kempings ir Latvijas kempingu asociācijas dalībnieks. Tas palīdz veicināt Piejūras kempinga atpazīstamību Latvijā un pasaulē, veidot starptautiskos sadarbības projektus, uzņemt ārvalstu tūristu grupas un dibināt jaunus kontaktus. Latvijas kempingu asociācija ir EFCO (European Federation of Camping Organizations) biedrs. Iespējams, ka nākamgad Eiropas asociācijas lielais forums notiks tieši Latvijā.

Gaitis Celms, Ventspils labiekārtošanas kombināta valdes priekšsēdētājs, informē: "Vasaras mēnešos Piejūras kempings ir noslogots par 100%, tāpēc, lai pēc iespējas mazāk būtu to viesu, kuriem jāpaliek aiz vārtiem, ik gadu ne tikai uzlabojam servisa iespējas, bet arī paplašināmies. Mūsu kempingu ir iecienījuši motobraucēji, un ikgadējais starptautiskais motociklistu salidojums jau vairākus gadus norit tieši šeit, Piejūras kempingā. Tā ir liela slodze kempinga darbiniekiem, bet šādi pasākumi veicina Ventspils atpazīstamību starptautiskā mērogā un norāda uz augsto apkalpošanas līmeni, ko spējam piedāvāt ārvalstu tūristiem."

Vaicāta par vietējo, Latvijas, tūristu atsaucību un vēlmi izmantot kempinga piedāvājumu, Una Libkovska saka: "Latvija ir ļoti maza, daudzi iedzīvotāji jau ir apmeklējuši mūsu pilsētu un varbūt šobrīd plāno apskatīt Latgali, Zemgali vai Vidzemi, tas ir jāsaprot. Mums ir prieks par katru viesi, kurš atgriežas tieši pie mums, plāno savu atpūtu pie jūras, Ventspilī. Droši varu teikt, ka tādu nav maz un mums ar šādiem cilvēkiem ir izveidojusies jauka sadarbība. Jau tagad aktīvā tūrisma sezona ir sākusies un pirmās grupas ir uzņemtas. Vienmēr laipni gaidīti Piejūras kempingā Ventspilī!"

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm