Lemberga hūte interesanta un apdzīvota arī vasarā

Rāpjas, šūpojas, griežas, šļūc, ripinās, riteņo, pārvar bailes, sporto un atpūšas – tie ir tikai daži no epitetiem, kas raksturo Ventspils Piedzīvojumu parku, kura centrā slejas Latvijā augstākais mākslīgi uzbērtais kalns ar nosaukumu Lemberga hūte.

Biežāk par Lemberga hūti runājam ziemā, kad uz mākslīgā kalna ir sniegs, ko Dievs devis vai sniega pūtēji sarūpējuši, bet ne mazāk atraktīvs, es pat teiktu – vēl dažādāks ir kalns un tā apkārtne vasarā. No kalna var šļūkt ar kamerām (vasarā nobrauciens ir pa speciālu 140 m garu trasi ar četrām virāžām), braukt ar speciāliem velosipēdiem vai kalna dēļiem. Kalnu dēli (no angļu mountainboard) var raksturot kā sniega dēļa, skeitborda un kalnu velosipēda krustojumu. Kalna dēļa vēsture aizsākās 70. gados, kad skeitbordisti mēģināja izveidot dēli, ar kuru varētu braukt arī pa neasfaltētiem ceļiem, taču kalnu dēļi mūsdienu izpratnē parādījās 80. gadu beigās, kad snovbords sāka kļūt populārs un snovbordisti sāka domāt, ko darīt vasarā. Savukārt kalna skrejriteņi ir līdzīgi to priekšgājējiem – ielu skrejriteņiem. Tikai to riteņi veidoti tā, lai daudz ērtāk un drošāk būtu laisties lejā no kalna. Lai ērti izmantotu šīs atrakcijas, kalnā var nokļūt ar lentveida pacēlāju.

Līdzās visam iepriekšteiktajam Piedzīvojumu parkā tūlīt būs iespēja no kalna doties lielā burbulī, kāds redzēts tikai TV. Zinātāji sola – būs viens traks pasākums, kas prasa drosmi... Drosme vajadzīga arī tad, ja esat nolēmis katapultēties – tā ir unikāla iespēja pāri priežu galotnēm redzēt Baltijas jūru. Atrakcijas dalībnieks tiek piestiprināts ar drošības siksnām īpašā konstrukcijā ar 15 m augstiem mastiem un pēc siksnu atlaišanas veic lidojumu 18– 20 m augstumā. Augstumu un vēju var izbaudīt arī jaunizveidotajā troses nobraucienā 200 m garumā.

Virvju trase Kaķa taka ir viens no Piedzīvojumu parka populārākajiem vasaras aktīvas atpūtas objektiem. Trasē uz augošiem kokiem dažādā augstumā ir nostiprinātas nostieptas troses, tīkli, dažādu konstrukciju tiltiņi, šūpoles, baļķi, virves un kāpnes, kas kopā veido takas, nenokāpjot uz zemes, vairākus simtus metru. Kopumā izveidoti 50 šķēršļi, kuri sadalīti četrās pēc grūtības pakāpes atšķirīgās trasēs – zaļajā, zilajā, sarkanajā un melnajā.

Kīkinga šūpoles prasa ne tikai drosmi, bet arī izturību un spēju pārvarēt gravitācijas spēku, jo nav nemaz tik viegli ar savu ķermeni iekustināt šūpoles tā, lai ar tām varētu veikt 360° riņķi ap šūpoļu asi.

Mazākie Piedzīvojumu parka apmeklētāji var vizināties elektromašīnītēs, kāpelēt pa alpīnisma sienu un lēkāt batutos.

Pārbaudīt savu izveicību un cīņas sparu iespējams Piedzīvojumu parka peintbola laukumā. Tie, kas peintbolu vēl nekad nav spēlējuši, pirmās iemaņas var apgūt ar krāsu lodīšu šaušanu mērķī. Katru svētdienu no plkst. 15.00 līdz 17.00 peintbola laukumā notiek neorganizēto grupu spēles, kurās piedalās individuālie interesenti. Tuvākajā laikā peintbola laukums tiks paplašināts, izveidojot trīs peintbola cīņu pilsētiņas.

Ventspils BMX trasi veidojis profesionālis Ivo Lakučs. Tā ir sadalīta divās daļās – viena trases daļa ir paredzēta jaunākiem BMX braucējiem, savukārt otrā paredzēta profesionāliem braucējiem un sasniedz 350 m garumu. Trase ir viena no labākajām pasaulē, un tajā izveidoti dažādas sarežģītības tramplīni un virāžas. Šeit uz bezmaksas treniņiem ir gaidīti braucēji no visas Latvijas! Blakus BMX trasei izveidots laukums gan futbola, gan frisbija spēlēšanai un ierīkotas piknika vietas gan lielākiem un mazākiem kolektīviem, gan arī atpūtai ģimenes lokā.

Piedzīvojumu parka darba laiks katru dienu no 12 līdz 22 (ieeja Kaķa takā līdz 19.30). Grupām lūgums pieteikt savu apmeklējumu laikus, īpaši uz virvju trasi Kaķa taka un peintbola spēli, pa tālruni 28611333, www.piedzivojumuparks.lv

Svarīgākais