Liepājas Karostas cietumu pagājušogad apmeklējuši 12 560 tūristi, kas ir par 10% mazāk nekā 2009.gadā.
Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja pārstāve Zane Gaile aģentūrai BNS pavēstīja, ka atsevišķos mēnešos, piemēram, septembrī un oktobrī, apmeklētāju skaits bijis lielāks nekā 2009.gadā.
Karostas cietumā piedāvā dažādus pakalpojumus, un to popularitāte, kā arī pieprasījums ik gadu mainās. Piemēram, izrādes "Aiz restēm", kas agrāk bija pati pieprasītākā programma, popularitāte gadu gaitā ir kritusies, bet arvien lielāks pieprasījums ir pēc ekskursijām uz Ziemeļu fortiem, ekskursijām pa Karostu un velo īres, norādīja Gaile.
Ik gadu Karostas cietumā pieaug lietuviešu tūristu skaits. 2010. gadā būtiski pieaudzis arī apmeklētāju skaits no Lielbritānijas, ASV, Nīderlandes, Igaunijas, Krievijas, Polijas, Somijas, Vācijas, Spānijas. Regulāro ārzemju žurnālistu vizīšu Karostas cietumā dēļ tas kļūst arvien atpazīstamāks ārpus Latvijas robežām. 2010.gadā Karostas cietumu apmeklējuši arī viesi no tādām tālām zemēm kā Libāna, Ēģipte, Koreja un Venecuēla. Kopumā ārzemnieki veido trešo daļu no visiem apmeklētājiem. Ārzemnieku skaits ar katru gadu turpina pieaugt, un apmeklētāju kopējā skaita samazinājums 2010.gadā ir uz vietējo tūristu rēķina, paskaidroja Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja pārstāve.
Šā gada tūrisma sezonā Karostas cietums sevi pozicionēs jaunā statusā - kā Karostas tūrisma centrs. 2011.gadā, tāpat kā līdz šim, Karostas cietumā būs iespējams apmeklēt ekskursiju, piedalīties izrādē "Aiz restēm", nakšņot, pasūtīt gida pakalpojumus, izīrēt velosipēdus, saņemt izsmeļošu informāciju par Karostu un iegādāties suvenīrus. Papildus ir iespēja arī noskatīties 2010.gadā uzņemto 16 minūšu filmu "Karosta", kas tulkota četrās svešvalodās, pārģērbties un fotografēties dažādu laiku militāros tērpos ar interesantiem rekvizītiem.
Karostas cietums kā katru gadu strādās katru dienu no 1.maija līdz 1.oktobrim. Citā laikā apmeklējums iepriekš jāpiesaka.
Karostas garnizona cietums celts 20.gadsimta sākumā. Sākotnēji tas būvēts Karostas hospitāļa vajadzībām. Tomēr jau 1905.gadā cietumā sodu izcieta revolūcijas notikumos iesaistījušies garnizona jūrnieki. Ar katru kārtējo varas maiņu cietums piedzīvoja arvien baismīgākus notikumus. Vieta pretī cietumam, kur tagad atrodas garāžas, kļuvusi par brāļu kapiem ieslodzītajiem, kas nošauti turpat pie cietuma žoga. Ne vienu vien ieslodzīto nonāvēja cietuma necilvēciskie apstākļi, un leģendas vēsta, ka arī tajā mītošie spoki noveduši līdz psihiskām traumām.
Pēdējos gadu desmitos ēka kalpoja par virssardzes cietumu gan padomju armijas, gan Latvijas armijas Jūras spēkiem. Pēdējie ieslodzītie atstājuši savas piezīmes uz cietuma kameras sienām 1997.gadā.
Karostas cietuma arestantu vidū bijuši ministri, pilsētu mēri, konsuli un vēstnieki, kā arī slaveni aktieri un mūziķi.