Cēsu klīnika ir 24 stundu neatliekamās palīdzības daudzprofilu slimnīca, kura kopš 2010. gada pārņēmusi saistības un labo praksi no pašvaldības aģentūras Cēsu rajona slimnīca. Cēsu klīnika ir ierindota augstākā līmeņa lokālo slimnīcu grupā.
Jau 2007. gadā toreizējā pašvaldības aģentūra Cēsu rajona slimnīca sāka domāt par ilgtspējīgas stratēģijas izstrādāšanu, kas garantētu Cēsu veselības aprūpes sistēmai sniegt plaša profila augsta līmeņa pakalpojumus, ņemot vērā esošās tendences un paredzamos procesus. Tika pieņemts lēmums izstrādāt slimnīcas rekonstrukcijas un attīstības koncepciju, kas sevī iekļautu ne tikai pašu ēku rekonstrukciju, bet kas būtu saskaņā ar gaidāmajiem procesiem. Tika rūpīgi izanalizēta iedzīvotāju skaita izmaiņa, saslimstība reģionā, nepieciešamība pēc neatliekamās un plānveida palīdzības, ambulatoro pakalpojumu īpatsvara palielināšanās un vēl virkne rādītāju.
Cēsu klīnikas direktors Guntars Kniksts norāda: «Koncepcija, kā arī rekonstrukcijas un attīstības plāns tika izstrādāti kopā ar profesionāliem Latvijas un Norvēģijas slimnīcu plānotājiem, kas savu kompetenci jau bija apliecinājuši, strādājot pie Cēsu slimnīcas uzņemšanas nodaļas rekonstrukcijas, kas vēl arvien ir viena no mūsdienīgākajām un funkcionālākajām valstī. Ir jāapzinās, ka slimnīcā galvenais ir tās funkcionalitāte, nevis – cik skaisti tā izskatās.» Lai taupītu klīnikas resursus, pagājušajā gadā pie uzņemšanas nodaļas tika ieviesta tā sauktā pacientu observācija jeb 24 stundu novērošana, kas deva iespēju neievietot stacionārā tos, kuru ārstēšanai ir iespējami alternatīvi risinājumi – dienas stacionārs, ģimenes ārsta vizīte, mājas aprūpe vai speciālista apmeklējums. Tiek domāts par ārstniecisko pakalpojumu klāsta uzlabošanu un jaunu ieviešanu. Tā, piemēram, kopš pagājušā gada vēnu operācijas tiek veiktas ar lāzertehnoloģiju.
Nupat ir uzsākts koncepcijas pirmās daļas realizācijas projekts, kura ietvaros tiks rekonstruēts diagnostikas un ķirurģijas bloks. Būtiski uzlabotas būs operāciju zāles, reanimācija, dienas ķirurģijas nodaļa, dienas stacionārs un diagnostikas nodaļa. Projekts paredz gan ēkas rekonstrukciju, gan jaunu iekārtu iegādi. Kopējā projekta summa ir ap 2 miljoni latu, un 30% no tiem sedz ERAF fonda piešķirtie līdzekļi. Objektu plānots pabeigt jau nākamā gada februārī. Rekonstrukcijas laikā tiek saglabāti pilnīgi visi Cēsu klīnikas pakalpojumi.
G. Kniksts: «Tas ir solis pretī nākamajam plānotajam darbam – jauna ambulatorā korpusa celtniecībai. Kā trešā aktivitāte ieplānota esošā stacionāra korpusa rekonstrukcija, pārveidojot to par mūsdienīgu un komfortablu medicīnas iestādi.