Rucavā vēlēs jaunu novada domes priekšsēdētāju

Rucavas novada domes ārkārtas sēdē piektdien plānots vēlēt jaunu novada domes priekšsēdētāju, apstiprina Rucavas novada domē.

Līdzšinējo Rucavas novada priekšsēdētāju Andi Roli ("Vienoti novadam") atstādināja no amata, kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pret viņu sāka izmeklēšanu par kukuļdošanu Valsts darba inspekcijas amatpersonai.

19.maijā Liepājas prokuratūra nolēma izbeigt pret viņu sākot kriminālprocesu, jo netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs.

30.maijā Rolis atgriezās darbā, bet jau nākamās dienas domes sēdē deputāti viņam izteica neuzticību.

Savukārt KNAB vērsās Liepājas prokuratūrā, vēlāk arī pie Kurzemes tiesu apgabala virsprokurora ar lūgumu izvērtēt kriminālprocesa izbeigšanas pamatotību. Patlaban izmeklēšana šajā lietā ir atjaunota.

KNAB aģentūru BNS iepriekš informēja, ka pašvaldības vadītājs 2010.gada oktobrī nodeva kukuli 50 latu apmērā Kurzemes reģionālās Valsts darba inspekcijas amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, attiecīgajā novada pašvaldībā neveiktu pienācīgu pārbaudi darba aizsardzības jomā.

Jau vēstīts, ka Rolis par Rucavas novada domes priekšsēdētāju ievēlēts pērnā gada martā, kad amatu zaudēja iepriekšējais novada vadītājs Andris Brīvkalns.

Novada deputāti nobalsoja par Brīvkalna atcelšanu no amata, jo viņa ievēlēšanā 2009.gada rudenī piedalījās arī Jānis Bārdulis (Latvijas Zemnieku savienība), kurš, kā tikai pērn februārī atklājās, tolaik domes deputāta un priekšsēdētāja vietnieka pienākumus pildīja nelikumīgi.

Bārdulim 2009.gada 22.oktobrī bija stājies spēkā tiesas spriedums, kurā viņš atzīts par vainīgu valsts amatpersonas bezdarbībā saistībā ar pašvaldības ieguldījumu uzņēmuma "Papes osta" izveidē.

Tiesa konstatēja, ka Bārdulis, būdams Rucavas pagasta padomes priekšsēdētājs, ar savu bezdarbību ir radījis Rucavas pagasta pašvaldībai būtisku kaitējumu – ne mazāku par 29 797 latiem. Tiesa Bārdulim piesprieda sodu desmit minimālo mēnešalgu jeb 1800 latu apmērā, kuru viņš samaksājis.

Neraugoties uz tiesas spriedumu, Bārdulis vairākus mēnešus turpināja pildīt savus pienākumus, līdz iejaucās Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija.

Latvijā

Vasara ir īsts izaicinājums tehnoloģijām, īpaši viedierīcēm, jo gada siltajā sezonā aktīvāk pavadām laiku ārā, kas palielina risku nomest tālruni uz zemes, saskrāpēt to, iemest ūdenī vai pat pārkarsēt. Piemēram, samircis viedtelefons ir viena no biežāk sastopamajām problēmām vasaras periodā, ar ko saskaras iedzīvotāji. Kas jāņem vērā, lai uzturētu savu viedierīci darba kārtībā visā vasaras garumā, stāsta IKT pakalpojumu sniedzēja “Bite Latvija” Tehniskā atbalsta komandas vadītājs Raivis Ezergailis.

Svarīgākais