Daugavpils reģionālajā slimnīcā strādā 18 ārstu rezidentu

© F64

Jautājums par medicīnas kadru trūkumu reģionālajās slimnīcās Latvijā ir aktuāls kā vēl nekad. Kā piesaistīt jauniešus darbam reģionos?

Kas jādara, lai jaunie speciālisti pēc mācību beigšanas izvēlētos rezidentūru dzimtajā reģionā, nevis izlemtu palikt galvaspilsētā vai braukt iekarot klīnikas Vācijā un Norvēģijā?

Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa informē, ka tie bija tikai daži jautājumi, kas pārrunāti darba apspriedes laikā Stradiņa universitātes rektorāta zālē. Reģionālo slimnīcu vadītāji un augstskolas akadēmiskais personāls apsprieda prakses organizatoriskos jautājumus, mācību rezidentūrā metodiskos aspektus uz reģionālo slimnīcu bāzes, pēcdiploma apmācības iespējas.

Arī Daugavpils pašvaldība saviem spēkiem cenšas piesaistīt jaunos speciālistus. Diviem rezidentiem pašvaldība pilnībā apmaksā mācības rezidentūrā. Pašvaldības stipendijas saņem divi studenti – ārsti un 21 rezidents. Rezidenta stipendija – 220 eiro mēnesī – ir labs atbalsts mācību laikā.

Šobrīd Daugavpils reģionālajā slimnīcā strādā 18 ārstu rezidentu, un tas vieš cerību, ka arī nākotnē pilsēta netiks atstāta bez kvalificētas medicīniskās palīdzības. Daugavpilī priecājas par rezidentiem, jo Stradiņa universitāte sniedz labu zināšanu bāzi, savukārt pilnveidot ārsta meistarību praksē ir iespējams arī uz vietas. Daugavpils reģionālajā slimnīcā pagaidām netrūkst ārstu, kuri var dalīties savā ilggadējā pieredzē ar jauno ārstu paaudzi. Netrūkst arī pacientu ar interesantiem gadījumiem.

Pēdējā laikā valsts līmenī daudz ir paveikts, lai piesaistītu jaunos speciālistus darbam reģionos. Ja rezidents turpina apmācības reģionālajā slimnīcā, tad viņa darba alga ir par 30 procentiem lielāka par to, ko viņš būtu saņēmis, strādājot Rīgā. Pretendentiem uz budžeta vietām rezidentūrā ir priekšrocības, ja viņiem ir noslēgts līgums ar konkrētu pašvaldību.



Svarīgākais