Ar fotoradariem fiksēti sodi jau 459 385 latu apmērā

© F64 Photo Agency

Kopš 2011.gada 21.novembra pārvietojamie fotoradari ir fiksējuši 26 367 ātruma pārkāpumus, bet uzlikto soda naudu kopsumma ir 459 385 lati, informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Lita Juberte.

Viņa ziņo, ka neviens fotoradars nav ticis ļaunprātīgi sabojāts, izņemot gadījumu Spuņciemā, kad vīrietis ar kāju iespēris fotoradaram un aizbēga. Taču bojājumi šim fotoradaram netika konstatēti.

Biežākās sūdzības attiecībā uz fotoradariem ir gadījumi, kad automašīnu īpašnieki vēlas pārsūdzēt pārkāpumu, jo nav vadījuši automašīnu, kā arī gadījumi, kad pēc autovadītāju domām fotoradars esot fiksējis uz blakus esošās joslas automašīnas ātrums. Daudzi autovadītāji pieprasa juridisko pamatojumu, aukstajā laikā tika iesniegtas sūdzības par aizsnigušajām ceļa zīmēm, kā arī ir bijuši lūgumi uzlikt brīdinājumu, nevis sodu, taču minētos gadījumus nav pamata lēmumu pārsūdzēt.

Kopā Latvijas teritorijā atrodas 34 fotoradari, ziņo L. Juberte.

Latvijā

Pirms mēneša Saeimā ieradās ķīniešu delegācija. Ar tiem tikās vairāki deputāti, no sadarbības grupas ar Ķīnas parlamentu. Vairums no tiem gada sākumā devās pretrunīgi vērtētajā Pekinas sponsorētajā braucienā uz lielvalsti. Viņi uzklausīja prezentācijas un filmu par dzīvi Tibetā. Nepieminēti gan palika Ķīnai veltītie pārmetumi par cilvēku piespiedu pārvietošanām un pat spīdzināšanām reģionā, par ko cilvēktiesību aizsardzības organizācijas ziņo jau gadiem. Tikšanās tagad tiek izmantota lielvalsts propagandai, pasniedzot to, kā Latvijas atbalstu Tibetas jautājumā, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Svarīgākais