Liepājas tiesa izsludina meklēšanā par suņa nežēlīgu spīdzināšanu apsūdzēto jaunieti

Liepājā par suņa nežēlīgu spīdzināšanu un nogalināšanu apsūdzētais 21 gadu vecais jaunietis joprojām izvairās no tiesas, tāpēc nolemts viņu izsludināt meklēšanā, aģentūra BNS uzzināja Liepājas tiesā.

Liepājas tiesā pirmdien bija plānots turpināt skatīt krimināllietu, kurā 1991.gadā dzimušais Otto Polis apsūdzēts par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku.

Taču tiesā no Valsts policijas saņemts paziņojums, ka nav izdevies Poli apcietināt, jo viņš nav atrodams savā dzīvesvietā, kā arī nav zināma viņa pašreizējā atrašanās vieta.

Arī apsūdzētā advokāte tiesai pastāstīja, ka kopš pirmās tiesas sēdes, kas notika pagājušā gada augusta sākumā, ar viņu nav sazinājies ne Polis, ne arī viņa māte.

Līdz ar to Liepājas tiesa pirmdien atzina, ka jaunietis izvairās no tiesas, tāpēc viņš ir izsludināms meklēšanā. Līdz Poļa atrašanai tiesa nolēma tiesvedību apturēt.

Jau vēstīts, ka Polis arī pagājušā gada oktobrī neieradās tiesā, tāpēc tiesa nolēma mainīt viņam iepriekš noteikto drošības līdzekli pret apcietinājumu.

Lietu tiesa sāka skatīt pagājušā gada augusta sākumā. Saskaņā ar apsūdzību 2010.gada augustā Polis alkohola reibumā kādā dzīvoklī Turaidas ielā pēc tam, kad viņam nav izdevies apmierināt savu dzimumtieksmi ar bezšķirnes sugas sunīti, sāka dzīvnieku spīdzināt.

Jaunietis sunim vairākas reizes iedūris ar nazi un, kad dzīvnieks vēl bijis pirmsnāves agonijā, kucītes anālajā atverē iebāzis zaru.

Dzīvnieks pēc mocībām miris. Viņa līķi, ietītu palagā, vēlāk atrada Karostas kanālā.

Apsūdzētais tiesā savu vainu neatzina.

Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem, arests, piespiedu darbs vai naudas sods līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības turēt dzīvniekus uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Latvijā

Lai avīzes “Kurzemes Vārds” 1919. gada 3. oktobrī nodrukātais apsveikums jaundibinātajai Latvijas Universitātei atgādina, ka augstskolu Latvijas valsts nodibināja kara laikā: “Lai pulcējas ap to kā droši sargi mūsu jaunekļi stiprām bruņām un asiem šķēpiem varenajās rokās uz cīņu pret tumsības varu, kas kā baigi draudoši ķēmi vēl spiežas ap Gaismas kalnu, kurā lepni pacēlusies mūsu jaunā Burtnieku pils.”

Svarīgākais