Juglas kanālā otrdien vakarā atrasts noslīcis vīrietis, kurš, visticamāk, bija mēģinājis kanālu šķērsot pa ledu, trešdien Latvijas Televīzijas raidījumā "Labrīt, Latvija!" pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvais dežurants Agris Šūmanis.
Apmēram 50 gadus vecais vīrietis kanāla vidū bija ielūzis plānajā ledū, pagājis zem tā un vairs nav spējis izkļūt ārā. Pēc glābēju domām, bojāgājušais nav bijis makšķernieks - vīrietis vienkārši bija iedomājies pa ledu pāriet pāri kanālam.
Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā Ogres novadā ugunsdzēsēji atrada pirmo noslīkušo zemledus makšķernieku, savukārt dienu vēlāk kāds ledū ielūzis vīrietis Daugavpils novadā izglābās tikai laimīgas sakritības dēļ, jo viņu no ūdens izvilka nejauši garāmbraucošs ugunsdzēsējs. Savukārt šonedēļ mediķi ziņoja par ledū ielūzušiem četrus un deviņus gadus veciem bērniem.
VUGD iesaka cilvēkiem netuvoties ūdenstilpēm, jo, lai gan ledus var izskatīties drošs, cilvēka svaru tas var neizturēt.
VUGD pārstāve Inga Vetere aģentūrai BNS iepriekš pastāstīja, ka ledus biezums pašlaik ir maldinošs. Ūdenslīdēji, filmējot ledus stāvokli zem ūdens, ir pārliecinājušies, ka ledus biezums mainās ik pēc pāris metriem un jebkura vieta uz ūdenstilpes ir bīstama cilvēka dzīvībai.
VUGD iesaka zemledus makšķerniekiem bruņoties ar glābšanas vesti un speciālu apģērbu, kas neļaus noslīkt, līdz tiks sagaidīta palīdzība, vai izmantot ledus irbuļus un āķus, ar kuriem var ieķerties ledū un tādējādi izvilkt sevi ārā.
Vetere arī norādīja, ka pieaugušie, staigājot pa ledu, diemžēl rada nepareizu priekšstatu skolēniem par tā izturību un ar savu rīcību neapzināti mudina arī viņus kāpt uz ledus.
Lai palīdzētu ielūzušajam, pa ledu jālien rāpus vai guļus, taču nepietuvojoties ielūzuma vietai. Tad jāpamet aukla, garš koks vai kāds cits priekšmets divu lūdz piecu metru attālumā. Lai izkļūtu krastā, rāpus jāvirzas prom no bīstamās vietas līdz krastam.