Pret bijušo Patentu valdes direktoru sāk kriminālprocesu par dienesta pilnvaru pārsniegšanu

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu pret bijušo Patentu valdes direktoru Zigfrīdu Aumeisteru par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis Andis Rinkevics.

Kriminālprocess sākts par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, un Aumeisters tiek vainots Patentu valdes finanšu līdzekļu izvietošanā ārvalstu kredītiestādēs.

Likums noteic, ka par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz trim gadiem vai bez tā.

Jau vēstīts, ka arī Valsts kontrole (VK) ir sākusi 2011.gada finanšu revīziju Tieslietu ministrijā (TM), kuras laikā tiks veiktas pārbaudes Patentu valdē.

Valsts kontroliere Ingūna Sudraba iepriekš aģentūru BNS informēja, ka Patentu valdes direktors Reinis Bērziņš 23.septembrī vērsās VK ar iesniegumu, lūdzot veikt nepieciešamās pārbaudes par konstatētajiem finanšu līdzekļiem, kas izvietoti ārvalstu kredītiestādēs, un bijušā direktora rīcību ar tiem.

TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš ziņoja, ka pēc skarbās budžeta griešanas Tieslietu ministrijas pārraudzībā esošajā Patentu valdē atklājušies slēpti uzkrājumi Vācijas un Šveices banku kontos. Par vairāk nekā miljonu latu, kam bija jāatrodas Valsts kasē, zinājis vien iestādes direktors. Amatā nākot jaunam priekšniekam, atklājies, ka viņš naudai klāt netiek – ar to joprojām var rīkoties tikai viņa priekšgājējs, kurš turklāt jau gadu atrodas pensijā.

Patentu valde reģistrē gan dažādus zinātnieku izgudrojumus, piemēram, Latvijā radītus medikamentus, gan arī apstiprina preču zīmes ražotājiem. No 1992.gada Patentu valdi vadīja Aumeisters. Pagājušā gada oktobrī viņš devās pensijā, bet šovasar par jauno direktoru tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs iecēla Bērziņu.

Latvijā

Vasara ir īsts izaicinājums tehnoloģijām, īpaši viedierīcēm, jo gada siltajā sezonā aktīvāk pavadām laiku ārā, kas palielina risku nomest tālruni uz zemes, saskrāpēt to, iemest ūdenī vai pat pārkarsēt. Piemēram, samircis viedtelefons ir viena no biežāk sastopamajām problēmām vasaras periodā, ar ko saskaras iedzīvotāji. Kas jāņem vērā, lai uzturētu savu viedierīci darba kārtībā visā vasaras garumā, stāsta IKT pakalpojumu sniedzēja “Bite Latvija” Tehniskā atbalsta komandas vadītājs Raivis Ezergailis.

Svarīgākais