Pēc vairāku dienu meklēšanas no Marinzejas ezera izvelk noslīkušo

Ugunsdzēsēji glābēji trešdien pēc vairāku dienu meklēšanas no Marinzejas ezera Krustpils novadā izvila 46 gadus vecu vīrieti, kurš, pēc aculiecinieku stāstītā, bija devies peldēties un ezera vidū sācis slīkt.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) informēja, ka pirmdien plkst. 11.07 saņemta informācija, ka Krustpils novada Atašienes pagastā Marinzejas ezerā noslīcis cilvēks.

Pirmajā dienā noslīkušo neizdevās atrast, meklēšana turpinājās arī trešdien, un tikai pašā vakarā 46 gadus vecais vīrietis tika atrasts apmēram 30 metru no krasta, triju līdz četru metru dziļumā.

Pašlaik visus notikušā apstākļus izmeklē Valsts policija. Pēc aculiecinieku stāstītā, vīrietis bija devies peldēties un ezera vidū sācis slīkt. To pamanīja krastā esošie makšķernieki, kuri metās vīrieti glābt, bet nesekmīgi.

Ugunsdzēsēji glābēji pateicas makšķerniekiem, kuri abas dienas, kamēr notika meklēšana, atradās notikuma vietā un sniedza visu nepieciešamo informāciju, lai varētu atrast noslīkušo.

Šogad Latvijā kopumā ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpēm ir izcēluši 78 noslīkušos.

Latvijā

Vasara ir īsts izaicinājums tehnoloģijām, īpaši viedierīcēm, jo gada siltajā sezonā aktīvāk pavadām laiku ārā, kas palielina risku nomest tālruni uz zemes, saskrāpēt to, iemest ūdenī vai pat pārkarsēt. Piemēram, samircis viedtelefons ir viena no biežāk sastopamajām problēmām vasaras periodā, ar ko saskaras iedzīvotāji. Kas jāņem vērā, lai uzturētu savu viedierīci darba kārtībā visā vasaras garumā, stāsta IKT pakalpojumu sniedzēja “Bite Latvija” Tehniskā atbalsta komandas vadītājs Raivis Ezergailis.

Svarīgākais