Valmierā krāpnieki izmanto internetbankas kodu kartes un cietušo vārdā noformē aizņēmumus

Valmierā policija izmeklē vairākus gadījumus, kad izmanīgi krāpnieki, izmantojot internetbankas kodu kartes, cietušo personu vārdā noformējuši īstermiņa aizņēmumus.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde aģentūru BNS informēja, ka Valmieras policijas iecirknī vērsušies vairāki cietušie, kuri norāda, ka cerībā izdevīgi aizņemties internetā bija izvietojuši sludinājumus, taču kļuvuši par krāpnieku upuriem.

Nezināms labvēlis, solot oficiāli aizdot naudu, pieprasīja nosaukt vairākus kodus no internetbankas kodu kartes, savu prasību pamatojot ar nepieciešamību pārbaudīt personas kredītvēsturi.

Vēlāk noskaidrojies, ka iegūto informāciju viņš izmantojis, noformējot aizdevumus uz cietušo vārda vairākās kredītiestādēs.

Policijai ir pamats uzskatīt, ka šie nav vienīgie gadījumi, kad izmanīgi ļaudis apkrāpj naudas grūtībās nonākušus iedzīvotājus.

Latvijā

Šonedēļ publicēts jaunais VID likums, bet no tā ir pazudusi norma, kas veicinātu VID atklātību par pašu veiktajām pārbaudēm. Saeimas deputāti atzīst, ka tā ir kļūda, viņi neesot to pamanījuši un sola labojumus. Lai arī retorikā visi Valsts ieņēmuma dienesta vadītāji teikuši, ka viņi vēlas par visu ziņot sabiedrībai, bet to it kā neļaujot likums, arī šoreiz nebija pat centienu atklātību padarīt lielāku. Gluži pretēji. Un tas nozīmē, ka nav iespējams vērtēt arī, cik kvalitatīvi strādā pats Valsts ieņēmumu dienests, v''esta TV raidījums "Nekā personīga".