Komentāri / Pasludināts lēmums lietā, kad mātei aizliedza būt klāt 12 gadus vecās meitas operācijā
 

16 komentāri

oome
Nu Latvijas mediķi to neatļauj tas ir fakts.
13.marts, 21:45 Atbildēt
JJana
Precedents, bet ne judikatūra. Ne visi vecāki var būt adekvāti operācijas laikā. Varētu vecāku klātbūtne sarežğīt dr. darbu. Kuram patīk, ka skatās uz pirkstiem, kur nu vēl emocionāls vecāks!
13.marts, 21:47 Atbildēt
aaha
Cik saprotu, nedod Dievs vēl kāds sāks pārbaudit svētā,nevainojamā daktera darbu.Vini tak ir tik neaizskarami ka var rīkoties kā ienāk prātā. Nē mīļie, gribat Eiropas algas, un zobārsts Latvijā ir tikpat dārgs kā ārzemēs, tad lai likumi arī ir tādi paši,un mammai tur bija jābūt klāt. Kā zobārsts var stradat ar bērniem, viņus psiholoģiski nemāca?
13.marts, 22:01 Atbildēt
MMana pieredze
Stomatologijas institūts ir draudzīgs gan bērniem, gan vecākiem. Meitai labojam un pārbaudam zobus kopš 3 gadu vecuma, 10 gadu garumā man nekad nav likts atstāt meitu vienu. Esmu dziłā neizpratnē. Varbūt vaina bija mātes neadekvātā uzvedībā?
13.marts, 22:37 Atbildēt
aaha
Noskaties Panorāmas sižetu. Ja likums atļauj, kāpēc ne . kādreiz tak dzemdības mamma vai vīrs arī nedrīkstēja piedalīties.
Ziniet kas man tagad ienāca prātā, tas atgadījums Ventspils peldbaseinā, kur noslīka 4 galdnieks,vecākiem pat aiz aizstiklotas barjeras neļāva skatīties un bērns noslīka.
13.marts, 22:52 Atbildēt
HHa ha
Skatītāji un kontrolieri atradušies. Noriebušes tie soctīklos lasāmie laimīgo tēvu dzemdību klātbūtnes apraksti- kurš redzējis, kā nepareizi dur vēnu( tas nekas, ka pats ir santehniķis), kādi vecmātei juvelierizstrādājumi, kā palicis slikti, apvēmies vai noğībis. Nu nezinu- ne frizierim, ne šuvējam nepatīk, ka darot darbu, skatās uz nagiem, viena neveikla kustība un robs gatavs. Ko tad par mediķiem runāt, tik daudz jau nu vajadzēja saprast. No iepriekšējām intervijām palicis iespaids, ka tiesību" specialiste" ir haotisks, nepatīkams un kašķīgs meitietis.
13.marts, 23:14 Atbildēt
aaha
Nekas, atstiepsi kājas Stradiņos, vai vecmāte ar lakotiem nagiem skrāpees tev bērnu. ...dziedaasi citu dziesmu. Žurnālistam Pulkam jau taadi mediķi nobendeja maasu, cerams izmeklēšana būs.
13.marts, 23:31 Atbildēt
ees
vairāk vajadzēja piedzīt
14.marts, 0:24 Atbildēt
mmuša
Un ko darīt, ja histēriski vecāki kliedz, ka bērnam dara pāri, ja jāizdara injekcija vēnā vai kas cits? Tad varbūt lūgt, lai savāc savu bērnu no slimnīcas un brauc mājās?
14.marts, 1:56 Atbildēt
MMantrausis
500 naudiņas.
Manuprāt, ar šo lēmumu cilvēks, kam pašam ir medicīniskā izglītība ir pavēris bīstamas durvis, jo ārstam ir viens pienākums – ārstēt (vai vismaz nekaitēt). Zinot sabiedrības pārstāvjus, kas - arī Solvitas Olsenas vadībā - studē savas tiesības, ārsta kabinetā mediķis jau brīnās, ka pacients pie viņas nav ieradies ar konkrētām tiesību prasībām un ļauj ārstam uzklausīt un spriest pašam.
Vai vecāki prot uzvesties tā, lai nekaitētu?
Manuprāt, domājot par tiesībām, ik cilvēkam ir tiesības uz saprātu. Kāpēc SO vēlas šo saprātu atņemt ārstam????
14.marts, 6:37 Atbildēt
KKokle
Nu kaut kā viss ar kājām gaisā liekas...tur kur tiešām ir vajadzīgs daktera izskaidrojums,ko,kādēļ ,cik ilgi ,vai sāpēs utt tur mums viss kā ļutaušiem-It ka viss vienalga,nekādu medicīniska izskaidrojuma bieži nesaņemam,citās zemēs tā ir norma,kad Tev mēs.darbinieks visu stāsta ko darīs ,kādēļ utt ...un te tāda brēka par operācijas asistēšanu !Domaju,ja sauc to par ķirurģiju ,tad vispār kāda tur vēl vecāku maisīšanās pa kājām ,kur jābūt sterilai videi,bez tuvinieku emocijām blakus,lai viss norisētu pēc iespējas mierīgāk ,labāk bērna veselībai -brīžam liekas,mums tāda leiputrijas zeme-viss ar kājām gaisā! Kur tiešām būtu jāsoda -nesoda un kur vecakiem būtu jāsēž klusu un jāuzticas mediķim ,tur mediķim lūk soda naudu piespriež ,tur mēs esam vareni....No coment
14.marts, 10:00 Atbildēt
JJānis
Gudri vecāki citu pmācīānā-kā kolotājiem viņu izlaisto pupsīti audzināt un mācīt,tagad,kā ārstam jāārstē Vienīgi galīgi neprašas bērna veidošanā par cilvēku
14.marts, 15:27 Atbildēt
DDido
Piedodiet, bet, kas tas par vārdu “manipulācija”?? Varbūt “procedūra” skanētu labāk? Un domāju, ka vecākiem nevajag atrasties operācijas zālē.
14.marts, 15:46 Atbildēt
T
Es ar domāju, ka vecākiem nav jābūt klāt.
It sevišķi gripas laikā.
15.marts, 11:43 Atbildēt
DDipadaDo
Vēl gripu zobā ielaidīs
17.marts, 22:54 Atbildēt
MMorra
Manuprāt, šeit nav stāsts par bērna spēju panest šādas manuipulācijs bez vecāku atbalsta, bet par mediķu tiesībām atteikties tās veikt vecāku klātbūtnē. Ja tā nav operācija, bet vienkārša manipulācija bez narkozes, tad grūti pamatot, kāpēc lai vecāki nebūtu klāt. Bērni ir dažādi, ar dažādu veselību, un dažreiz tas vienkārši ir objektīvi nepieciešams. Protams, katram kokam divi gali, arī vecāki savas tiesības mēdz izmantot ne tais svētākos nolūkos.
17.marts, 22:51 Atbildēt