Komentāri / Obligātā burkānu iepirkuma komponente!
 

21 komentāri

NNo tvriga. com
Kāpēc Šadurska kungs gadiem rūpīgi strādā pie izglītības sistēmas kvalitātes pazemināšanas un eksakto priekšmetu izskaušanas?
Neaptēsta tauta nespēj sevi aizsargāt! Kurš cilvēks skaidrā prātā būtu piekritis , ka šī obligātā iepirkuma komponente parādās un vispār tiek ieviesta?
OIK runā pretī jebkādai loģikai, pat ja to apskata no sociālo darvinistu- neoliberāļu uzskatu viedokļa! Liberāļi apgalvo, ka tirgus visu sakārtos, stiprākais aprīs vajāko, kas lemts nāvei un mēslojumam neoliberālās doktrīnas augšanas stimulēšanai. Nu bet tad, kungi, konkurējiet!!! Uzstādiet vēja un viļņu ģenerātorus, investējot savus netaisnīgi sagrābtos miljonus- un iepludiniet savu elektrību kopējā tīklā par kopēju iepirkuma maksu! Un dariet to ekoloģiski tīri , nevis pārvēršot purvos mazās upes un degradējot vidi.
Daži piemēri no Rietumu pieredzes, lai Jūs, lasītāji, saprastu OIK nozieguma apmērus!
ASV vietējās elektrokompānijas iepērk enerģiju no uzņēmējiem, kas to ražo ar saules baterijām, viļņu stacijām etc..Labprāt iepērk pa reālo tirgus iepirkuma cenu un ne grasi vairāk! Tas ir bizness.
Spānijā ir vēl trakāk- tur vietējā kompānija "Endesa" izsniedz atļaujas enegījas ražošanai absolūti neieinteresēti, process var vilkties gadiem. Cilvēki investē, uzbūvē un tad gadiem gaida, kamēr "Endesa" nolaidīsies no saviem augstumiem, pieslēgs viņus tīklam un sāks iepirkt enerģiju. Turklāt iepirks enerģiju par grašiem, rezervējot sev masīvu peļņu- nav nekādas runas par adekvatām cenām. Ir bijuši gadījumi, kad uzbūvētas saules baterijas vispār nepieslēdz pie tīkla...
Uz šī fona vispār nav saprotams, kādās slimās un caurcaurēm korumpētās smadzenēs varēja dzimt doma par to, ka prece (elektroenerģija) , kura nu nekādi nav deficīta Latvijā, būtu jāpērk par īpaši dārgām cenām. Enerģija ir prece ,ko ražo par tirgus cenu un pārdod. Ja zemnieks nevar savu preci pārdot par tirgus cenu, viņš bankrotē nevis vazājās apkārt ar bisi rokās un zem stobra pārdod savu pienu vai sviestu 3x dārgāk.
Šobrīd mēs runājam par kādiem 1000 uzņēmumiem, kas pamatā pieder "resnajiem runčiem" un korumpantiem, tāpēc nav nekādas vajadzības tos žēlot un puņķoties- OIK ir jāatceļ. Varbūt kāds bankrotēs. Varbūt vairāki.. Anglijas fermās daudz brīvu darbavietu. Šķēles kunga vēja parks ar garantiju turpinās darboties un pēc jaunajiem likumiem atpelnīsies nevis 8 gados, bet 16...Kā tam arī būtu jābūt normālā ilgtermiņa biznesā nevis permanenti parazitējot uz vairākuma rēķina.
15.novembris 2017, 8:55 Atbildēt
vvendetta
Paidera kungs,vai saprotiet,ka Jtā ir bumba zem Latvijas korumpētā valdības režīma pamatiem!?
15.novembris 2017, 8:57 Atbildēt
ssavādnieks
Priecē fakts,ka NRA sāk pacelt balsi pareizā virzienā ar konstruktīviem piedāvājumiem un analīzi.Un ja padarbotos dziļāk,tad redzētu,ka LV savu konkurētspēju varētu noturēt ar ''staļļu'' iztīrīšanu,bez cerībām uz ''investoriem''.Ja RUNĀM sekos arī DARBI-būsim ZIRGĀ.
15.novembris 2017, 9:22 Atbildēt
wwikipēdija
Par Latvijas patlabanējās ekonomiskās situācijas cēloņiem parasti tiek dēvētas tādas lietas kā korupcija, nefektīva valsts pārvalde, utt. Daļēji tas atbilst patiesībai, jo izaugsmi nu nekādi nesekmē, taču tikai daļēji. Var teikt, ka Latvijas gadījumā problēmas galvenie cēloņi ir trīs: komunistiskais cilvēkresursu mantojums, vietējie kompradori (latviskojot – vagari, cilvēki, kuri savas labklājības vārdā ir gatavi nodot nacionālās intereses) un rietumu neoliberālisma ekspansija, pie kam vislielāko postu Latvijas valstiskumam ir nodarījis tieši pēdējais.
Pilns teksts šeit socialismslv.wordpre..d-ir-speles-laukums/
15.novembris 2017, 10:23 Atbildēt
nnesaprotu,
ja mūsu valstī vara pieder tautai, tad, kāpēc, OIK tautas slaukšanas ierīci, mēs nekādi nevaram nomest no saviem pleciem?
15.novembris 2017, 10:47 Atbildēt
VValdis
Tapec ka latvija vara vairs nepieder tautai ,valsti atrodas sveša armija ,kas nepakļaujas latvijas valdibai ,likumdišanai ,tie var nesoditi darit ko grib ,valsts ir okupeta ,tapec turiet mutes !
15.novembris 2017, 12:03 Atbildēt
FFēlis
Tev to priekšā pateica, vai pats ilgi domāji, līdz izdomāji?
15.novembris 2017, 12:49 Atbildēt
_________
kur ta nu pats izdomāja!
pie viņa dzīvoklī ielauzās "sveša armija ,kas nepakļaujas latvijas valdibai , likumdišanai " un nesodīti nodiktēja Valdim, ko rakstīt komentārā.
Tagad Valdim sāp ne tikai sasistais purns, bet arī dupsis...
15.novembris 2017, 16:02 Atbildēt
rregeta
Vara pieder tautai, tikai glabājas pie kāda cita.
18.novembris 2017, 22:11 Atbildēt
JJūlis
Lielākais OIK komponentes saņēmējs ir Latvenergo, kas ir valsts uzņēmums. Lielāko daļu no papildus ieņemtās naudas Latvenergo bija jāatdod valstij. Tātad tas bija veids kā salāpīt valsts budžetu. Šo pasākumu izgudroja Dombrovskis, lai maskētā veidā iegūtu budžetā iztrūkstošos līdzekļus. Maksājumi ekoloģiskās enerģijas ražotājiem bija tikai maskējoša loma. Tā nu tagad mēs peramies ar šī Dombrovska izgudrojuma blakus sekām.
15.novembris 2017, 10:57 Atbildēt
UUldis
Vecenes negausība vienmēr beidzas kā Puškina "Pasakā par zelta zivtiņu" pie saplēstas siles. Cerams ka OIK afēra izbeigsies, taču paliks viens būtisks jautājums - kas atdos tautai nozagto?
15.novembris 2017, 11:11 Atbildēt
HHmm
Neviens
15.novembris 2017, 14:09 Atbildēt
kkate
Par valsts sabotāžu, tas ir nodevību kādreiz lika pie sienas. Bet mēs jau esam humāna valsts un varbūt var atrast vainīgos, kas pieņēma lēmumus, kas valsts ekonomikai un Latvijas tautai mākslīgi radīja lielus zaudējumus. Iespējams viņi vēl sēž ministrijās un Saeimā un savā pulciņā jūtas godājami noziedznieki. Mēs kā valsts un tauta nevaram iet uz priekšu, ja nenosaucam vārdā OIK ieviesējus un uzraugus, tas pats ir ar čekas maisiem. Kādi , brīvai valstij un tautai varbūt noslēpumi par okupācijas periodu???? Vienīgi, ja čekisti turpina pārvaldīt Latviju!!!!
15.novembris 2017, 11:14 Atbildēt
nnolādētie rotšildmēsli !
volstrītas smirdoņas izzog Latviju, izmirstam visstraujāk pasaulē jau 8. gadu pēc kārtas.
15.novembris 2017, 14:56 Atbildēt
mmalda
Nevajag neko okupēt, pašu bāleliņi slauc tautu, ka šļakst vien! Nekas netiek darīts ar''slaucējiem'' dažādās jomās, jo visiem ir lobiji .
15.novembris 2017, 15:43 Atbildēt
ĻĻubova V.I.
Par kādām komponentēm te iet runa!?
Mēs taču visi esam spiesti maksāt PVN par visu ko - par pirkumiem, pakalpojumiem, medicīnu, izglītību, informāciju utt.
Cik daudz katrs no mums nav samaksājis pēvēennos? Pat maksas tualetē nevar ieiet nesamaksājot PVN! Kāpēc par to neraksta?
Burkānu iepirkumi... neko stulbāku nekad nēēsmu dzirdējusi
15.novembris 2017, 15:54 Atbildēt
!!!
ironija ir laba lieta, bet nekas nemainās! Šī aroganti nekaunīgā attieksme un ciniskā visatļautība novedīs valsti pie sabrukuma vai arī, nedod Dievs, militāra iebrukuma. Latviešiem nav valdnieku gēna, ir totāls atbildības deficīts, ir tikai kalpi un vagari, katrs rauj uz savu pusi, cik spēka un prāta pietiek....
15.novembris 2017, 20:01 Atbildēt
AArt
Beidzot ir izkustējies, visiem atsedzies šis cilvēku apzagšanas paņēmiens!
Ko nu Ašeradens izkakās....?
Un, tā pa nopietnam ņemot, tas jau nav tikai vienīgais.
Ir vēl sods, kas saucas Nekustamā Īpašuma Nodoklis, kuru maksā cilvēks par māju, ko cēlis paša rokām, par vienīgo mitekli, utm.
Ir vēl katra gada sods par sava autp lietošanu
Ir vēl sods firmām par sava auto lietošanu darbam
Un kur tad vēl "gaismas pils", Dienvidu tilts, Latvijas simtgades € 60 miljoni, 2/3 liekas ierēdniecības, 2/3 lieki deputāti, ......
16.novembris 2017, 16:14 Atbildēt
aa
papētiet rēķinus - tur krāpšanas apmēri redzami un tas nav tikai OIK
16.novembris 2017, 20:33 Atbildēt
EEgle
Nu bet, sasodīts, kāpēc mēs paši to pieļaujam?! Es apbrīnoju gan sevi, gan visu mūsu tautu- mums burtiskā nozīmē gadiem *irš virsū un melo acīs skatīdamies, bet mēs tik izliekamies, ka viss ir kārtībā. Galu galā, paskat, Zimbabvē tak ir sliktāk! Zinat, mēs šo visu esam pelnījuši, jo ja neviens skaļi neprotestē, tad neko jau nevajag mainīt, viss ir ok!
17.novembris 2017, 14:20 Atbildēt
PPriekšpilsētas tumsoņa
A ko Tu iesaki? Esmu gatavs sākt to blēžu ārstēšanu ar svina injekcijām, bet nez' vai kāds pievienosies, jo mūsējie jau tādi ir-lai kāds ņemas, paskatīšos, kas šim sanāks, un tad jau redzēs...
19.novembris 2017, 14:27 Atbildēt