Komentāri / Rosina augstskolas neuzņemt studētgribētājus ar zemiem eksāmenu rezultātiem
 

28 komentāri

MMaģistrs
Augstākā izglītība mums formāli ir vajadzīga tikai ierēdņiem, lai karjeru taisīt. Firmās diplomiem ir nulles vērtība, jo darbadevēji zin, kādi nāk "speciālisti" no augstskolām. Tikai ambīcijas, bet strādāt vēlmes un zināšanu nulle. Teorija, kurai nav nekāda sakara ar realitāti, jo pasniedzējiem ir pāri 60. Spožs piemērs: juridiskajā fakultātē tantiņa māca pēc likuma, kurš jau nav spēkā, jo ir jauns. Kad saki, atbild, ka vienmēr to pasniedza un turpinās. Kur loģika un izglītības kvalitāte?! Un tā visur. Māca bieži vien prezentācijas zīmēt, nevis zināšanas dod.
1.septembris 2019, 14:02 Atbildēt
SShadowVoice
Diemžēl to pašu var teikt par RTU izlaideņiem. Pilna galva ar teoriju (var būt), bet nemāk neko, par ko būtu vērts maksāt algu. Pieņem tādu darbā, maksā algu paris gadus un vēl māci specialitāti. Ak jā: jārēķinās, ka skolas šiem izlaideņiem ir iestāstījušas, ka viņi ir baisie speciālisti!
1.septembris 2019, 15:09 Atbildēt
ttentiņš
abžēliņ, analoga situācija bija arī padomju laikā. Tad ko? Vispār klapēt augstskolas ciet vai kā? Teorija un prakse ar laiku apvienojas....caurmērā
1.septembris 2019, 15:30 Atbildēt
SShadowVoice
Muļķības. Esmu piedzīvojis padumjos laikus kā pieaudzis vīrs, ne bēbis.
Un mūsdienās cieši saskāros ar izglītības veidu un rezultātu Vācijā un vairākās Āzijas valstīs. Ar esošo izglītības sistēmu Latvija tuvākos 30+ gadus nespēs nekadīgi konkurēt ar vairumu Āzijas valstu, nerunājot par Vāciju.
1.septembris 2019, 17:38 Atbildēt
JJohans
Nemuldi! Kas bija padomju laikos tu nemaz nezini, jo, ja būtu tajos laokos gāhis skolā, tad vismaz zinātu kā uzrakstīt vārdu "apžēliņ", kas ir atvasinājums no vārda "apžēlot" nevis "abžēlot" un uz neuzmanību te nevar atsaukties, jo "p" un "b" uz klaviatūras ir dažādās vietās, tikai atšķirība ir tā, ka padomju laikā stājoties augstskolā bija jākārto iestājpārbaudījumi
1.septembris 2019, 17:29 Atbildēt
TTrīs aaa
Somijā no augstskolas vispār nekad neatskaita, ja nav kāds priekšmets nokārtots !!!
A ko stulbā Latvija dara ??? Vai visu - lai Latvijas tauta paliktu stulba un stulba
1.septembris 2019, 15:52 Atbildēt
MMarsietis
Atnāca kādreiz vācieši, uzcēla mums pilsētas. Bija arī poļu, zviedru, krievu laiki, kuri visu šeit attīstīja. Atguvam neatkarību, 30 gadi un kāds rezultāts??? Ne medicīnas, ne izglītības, ne sociālās jomas. Viss, kam bija vērtība ir pārdots velns zin kam. Vairākums cilvēku aizbrauca. Faktiski tagad šeit nav nekā, tikai absurda statistika, kura ņem datus no valdības izdomātas pasaules.
1.septembris 2019, 16:18 Atbildēt
PPirktspēja
Ne visiem ir vienādi "hobiji".
1.septembris 2019, 14:06 Atbildēt
rrobežnieks
Jā ,izglītoto laiks ir pagājis uz neatgriešanos, ražo kaut kādus plānprātiņus , nevar salīdzināt ar PSRS laiku izglītības kvalitāti!
1.septembris 2019, 14:16 Atbildēt
ccieti
tehniskajās zinātnēs pilnīgi piekrītu
1.septembris 2019, 15:32 Atbildēt
ttikai interesanti
Kā tad ar tām labajām zināšanām varēja radīt tādus sūdus, ko ražoja PSRS?
1.septembris 2019, 15:35 Atbildēt
uups
.... vai ar kosmosa , ieroču un vēl dažās jomās..???
1.septembris 2019, 21:40 Atbildēt
ppeksis
Augstskolām jārīko iestājeksāmeni, kuros tās izvirza savas prasības, ja nākošais students tos sekmīgi nokārto, tad vidusskolas eksāmeniem praktiski nav nekādas nozīmes!
1.septembris 2019, 14:43 Atbildēt
mmīkla pieaugušajiem
KĀPĒC SOROSS VEIC VISPĀRĒJU DEBILIZĀCIJU?
1.septembris 2019, 14:48 Atbildēt
bbobs
redz ko izgudrojusi!ta tad bus kas vares talak macities un kas ne!augstaka izglitiba pienakas visiem gribetajiem!to atlauj valsts konstitucija!
1.septembris 2019, 15:30 Atbildēt
UUdo Ulbergs
Aplama pieeja! Tad augstskolas paliks bez "studentiem" un apstāsies bizness. "Trulība" bankrotēs, LU "reakcijas un nelietības stiprā pils" vairs nevarēs amorāli un šarlatāni skolot latviešu zelta jaunatni. Mediji nesen informēja, ka mazāk kā puse no vidusskolu beidzējiem prot lietot literāro latviešu valodu. Tātad viņus nevar uzņemt "universitātēs". Nav laba pieeja!
1.septembris 2019, 15:31 Atbildēt
NNepiekrītu jo
Izglītība ir vērtība un jo vairāk skolojas augstskolās, jo gudrāka tauta
1.septembris 2019, 15:41 Atbildēt
JJumu
Tikai ne tad, kad vieni maksā, bet otri par maksu izsniedz diplomus. Galvas tukšas.
2.septembris 2019, 6:50 Atbildēt
AAnarchists
Nu,nevajag.Lai arī padomju laikos kopumā nekā laba nebija,bet tā laika izglītība tehniskajās specialitātēs bija izcila un tiek atzīta arī mūsdienās.Nozarē,kurā es strādāju visi pasūtītāji meklē speciālistus ar veco laiku izglītību un attiecīgu darba pieredzi,bet,protams tādus,kas šodien strādā ar mūsdienu tehnoloģijām.Tajos laikos tiešām bija jāmācās,nebija nekādu datoru,visi aprēķini bija jāprot veikt pēc formulām,kuras bija jāapgūst,iemācoties un izprotot jēgu.Tajos laikos augstskolā tikt bija nesalīdzināmi grūtāk,nekā šodien.Man pēc v-skolas bija vidējā atzīme 4,7(5 balļu sistēmā),vidusskolā mācījos spec.klasē ar augstākās matemātikas padziļinātu apguvi,bet knapi tiku augstskolā tajā specialitātē,kurā gribēju.Tiesa gan,pēc tam nebija problēmu-pabeidzu ar "sarkano diplomu" t.i. tajos laikos tas bija 90% eksāmenu uz teicami,kaut kā tā.Un,jāsaka,ka tā zināšanu bāze ir noderīga arī pašlaik,bīdot savu biznesu.
1.septembris 2019, 15:56 Atbildēt
ttikai nevajag
Pirmkārt, speciālistus ar veco laiku izglītību neviens nemeklē, jo viņi jau ir pensijas vecumā.
Otrkārt, tiem speciālistiem ar veco laiku izglītību ir arī "nieka" 30 gadu darba pieredze specialitātē.
1.septembris 2019, 16:09 Atbildēt
KKads suņam nav ko darīt
Diez tādu pašu pieeju jāattiecina uz maksājošajiem ārzemju studentiem? Dies vien zin kā viņi eksāmenus nokārtojuši savās skolās un vai vispār šo skolu eksāmeni ir atbilstoši Latvijas vidusskolu vidējam līmenim.

Un kas tas par tādu lienošo totalitārismu notiek izglītības jomā, ka valsts ierēdņi nosaka izglītības standartus augstskolām? IZM ministre likvidē LU autonomiju un tagad kaut kādi ķēmi no VISC seko ģenerālajai līnijai un nosaka ko darīt vidusskolām.

Augstskolām ir jānosaka kādus studentus viņas uzņems un kādai ir jābūt latiņai - ne jau šiem ierēdņiem ir jādara dubults darbs. Valstij ir jānodrošina lai vidusskolas sagatavo topošos studentus un augstskolām ir jākontrolē pašām savi studenti - valsts kantorim šādā sakarā nav jādod nekādas rekomendācijas.

Labāk būtu domājuši kā samqazināt Latvijas ierēdņu skaitu vismaz divas reizes - lai vismaz ir tik daudz ierēdņu kā normālā valstī, nevis ēd nost jebkādas Latvijas ekonomiskās izaugsmes iespējas nākotnē.
1.septembris 2019, 16:15 Atbildēt
IIKA
Jo tālāk, jo trakāk. Prātiņ, nāc mājās!
1.septembris 2019, 16:24 Atbildēt
PPirktspēja
Kā ar tām labajām zināšanām varēja ražot tādus sūdus...Tāpēc, ka pie varas arī bija politiskās partijas. PSRS veselas piecpadsmit.
1.septembris 2019, 16:37 Atbildēt
AABC
Samazinām skolu skaitu, samazinām slimnīcu skaitu, samazinam studentu skaitu ...
Ja augstskolas I. kursa grupā iestājas 30 mācīties gribošie, tad pēc I. vai II. kursa paliek, labi ja, kādi 4-7 studētāji.
Ja par maksu, tad jau nav nekādu problēmu, par maksu var pat āži mo(ā)cīties, bet, ja augstāko izglītību studentam apmaksā/nodrošina valsts, un students aiziet, tad šo summu var piedzīt tiesas ceļā.
''Ierosinājums'' nevietā ...
Šajā ''valsts kapitālismā'', kur valsts cenšas atraut jebkādu centu no nodokļu maksātāja dvēseles, nekas labs nav gaidāms.
Tas var novest līdz valsts pašlikvidācijai - nav izglītoto, nav valsts!
1.septembris 2019, 17:04 Atbildēt
DDīva
Nez kā te sadūšojies kaut ko tādu teikt? Tādu skolu kā mūsdienās beidzot zem kādiem 65-70% CE nevajadzētu ļaut studēt. Vai nu tad pērk studijas ārzemēs, vai arī gadu apmeklē maksas kursus un mēģina tuvoties minimālam ieejas procentam. Ja legalizētu reģionālās augstskolas par profenēm- tad te vēl te jēga būtu. Ja nu izdotos vismaz tekoši lasīt iemācīties? Vienmēr būs vajadzīgi pilnīgākie botāniķi, firziķi, pedagogi- tur gan kā sociālā darbā derīgi visi
1.septembris 2019, 22:35 Atbildēt
SSviests
BieZi vein tie kam nebija labas atzimes skola is talantigaki in labaki specialisti ka teicamnieki, ta but milziga kluda
2.septembris 2019, 6:30 Atbildēt
ttā jau
uz gadu paņemiet, bet taču ne diplomus..........
2.septembris 2019, 7:30 Atbildēt
sskolotāja
Lūk, kāds ir DZM projekta rezultāts matemātikā! Kas būs pēc kompetenču pieejas?
2.septembris 2019, 7:59 Atbildēt