Komentāri / NRA skolu tops: Noskaidrotas, kuras ir 100 labākās skolas Latvijā
 

50 komentāri

MMr.Susurs
Kursh Ideots sho topu ir sastadijis??? Labaka valsts vidusskola Latvija vienmer bija un bus 1 vidusskola. Reali nirdzu , ka Agenskalna Valsts gimnazija ir 4 vieta topa. Vel mana laika sho skolu sauca par bomzhu skolu. Bet bijusi elitara 5 vidusskola vispar tagad ir Rigas Valsts vacu gimnazija un topa nezin kadel ir 42 vieta. Rezeknes 5 vidusskola manejai protams iekabina. Vina 5 vieta Latvija, bet manejas skolas beidzeji praktiski bez iestajeksameniem ieklust jebkura Vacijas augsskola. Bet tada changalu 5 vidusskolas beidzejs ne tikai sveshvalodas nezin, bet pat latviski runat nemak...
31.augusts 2018, 9:28 Atbildēt
RRaimonds
Susur, tevi ieņēma 9.maijā piedzērusies aziātu lopene un čiuļu deģenerāts. Tu esi beidzis jauno narkomānu 1. skolu.
31.augusts 2018, 10:42 Atbildēt
SShadowVoice
Īstenā latvieša kultūra... Acīmredzami šādi teksti atspoguļo latviešu tautu.
Ja jau pārējie latvieši šādus tekstus piecieš. Piecieš, vai sajūsminās?
31.augusts 2018, 11:19 Atbildēt
MMr.Susurs
Lasot tavus komentarus vienmer redz, ka vecaku atkaribas ir kaitigas. Smadzenu nav, uzrakstit neko pratigu nevar. Nu ko var gribet no narkomana un prostitutes atvases. Dzivo, kaut kada sevis iedomata pasaulite Tvaika iela...
31.augusts 2018, 10:50 Atbildēt
LLazda
Interesanti, kuru no labākajām vidusskolām ir absolvējis cilvēks, kurš raksta tik kļūdaini un nekulturāli?
31.augusts 2018, 11:01 Atbildēt
MMr.Susurs
Lazda, ja runa par mani esmu beidzis Zentas Ozolas Rigas 5 vidusskolu. Tagad vina saucas Rigas Valsts vacu gimnazija. Un tavai zinashanai shaja skola vidusskola macibu prieksmetus apguva ... vacu valoda. Bet jedziens nekulturali nu nekadi uz manim neattiecas. Un vel es loti gribetu redzet, kada valoda Jus rakstisiet pec 26 gadiem emigracija, ja jau pec 15 gadiem loti liela dala vispar vairs latviski neruna, par rakstishanu vispar nerunasim. Jau pec 10 gadiem nelietojot valodu tu vinu vienkarshi aizmirsti...
31.augusts 2018, 11:07 Atbildēt
KKate
Ko nu muldi. Es ari R5V absolvente un vaciski mums bija tikai geografija, labi, vel ari vacu literatura, bet tas ir normali valodu skolai.
1.septembris 2018, 15:37 Atbildēt
LLazda
Cienījamais Susur! Izlasiet savu pirmo komentāru un pierādiet, ka Jūsu teksts ar slengismiem atbilst runas kultūras normām. Svešus cilvēkus neuzrunā ar tu, turklāt rakstot ar mazo burtu. Cilvēki emigrācijā ir nodzīvojuši visu mūžu, bet prasmi izteikties koptā latviešu valodā nav zaudējuši. Pat ja Jums nav iespējas lietot burtus ar diakritiskajām zīmēm, ir citi paņēmieni, kā šo problēmu risināt un nepieļaut pareizrakstības kļūdas. Pieturzīmju kļūdas liecina tikai par paviršību vai nepietiekamu interpunkcijas prasmi.
RVVĢ pat mūsdienās mācības nenotiek tikai vācu valodā. Jā, vācu valoda tur tiek apgūta padziļināti, bet ne jau pilnīgi visi priekšmeti tiek apgūti vācu valodā. Lai Jums veicas!
31.augusts 2018, 11:35 Atbildēt
MMr.Susurs
Lazda uzrakstishu tev lidz galam. Tici vai netici, tu vari but visnacionalistiskaka latviete Latvija, bet jau pec 5 gadiem arvalstis, tev puse valodas bus pilna ar sveshvardiem pat ja ari kontaktesies ar emigrantiem. Pec 10 gadiem sakas neatgriezeniskais tu sac aizmirst valodu un tev daudz vieglak bus kaut ko angliski vai vaciski pateikt, neka domat, ka pareizi tas latviski izklausijas. Tev sho lietu pastastis pilnigi jebkursh, kas ilgu laiku arzemes ir dzivojis. Bet pec 15 gadiem tu labakaja gadijuma atceresies tikai paris desmitu vardu.. Kadel ta notiek nav ne vismazakas sajegas. Bet fakts ir tads, ka tu jau vairs latviski nedoma. Un ari man iezhi vien ir vel stipri japadoma, ka pareizi uzrakstit vienu vai otru komentaru.. Nu bet redz komenteshanas man tomer vismaz daleji atjaunoja latvieshu valodas zinibas
31.augusts 2018, 11:24 Atbildēt
IIeva
Mr. Susur, pārlasiet savu komentāru un, lūdzu, nepārmetiet citiem latviešu valodas neprasmi!
31.augusts 2018, 9:35 Atbildēt
MMr.Susurs
Ieva, parlasiju komentaru. Nu ja neskaita, es es nemaz neesmu latvietis un musu datori neuztur Tildes burtus, tad mans komentars pat loti labs sanacis. Ieva neka personiga, bet NRA lasitaji nu galigi nav Latvijas latvieshi :) NRA ir informativais produkts emigracijai. Bet Latvijai ir domats DElfi, kuru NRA vienkarshi parpublice :)
31.augusts 2018, 9:46 Atbildēt
RRaimonds
Susurs, kas piedzima aziātu lopenei - nav latvietis! Tā ir taisnība.
31.augusts 2018, 10:43 Atbildēt
TTo Susurs
Pasmējos par ''PIRMO'' ,liela daļa tās absolventi valsti noveduši līdz ''rokturim''
31.augusts 2018, 9:40 Atbildēt
MMr.Susurs
Nu nesaki. Es nu galigi neesmu mulkis, bet vismaz matematikas joma man pirmie vienmer ir ielikushi. 4 matematikas olimpiades piedalijos un vienmer bronza bija. Pirmas divas vietas vienmer 1 vidusskolai. Tur tiesham macas cilveki ar zelta smadzenem, cita leta, ka vini ir teoretiki bet ne praktiki. Protams tu vari but izcilakais fizikis paaule , bet neatbildesi uz elementaru lietu, kas ir smagaks? 1 kilograms vates vai 1 kilograms kafijas :)))
31.augusts 2018, 9:50 Atbildēt
TTO Susurs
Pajautā tiem pirmajiem cik ir 2+2x2=? , būsi pārsteigts.
31.augusts 2018, 9:56 Atbildēt
MMr.Susurs
Elementari , bus 6. Ja rakstitu ( 2+2) x 2 = 8 Pirmajiem ir tas prats, tur pat strideties nav jegas. Bet, ka jau rakstiju, vinsh tev vesa miera atrisinas visgrutakos uzdevumus, bet ielidos uz elementaram lietam. Vinu smadzenes vienkarshi nemak rekinat vieglus uzdevumus. Vinsh tev uzdevumu desmit lappuses noformules, bet to ka pretejie lenki vienmer ir vienadi stundu formulas rekinas, bet katrs neznaika to vienkarshi zin. Tadel jau pasaule vislielakos sasniegumus ari sasniedz vidusmera skolnieki. Jo vinam ir racionala, bet ne matematiska domashana.
31.augusts 2018, 10:10 Atbildēt
TTO Susurs
Te arī ir atbilde uz jautājumu kāpēc brīnumzeme ir tur kur ir. Kāpēc mums ir pati sarežģitākā nodokļu sistēma, kāpēc vajag 20.mlj, e-veselības sistēmai , bija piedāvājums par 1.5 mlj adaptēt to ko izvēlējas Igauņi, mums te grāmatveži puse ir no pirmās , vienmēr uzjautrinos par viņu spējām vienkāršas lietas novest līdz stulbumam.
31.augusts 2018, 10:17 Atbildēt
VVeneranda
Nesaprotu šo reitingu. Skolureitingi.lv ir cita aina!!! Pēc kā ir tapis šis?
31.augusts 2018, 10:24 Atbildēt
GGuu
Šeit tiek ņemti vērā centralizētie eksāmeni, skolu reitingā ATSEVIŠĶU olimpiāžu rezultāti. Tā kā pārstāvu pati pamatskolu (un tiešām labu pamatskolu), tad māku teikt, ka neviens reitings precīzi neatspoguļo reālo situāciju. Īpaši jau skolu reitings (mazo un lielo skolu tops), kurā tik daudz olimpiādes nemaz netiek ņemtas vērā, bet bērni piedalās, tiek gatavoti, un gūst vietas.
31.augusts 2018, 13:49 Atbildēt
SSkolotāja
100% pareizi! Piekrītu!
31.augusts 2018, 19:50 Atbildēt
BBrunis
Absurds reitings. Cik skolēnu mācās RTU un cik - RV1.ģ!? Mazās un lielās skolas nevajadzētu jaukt vienā katlā tāpat kā pienu nejaucam kopā ar gurķūdeni. Cilvēki, lasiet uzmanīgi un neticiet visam, ko prese grib jums parādīt un pateikt, notušējot patiesību.
31.augusts 2018, 10:42 Atbildēt
iir mazliet absurds
Jā - cik mācās mazajā miestā Špoģos un cik Vabolē?
31.augusts 2018, 10:44 Atbildēt
AAnsis
Kāpēc? šeit tiek ņemti vidējie rezultāti CE, uz abām skolām ir konkurss, abās skolās klasē pietiekami skolēnu. Kur problēma..?
31.augusts 2018, 13:54 Atbildēt
LLazda
Šādi reitingi ir maldinoši. Lai veiktu kvalitatīvu vērtējumu, jāizvēlas salīdzināmi objekti. Tas nozīmē, ka savstarpēji salīdzināmas ģimnāzijas, kurās parasti netiek uzņemti skolēni ar zemu sekmju līmeni, lielās un mazās vidusskolas, profesionālās vidusskolas. Tad būs objektīvāka aina. RTU inženierzinātņu vidusskolā un Rīgas 1. ģimnāzijā ir iestājpārbaudījumi un tiek atlasīti paši labākie. Un tik un tā rezultāti ir knapi pāri 80%. Tikai nesāciet saukt, ka jaunā reforma kaut ko glābs! Dievs dod, lai nekļūtu vēl ļaunāk! Bet mums jau visu tā aprēķina.
Viens un tas pats skolotājs strādā nepilnā slodzē 3 skolās - tie aprēķinos jau ir trīs skolotāji, tāpēc var klaigāt par skolotāju pārprodukciju. Jālikvidē skolas.
Skolās trūkst pedagogu - augstskolas taču absolvējuši 1000 jauno pedagogu (no kurienes ministrijai tādi rādītāji, ja skolotāju programmās ir ĻOTI MAZ studentu?), lielākā daļa nestrādājot skolā. Paskatījās uz rokām, 10 pirktus sareizināja ar 100, izdalīja ar divi... Tā tapa šī brīnumatziņa. Utt.
31.augusts 2018, 11:20 Atbildēt
SShadowVoice
Var jau lepoties ar LV skolu reitingiem.
Jā, var.
Arī ar Zimbabves skolām ir reitingi. Iespējams.

Tikai patiesa nozīme kam ir citam - kāda vērtība ir Latvijas skolu un augstskolu diplomiem ārpus Latvijas?
31.augusts 2018, 11:22 Atbildēt
LLapa
Tie Latvijas skolu absolventi, kuri dodas studēt ārpus Latvijas, dara to ļoti sekmīgi. Nav mūsu izglītības sistēma tik slikta, kā mums cenšas iestātsīt pasaules pilsoņi. Tiem, kuri mācās. Protams, ir daudz problēmu, daudz risināmu jautājumu, daudz kas jāmaina, bet diez vai uzlabojumi tiks panākti, īstenojot tās ieceres, kuras tiek sludinātas, popularizējot t. s. reformu.
31.augusts 2018, 11:42 Atbildēt
DDAUKA
..protams, mums svarīgi, lai var atrast darbu ārzemēs nevis sakārtot savu valsti:-((((
31.augusts 2018, 14:14 Atbildēt
IIlze
Nevajag noniecināt Latvijas izglītību un vispār izglītību bijušajās pad.sav valstīs. Studenti no šīm valstīm var iekabināt jebkuram amerikānim un kanādietim, kuru izglītības līmeni cenšamies uzlielīt un apskaust. Labāk uzjautājiet, kāda vērtība ir ārzemju skolu izglītībai? NEKĀDA!
1.septembris 2018, 22:26 Atbildēt
llibertārietis
ne diplomos lieta -- vērtība ir reālajam kompetencēm -- un ja tādas ir tad tās ir nodemonstrējamas ikreizi kur viren vajag -- tad nav nekadu problēmu jebkurā mirklī jebkuru eksāmenu vai ateswtāciju iziet .. ""personisku rekomendāciju institūts"' dod daudz vairāk iespēju ka diplomi un serrtifikāti .......Lai macītos augstskolā nav vajadzīgs kautkadas smirdīgas bananu republikas vidusskolas diploms --personiski jānodemonstrē augstskolai
savas kompetences līmenis kas ļauj saprast un sekmīgi apgūt augstsklā mācīto ..

bij savlaik vidusskolnieks kas ''e-klasi"" pačakarēja IECERĒTO BIZNESIŅU - UZRAKSTĪJA KAUTKADU LIETOJUMPROGRAMMIŅU - FILTRU -INTRFEISU LAI ''E-KLASES '' biznesmeņu figņa nereaucetu,,, VIŅS NEIEJAUCĀS ''E KLASES '' KODĀ --
......bijušas lielas tiesvedības un brēkāšanās --
.......stāsta ka to zelli MTI esot uzaicinājis pie sevis + stip[endiju piesķiris -- NE UTAINA BANĀNU REPUBLIKA UN TĀS DIPLOMI KO NOSAKA
2.septembris 2018, 9:02 Atbildēt
ppurvaputns
kādas skolas ir vajadzīgas latatejai- ES dzemdību namam ar pievienu proftehnisko skolu?! ātrāk apgūt kādu verga specialitāti un- prom uz Rietumeiropu Eirovečiem d irsas slaucīt! Un cītīgi turienes nodokļus maksāt, lai ES ir par ko nēģerus uzturēt!
31.augusts 2018, 13:04 Atbildēt
ppurvaputns
Mr. Susur, nu nav tā , ka aizmirst valodu, nav. Mans vectēvs nerunāja vāciski kopš kapitulācijas. 1988 aizbraucām uz Fāterlandi, satika savu māsu un- kā brīnumvārrti atvērās! pēra vaļā bez akcenta! Māsa teica- Reinhold, du spricht doch immer noch so gut Deutsch! uz ko mans Opa atbildēja- Muttersprache kann man nicht vergessen! Un te nu vecītim ir taisnība!
Arī es ilgi esmu nodzīvojis ārpusē, Bet mana latviešu valoda nekur nav pazudusi! man patīk šī valoda, kaut mana 1. ir Deutsch....
31.augusts 2018, 13:14 Atbildēt
MMr.Susurs
Purvavelns, nu ar vacu valodu ir nedaudz savadak. Vinu tik tiesham tik atri neaizmirst. Vacieshi jau pashi smejas, ka 1 minutes laika var iemacities angliski. Pietiek tik mute ielikt karstu kartupeli un sakt runat :)) Un ari mes tachu Latvija saglabajam vacu valodu. Man vecfateris visu dzivi tikai vaciski runaja, kaut gan saprata gan latvieshu , gan krievu valodu. Bet ar mums vinsh principiali nerunaja citas valodas, lai mes macitos valodu. Un savu merki vinsh ir sasniedzis. Ar latvieshu valodu ir nedaudz savadak, jo vina diezgan stipri atskiras no citam valodam. Un ja ikdiena vinu nelieto, loti atri vinu pazaude. Vacu valodu tev nemaz tik viegli nelaus aizmirst. Piemeram Brazilija un Namibija vacu valodai ir oficialas valodas statuss. Brazilija vaciski saprot vismaz 80 % iedzivotaju, bet angliski tev labi ja viens no 20 sapratis. Amerika skolas vacu valodu maca, ka sveshvalodu. Un nekads brinums tas nav, jo 50 miljoniem amerikanu ir vaciska izcelsme.
1.septembris 2018, 5:45 Atbildēt
ppurvaputns
zinu, ka ar Deutsch Pasaulē nepazudīsi. Bet arī Latviešu nav aizmirst iespējams. Zini, kas man bija vislielākais pagodinājums- viena inteliģenta dāma pirms pāris gadiem man teica- Nu, tik nesakiet, ka neesat Latvietis. Tā kā jūs runājat Latviski, ārzemnieks iemācīties nespēj. uz ko es parādīju dokumentu. Kundzei bija mute ciet. Mēs, Baltvāci, esam vairāk Latvieši par daudziem tīrasiņu....
1.septembris 2018, 9:11 Atbildēt
ppurvaputns
Tu tā agri komentē. Vai esi Brazīlijā?kā aug dvīnītes?
1.septembris 2018, 9:12 Atbildēt
MMr.Susurs
Nu neaizmirti , ka mums laika starpiba. Patreiz vel Brazilija. It ka vajag uz Rigu braukt, bet kaut kur nedaudz depresijas. Bet Sandra un Laila istas baltvacietes.. Dvinem tomer ir kaut kas kopigs. ::))) Kamer es vienu meginu nokert. Otra smejas par pappuku :))) Un es vinam tada liela un dziva spelu manta. Kaut kur driz pateiks pirmos vardus.. Ceru, ka shie vardi bus paps... :)))
1.septembris 2018, 16:35 Atbildēt
llapa
briseles merkis , likvidet latviesus un vinu zemi . pardevusies saimas deputati citigi pilda briseles paveles .
31.augusts 2018, 14:55 Atbildēt
LLibertārietis
deputāti nav latvieši -- smirdīgu žīdismu sludinoši latvijieši -- kautkādi utaini valstsbvalodīgi lopi --viņu galvās ir figņa -virtuāla figņa ar nosaukumu ''nascionāla republika'.....

bet latvieši kā bija tā ir un vienmēr būs latvieši -- ne smirdoša republika viņus par latviešiem pataisa ---- kaut Afrikā -bezvalstnieka statusā LATVIETIS būs LATVIETIS
2.septembris 2018, 9:09 Atbildēt
ppurvaputns
ir jau tā, ir! īstiem Latviešiem ar šiem Banksteriem no ratpakaļas izkritušajiem sūdiem nav nekāda sakara. tas , ka viņi runā arī Latviski, man ir pat apvainojums.
2.septembris 2018, 9:59 Atbildēt
DDadzis
Reitingu vajadzētu veidot tikai par obligātajiem eksāmeniem
31.augusts 2018, 18:33 Atbildēt
llibertārietis
NON SCHOLAE SED VITAE DISCIMUS (uzmīžu obligārumam)

arī mana meita vnk sporta pēc kārtoja visus iespējamos daudzmaz gudros eksāmenus -- 60-85% (( ne latviešu valodu.,ne vēsturi ne sociālās zinības ts ''ekonomiku '' ieskaitot viņa nepieskaitīja pie gudrajām lietām --- ))

VIŅU NEINTERESĒ ""SKOLU REITINGI " -- viņa līdz asarām ienīst to debilizējošo vidi līdzko atceras -''tur burtiski dresē nemācīties , tur neļauj pašai mācīties --tur truli un apnicīgi skolo pusmuļķus-- tur 2 nedeļas neko jaunu neļauj uzzināt""--viņa saviem bērniem nenovēl 12 gadus debilizētavā -- vienīgie daudzmaz patīkamie bijuši 8 un 9 klasītē ko RV1Ģ gāja--
2.septembris 2018, 8:40 Atbildēt
ppurvaputns
tieši tā- Globālistu mērķis ir iznīcināt tautas. Un to viņi te realizē. lai to panāktu vispirms ir jāiznīcina Tautsaimniecība, tad ģimene, tad izglītība. tad veselības aizsardzība.Tas te sekmīgi tiek veikts. šejienes ''izglītība'' tā ir debilizēšana un indoktrinācija. Nāvi šejienes ''skolām'' Visām! tas pats process gan notiek arī ES un, jo īpaši ASV. Izņēmumi ir dažas privātskolas elites bērniem.
2.septembris 2018, 10:03 Atbildēt
aagu
Bet nu fakts: LU programmētājos no 1.ģimn. atbirst jau pēc pirmā pusgada, nespēj tikt līdzi, saprast, varbūt nesamierinās ka nav vairs 10 balles.
1.septembris 2018, 0:30 Atbildēt
ddārta
Viņi tur nav interesanti, jo liela daļa to jau apguvuši
1.septembris 2018, 9:55 Atbildēt
SSingapuras Satins
Jelgavas Spidolas gimnazija ir 4.vieta, sis reitings ir FAKE NEWS
1.septembris 2018, 11:38 Atbildēt
GGhh
Otrie rullē
1.septembris 2018, 21:57 Atbildēt
DDaila
Vajadzētu šādu apskatu arī pamatskolām, tehniskajām skolām un augstskolām.
1.septembris 2018, 22:15 Atbildēt
VVar pasmieties
Fufelis no tām skolām un reitingiem. Tos uzraksta kā liek bossi.
2.septembris 2018, 7:48 Atbildēt
JJautājums
Es tomēr nesaprotu- VISC mājas lapā pie statistikas var aplūkot visu CE rezultātus. Šinī topā vairākas skolas, kurām ir labāki rezultāti atrodas zemākā pozīcijā par tām, kurām ir sliktāki rezultāti? Kā tas var būt????
4.septembris 2018, 16:54 Atbildēt
ssamelots
Salīdzināju 2 skolas pēc VISC datiem. Vairāk par 10 skolēniem kārtojuši tikai trīs - obligātos eksāmenus. Pārējos 1-5 skolēni. Tātad, šis reitings ir ārkārtīgi neobjektīvs, jo viens vienīgais skolēns, kurš saņēmis 30% kādā priekšmetā, novelk vidējo procentu tikpat ļoti, cik paceļ kāds cits, kurš vienīgais nokārtojis kādu eksāmenu uz 90%.
11.septembris 2018, 2:38 Atbildēt
mmatemātika Zanei Kārklai
Esat radījusi "fake news", jo reitingā aprakstītā metodika neatbilst aprēķināšanas rezultātam. Pārbaudot dažas reitingā minētās skolas pēc visc datiem secināju, ka vidējais kopprocents ir izdabūts arī no tiem eksāmeniem, ko kārtojuši 1,2,3 skolēni. Kaut arī pieteikumā norādīts, ka rēķināsiet vidējo kopprocentu tikai no tiem eksāmeniem, ko kārtojuši vismaz 10 skolēni. Rezultāts ir visai ačgārns. Tas protams, nepalīdz noteikt labākās skolas. Un līdz ar to ir sabiedrību maldinošs. Domāju, ka laiks sastādīt objektīvu tabulu un atvainoties dažām skolām, kuru prestižu esat mēģinājusi graut.
12.septembris 2018, 14:45 Atbildēt