Komentāri / Reformas ir, jauno pedagogu – nav
 

13 komentāri

LLaura
Vai kāds ir izpētījis, kāds ir misijas misionāru darba rezultāts un sekas? Vai misionāri ietu strādāt skolā, ja nesaņemtu stiopendiju un īpašus darba nosacījumus? Beidziet taču vienreiz maldinā tautu ar uzpūstu veiksmes burbuli! Nenoliedzami, ir daži lieliski speciālisti, kas veiksmīgi tiek galā ar skolotāja pienākumiem, bet ir arī medaļas otra puse, par kuru visi klusē. Un daudzi skolotāji jau krietnu laiku srādā tā, kā tiek sludināts tagad - kā būtu jāstrādā pēc brīnumdarītājas pieejas ieviešanas. Vai tiešām 14 miljoni ir tā vērts, lai spēlētu šo teātri?
26.februāris 2018, 8:08 Atbildēt
hhmm
Tik daudz likvideetu skolu,kur palikushi tie skolotaaji???Lai tak iet straadaat skolaas kuras palikushas!!!!!
26.februāris 2018, 8:37 Atbildēt
AAk,
Skolotāji ar pieredzi taču vairs nav vajadzīgi - pēc misionāru (3. pasaules v.?) domām, viņi ir atpalikuši un nespēj strādāt pa virsu, grib, lai skolēniem ir zināšanas un pieprasa mācīties. Par iešanu - ja jaunā skola ir vairāku desmitu km attālumā no dzīves vietas, turklāt tur skolotāju pietiek...? Galveokārt trūkst skolotāju lielajās pilsētās. Bet kur dzīvos skolotājs no likvidētās lauku skolas? Likvidēt un izpostīt - tur lielas gudrības nevajag. Bet sakārtot sistēmu, pēc tam, kad kaut ko likvidē - tur analītiskais prāts nepieciešams, bet kritiskās domāšanas apoloģētiem ar to laikam ir zināmas problēmas.
26.februāris 2018, 8:51 Atbildēt
TTā gan!
Direktori jārotē, citādi gadiem veidojas "veco kalve"direktora tuvumā un jaunie netiek pie pilnas slodzes, Kā visās iestādēs tagad apstiprinās pierādījums, ka direktori NEDRĪKST AIZSĒDĒTIES, tad rodas grupējumi, kas cīnās pret visu jauno. Ja ir pensijas gadi, tad vecajiem jādod vieta jaunajiem. Tas pats slimnīcās. Vadītājiem MILZU algas , tiešajiem darba darītājiem tikai atlikušais. Kad un kurš to sapratīs un rīkosies. Bija runa par rotāciju, bet NOKLUSA. Kāpēc?
26.februāris 2018, 8:48 Atbildēt
AAk
Skolotāju programmās budžeta vietu skaits samazināts līdz minimumam. Jaunā speciālista slodze liela, alga par mazu, lai samaksātu kredītu. Cik var tukši runāt?
26.februāris 2018, 10:15 Atbildēt
aadel
Par skolotāju strādā taga ir dzīvībai bīstami.. laikā, kad katrs var uzlikt čupu uz galvas ,gan vecāki ,gan bērn, gan bērnu tiesības.. kuram vajag kreņkus?? Esmu PIIi bakalaurs..pedagoģijā, vairs nestrādāju.. .nodomāju, vai vērts sevi tā izniekot par grasšem??? Gribas vel padzīvot.
26.februāris 2018, 9:14 Atbildēt
ttur jau tā problēma
vienotibas vienigais dzinejspēks ir izglitibas ministrs ar saviem reformu plāniem kas izklausās intresanti, it sevišķi situācijā kad visi saprot ka nozare jau vairs pat neiet uz grunti, tā jau ir zem zemes. un vel ari par latviešu valodu itkā cīnās:) bet nav jau kas to reformu izved dzīvē (nu kvalitāte ar vel ir ļoti apšaubāma) nav reāli sagatavotu skolotāju pretim un nav ari naudas nemaz lai šo problēmu risinātu. bet strupceļā jau viss nonāks un sabruks pēc velešanām. tā ka neviens īsti neko nerisinās bet tikai turpinās šo priekšvelešanu reklāmas kampaņu
26.februāris 2018, 9:56 Atbildēt
PP
Kad tiesības ir tikai skolniekiem,viņu vecākiem un tiesībsargam,bet pienākumi tikai skolotājam,pat riskējot ar dzīvību ,strādāt par skolotāju ir sevis bendēšana.Esmu skolotājas tēvs,redzu kā sākotnējais lepnums par savu darbu pārvēršas par slogu.Brīnos,kā 27 gados var VISU sabeigt.
26.februāris 2018, 10:35 Atbildēt
AAntiņš
Priekš kam vispār vajag skolas un pedagogus, ja mācīties var mājās pie datora? Liek reizi mēnesī eksāmenus un mācies mājās no pirmās klases!
26.februāris 2018, 10:45 Atbildēt
SSniegs
Tieši tā! Var datorā mācīties!Žēl ka agrāk nebija tādas iespējas.Bija jābraukā uz skolu un jāsatiek nepatīkami klasesbiedri.
26.februāris 2018, 15:55 Atbildēt
HHe
Tai izglītības sistēmai kirdik. Vairums to, kas saturēja izglītības sistēmu ir aizvākti un viņu vietā salikti ..................... labi, ka mani bērni izglītību jau ieguva, bet kā būs ar mazbērniem?
26.februāris 2018, 23:23 Atbildēt
IIvars
Vai nebutu iespejams berniem iegut izglitibu majas?
27.februāris 2018, 12:44 Atbildēt
PPieredzējušais skolotājs
Vienīgais, ko “misionāri” apgūst – prasme “gudri runāt”. Lielākā daļa no viņiem mūk no skolas pie pirmās iespējas, jo spēj izdzīvot tikai “siltumnīcas” apstākļos un neiztur spīdzināšanu ar skolas reālijām, bet it īpaši – ar skolotāja algu par nenormētiem darba apstākļiem. Kādiem? Piemēram, kad jebkurš ne īpaši garīgi līdzsvarots vecāks, it īpaši, kas kļūst iedomīgs par savam pedagoģijas “talantiem” (šādu – ir vesela jūra...) var sūdzēties pa taisno IKVD par skolotāja darba stilu (bet principā – par jebko!). Un damīte-ierēdne, no Vaļņu ielas augstie stāviem atļaujas caur zobiem paaugstinātā tonī spriest par pieredzējušā skolotāja darba kvalitāti (kaut viņa vecuma un pieredzes aspektā varētu būt šāda skolotāja meita vai pat mazmeita, vai arī šāda skolotāja skolniece). Ir jābūt norūdītai nervu sistēmai, lai izturētu šādu ņirgāšanos, lai nepievērstu šādiem uzbrukumiem īpašu lielu vērību un turpinātu pildīt savu misiju. Reti kurš no jaunas paaudzes ir pietiekami motivēts, lai, sastopoties ar atbilstošo attieksmi no vecāku, skolas administrācijas vai IZM struktūru pārstāvju puses, izturētu un paliktu strādāt skolā. Es zinu, ko stāstu, jo strādāju skolā jau vairākus gadus un mierinu sevi ar to, ka liekas, esmu apaudzis ar “biezu ādu” (kaut asinsspiedienu darba dienas beigās nācās mērīt jo biežāk un biežāk).
27.februāris 2018, 21:21 Atbildēt

Rīgas namu pārvaldnieks