Par katru praktikantu uzņēmēji var saņemt finansiālu atbalstu

© REUTERS/ SCANPIX

Prakse nenoliedzami ir iespēja jauniešiem gūt pirmo darba pieredzi, bet darba devējiem noskatīt labākos potenciālos darbiniekus. Lai mudinātu uzņēmējus būt aktīviem prakses vietu piedāvāšanā, viņiem tiek nodrošināts finansiāls atbalsts.

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) aicina atvērt sava uzņēmuma durvis praktikantiem, lai iepazīstinātu viņus ar potenciālo prakses vietu, un informē, ka darba devējiem ir iespēja piesaistīt tieši sava uzņēmuma vajadzībām atbilstošu darbinieku - apmācot potenciālo darbinieku praksē (piedāvātais projekts attiecas uz profesionālo skolu audzēkņiem) vai iesaistoties darba vidē balstītās mācībās (profesionālās izglītības ieguves forma, kas tiek īstenota, sadarbojoties izglītības iestādei, audzēknim un darba devējam. Izglītojamais izglītības programmas profesionālā satura teoriju un praksi pārmijus apgūst izglītības iestādē un pie uzņēmēja).

Ieguvēji no šādas sadarbības būs gan darba devēji, gan potenciālais darbinieks, gan arī nozares kopumā, kam būs nodrošināts kvalificēts darbaspēks ilgtermiņā.

Ņemot vērā, ka šāda iniciatīva uzņēmumam prasa zināmu izglītošanas laiku, darba devējiem tiek piedāvāta iespēja saņemt līdzfinansējumu. Piemēram, iesaistoties projektā un īstenojot uzņēmumā darba vidē balstītas mācības, uzņēmums var iegūt kompensāciju līdz 225 eiro mēnesī par katru audzēkni - atkarībā no stundu skaita mēnesī, ko audzēknis pavada uzņēmumā.

Savukārt mācību prakses īstenošana uzņēmumā ir ieguldījums, kas dažkārt atmaksājas pat jau prakses laikā, ņemot vērā, ka praktikants ne tikai mācās, bet arī ir labs palīgs. Tādējādi, piedāvājot audzēkņiem prakses, uzņēmums pēc prakses īstenošanas var saņemt par to kompensāciju līdz 120 eiro par katru praksē iesaistīto audzēkni.

Tāpat būtiski, ka, iesaistoties projektā, tiek kompensētas izmaksas, kas saistītas ar audzēkņa apdrošināšanu, medicīniskajiem izdevumiem, kā arī individuāliem aizsardzības līdzekļiem. Papildu finansiālu atbalstu par transporta vai naktsmītnes izdevumiem var saņemt arī pats audzēknis.

Pašlaik par LDDK sadarbības partneriem projekta īstenošanā jau kļuvušas 30 profesionālās izglītības iestādes un vairāk nekā 500 uzņēmumu. Citi ieinteresētie darba devēji aicināti sazināties ar LDDK. Savukārt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, kas vēlas atrast prakses vietu vai darba vidē balstītas mācības uzņēmumā, var izmantot LDDK izstrādāto meklēšanas rīku mājaslapā www.lddk.lv/uznemumi, kur atrodami visi šā projekta sadarbības partneri.



Latvijā

Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis Marākešas lidostā redzējis ko pagalam nepatīkamu. Turklāt, kā sociālajā vietnē "Facebook" raksta A. Hermanis, "tie nebija krievi, visi bija latvieši. Tādi normāli latviešu dukši. 40-50 gadu vecumā. Tipiski vidēji aritmētiskie Mārupes iedzīvotāji, kuri atgriezās no tūrisma ceļojuma".

Svarīgākais