Komentāri / "Iespējamās misijas" direktors: Mūsdienu skolēni ir jāmāca citādi
 

27 komentāri

FFredis
Nesaprotu "Iespējamās misijas "ideju-pārvilināt uz pedagoģiju citu specialitāšu studentus. Kas grib būt skolotājs, tas uzreiz iet uz LU. Taisot erzacskolotājus no inženieriem un citiem speciālistiem tiek nelietderīgi tērēta par viņu izglītību tērētā nauda. Iznāk kaitniecība.
18.aprīlis 2017, 21:55 Atbildēt
RReiz jau bija
Likvidēto kolhozu zootehniķi,vetārsti un grāmatveži salīda skolās un uztaisīja tādu kolhozpedagoğiju,kuras dēļ ir BAISMĪGI eksāmenu rezultāti!
16.maijs 2017, 11:00 Atbildēt
SSkolmeistars
Protams, tagad slinkie skolēni gaida, ka skolotājs visu laiku taisīs pekstiņus...
18.aprīlis 2017, 21:56 Atbildēt
NNiks
Tikai skolēnu sekmes centralizētajos eksāmenos nezin kādēļ neuzrāda tik būtiskus sasniegumus no "Iespējamās misijas" skolotāju mūsdienīgās mācību pieejas īstenošanas.
19.aprīlis 2017, 12:23 Atbildēt
SSkolmeistars
Raugoties uz visu šo gadu desmitiem ilgstošo reformu haosu izglītības sistēmā, ir skaidrs tikai viens - izglītības līmenis necelsies, kamēr tām reformām nepieliks punktu. Stabilitāte un prognozējamība ir vajadzīga. No nebeidzamām pārmaiņām pārmaiņu pēc noguruši visi - gan skolēni, gan pedagogi. Un, ja neredz galu šiem procesiem, tad arī zūd interese par mācīšanos un darbu. Starp citu, izglītības saturam nebija nekādas vainas, un ja kaut kas reformējas, tād tas ir nevis saturs, bet mācību metodes. Tas, ko piedāvā Iespējamā misija, patiesībā ir nevis jauns saturs, bet citāda mācīšanas pieeja jeb metode. Tas, ko dēvē par "kompetencēs balstītu izglītību", ir mācīšanās no otras - praktiskās - puses. Lai skolotājs vispirms parāda un izstāsta dzīvē sastopamās fizikas, ķīmijas, matemātikas situācijas, un tad "izvelk" teoriju - formulas un citas abstraktas lietas. Lai bērns spēj saprast, kā tā formula rodas un kur vēl tās izpausmes var dzīvē redzēt.
19.aprīlis 2017, 14:12 Atbildēt
nniks
Manu bērnu skolās visas misijas ir aizbēgušas. Vecāki ir neapmierināti ar misionāru darbu, jo rezultāta nav nekāda.
20.aprīlis 2017, 20:39 Atbildēt
vvar protams piekrist,
ir nācies saskarties ar šo kustibu, bet ari viņi jau praktiski neko nepiedāvā, pareizāk sakot viņu piedāvājums neiztur konkurenci
------------------------------
ka katru gadu piesakās ievērojams skaits gribētāju, piemēram, šogad tika saņemti 222 pieteikumi, un ir plānots, ka darbu skolā uzsāks aptuveni 30 jauno pedagogu
----------------------------
viš veikli noklusē ka tie viņu kadri gandriz vai zibenigi aimūk no skolām, viņi nav tam piemeroti un atbildibas sajutas ar viņiem nekādas (ar ko viņu tagad aizstāt mācibu gada vidū?)
tur vajag kādu pilotskolu kaut vai prvātu lai taisa paši augšā un rāda ko spēj/nespēj, tad vares vai nu pār\nemt pieredzi vai atmest kāneizdevušos. pašreizejā līmenī tā ir tautas muļķošanas kustiba
21.aprīlis 2017, 8:09 Atbildēt
VVecais
Kas mācīs ? Pirmspensijas,un pensijas vecuma tantes ? Jaunie skolotaji uz skolu atnāk ļoti maz.Budžeta vietām izdotā nauda izmesta vējā.
21.aprīlis 2017, 8:16 Atbildēt
KKā tad!
Skolotāju programmās ir vismazāk budžeta vietu - 6-10, bet datoriķiem - ap 200 tikai vienā fakultātē. Krievu filologiem - 45, franču filologiem - 15 utt. Tad kurā virzienā nauda tiek vējā laista?
22.maijs 2017, 10:13 Atbildēt
VVai Latvijai ir izvēle
Iespējamā misija Latvijā pārstāv globālas varas elites īstenoto nacionālo izglītības sistēmu (mums gan tā jau ir novārdzināta) pārņemšanu un pakļaušanu (Teach for all utt) , lai konstruētu modernos patērētājvergus- smaidīgus, tolerantus, paklausīgus.
Kur gan tie komentāri pazūd NRA?
21.aprīlis 2017, 9:25 Atbildēt
llapa
izglitibas programma ir jamaina , es redzeju anglu skolu prakse un daba , teiksu ka diena un nakts salidzinajuma ar latvijas sistemu.
21.aprīlis 2017, 13:00 Atbildēt
mmia
Jā, es arī nedaudz iepazinu viņu sistēmu-brālis uz nedēļu ciemojās Latvijā. Viņam dēliņš iet tur skolā, laikam skaitās 5.klase. Martā viņi reizināja 20 apjomā. Mans mazdēliņš šeit iet 2.klasē, viņi šajā laikā reizināja simta apjomā. Brālis ir izmisis. Caurām dienām spēlēšanās, zināšanu nekādu, daudz ko neprot, bet skolotājiem esot darbs tikai slavēt. Rezultātus brālis pastāstīja no savas ikdienas darba dzīves. Visi angļi darbā skraida ar kalkulatoriem rokās, neko nespēj galvā sarēķināt. Tāda, lūk, izglītības sistēma!
10.augusts 2017, 20:11 Atbildēt
SSerzh
Пока Латвия не начнет платить учителям нормальную зарплату, ничего не будет. Никто за зарплату в 450 евро за ставку не будет рвать жилы. Чиновники ничего не делают, не за что не отвечают и получают тысячи и еще такие же тысячные премии.
23.aprīlis 2017, 12:59 Atbildēt
AAsus
В Англии учитель за один урок получает 65-80 фунтов стерлингов. Это около 100 евро. В Латвии - 5,5 евро на бумаге. Сравнивайте.
23.aprīlis 2017, 13:01 Atbildēt
BBadathors
:) Japāņu matemātiku?
21 + 14 = 35
2+1 = 3; 1+ 4 = 5...Kopā: 3 + 5...35.
23.aprīlis 2017, 20:56 Atbildēt
NNormunds
No misijas skolotājiem pašlaik liela jēga nav, jo eksāmeniem, kuri manuprāt ir neatbilstošā līmenī un formā, šie skolotāji sagatavot skolēnus nespēj.
29.aprīlis 2017, 13:55 Atbildēt
NNeliela neizpratne
Kopš kura laika NRA tiek masīvi reklamēta sorosīdu pasaules uzskats?
2.maijs 2017, 10:12 Atbildēt
IIzglītības sistēma
Izglītības sistēma - tā ir sistēma, kas prasa augstas raudzes un augstas ētikas profesionālus cilvēkus, kuri šo sistēmu patisesi saprot un zina, kurp un kā attīstīt. Sazincikpadsmit "mimistreļi- reformatreļi" bez sajēgas un saprašanas par to, ko īstenībā dara, ir gāzuši šo sistēmu no grāvja grāvī, saražojuši likumeļus un normatīveļus kaudžu kaudzēm, birokratizējuši izglītību līdz truluma kalngaliem. Jābrīnās, ka kaut kas jēdzīgs (patiesi izglītojošs) vispār skolās vēl notiek! Pedagogu atalgojums nu 27 gadus veidots pēc notespuļķa ministreļa-eirokomisāreļpiebalga ieviestā principa "a kur viņi liksies, kaut kur tā kā tā šiem būs jāstrādā, bet darba ta nebūs, īpaši jau laukos, tāpēc algas pedagogiem nav jāpaaugstina". Tas kopumā no izglītības lauciņa jau pasen patriecis daudzus talantīgākos pedagogus. palikuši vien tie, kam skolotājs- tā ir misijas apziņa vai arī tie, kam to gadu nasta vai kādi paša sociālie un ekonomiskie aspekti liek "aizvilkt" līdz galam... Iespējamā misija- vairāk muļķošanās nekā jēgpilna darbība, kaut arī sākotnēji varbūt, ka labi iecerēta.
12.maijs 2017, 0:22 Atbildēt
mmamma
iespējamā misija - ha, ha, ha....un cilvēki uzķeras. nezinu nevien misijnieku, kurš skolā būtu ticis galā ar saviem uzdevumiem PA ĪSTAM, nevis uz papīra, nevis čomojoties ar skolēniem, lai izpatiktu viņiem, nevis uz uz vienu vai pāris gadiem ieskrienot skolā, bet PA ĪSTAM PADAROT KVALITATĪVI savu darbu un strādājot ilgstoši. nabaga latvieši uzķeras kā arvien.
16.maijs 2017, 20:47 Atbildēt
kkrītiņa
Nedod Dievs, ka maniem mazbērniem mācītu šie misijas skolotāji. Viņi nepārzina mācību programmu, neiemāca galveno un būtisko, stundās spēles un jautrība. Pastrādā pāris gadus un ir prom. Par darba rezultātu eksāmenos lai atbild skolas pamatdarba skolotājs. Bet ko vairs izdarīsi, ja pa šiem gadiem nekas nav iemācīts.
24.maijs 2017, 21:11 Atbildēt
mmužiks
Tās ir šausmas. Mūsu bērnus un mazbērnus grib pataisīt par bezierunu vergiem. Tas gudrītis, kurš tik gudru rakstu uzrakstīja, cik stundas pats ir stāvējis klases priekšā? Kā vadījis stundas mazajās klasītēs? Ja Šadurskis ir izdomājis totālos murgus. Tagad atkal šitas plānā galdiņa urbējs. Jāsaka, paldies Dievam, ka es un mani bērni vēl mācījāmies padomju sistēmā. Tāpēc izaugām par zinošiem cilvēkiem, kuri prot gan diskutēt, gan aizstāvēt savu viedokli. Mani nabaga,nabaga mazbērniņi.
29.maijs 2017, 12:38 Atbildēt
KKendjuks
To jau Zatlers vēl teica, ka bērnus lasīt jāmāca pa jaunam. Ogas un sēnes.
3.jūnijs 2017, 8:53 Atbildēt
mmamma
ir redzēti papilnam tādi iespējamās misijas talanti, ha, ha, ha....tagad jau tikai sevi pasniegt jāprot - gluži kā tirgū - jo vairāk savu preci slavē, jo uzķeras tie, kam nav pieredzes un kritiskās domāšanas.
8.jūlijs 2017, 12:25 Atbildēt

Rīgas namu pārvaldnieks