LKA aicina studēt

© F64

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) studētgibētājiem piedāvā pilnveidotu akadēmiskās maģistra studiju programmas Mākslas apakšprogrammu Teātra māksla. Jaunajā studiju gadā būs iespēja apgūt specializācijas Laikmetīgās dejas māksla un Laikmetīgās dramaturģijas teksti.

Dokumentu pieņemšana apakšprogrammā Teātra māksla notiks no 1. līdz 3. jūlijam un no 6. līdz 8. jūlijam Latvijas Kultūras akadēmijā (Ludzas ielā 24 Rīgā).

Apakšprogrammas Teātra māksla mērķis ir sagatavot augsta līmeņa profesionāļus skatuves mākslā, šogad akcentējot laikmetīgo deju un dramaturģiju. Programma veidota tā, lai nodrošinātu ciešu teorijas un prakses mijiedarbību, tāpēc būs iespējams aizstāvēt maģistra grādu ar praktisku darbu, kas papildināts ar teorētisko pamatojumu vai ar teorētisku pētījumu. Apakšprogrammas vadītāja ir režisore un LKA docente Zane Kreicberga, Laikmetīgās dejas mākslas specializāciju vada horeogrāfe un LKA profesore Olga Žitluhina, bet Laikmetīgās dramaturģijas tekstu specializāciju – dramaturgs un LKA asociētais profesors Lauris Gundars.

Specializācijām ir kopīga teorētiskā daļa. Laikmetīgās dejas mākslas specializācijā īpaša uzmanība tiks pievērsta laikmetīgās dejas, horeogrāfijas un kustības tehniku un metodikas studijām, dejas teorijas un prakses pētniecībai studējošo jaunrades kontekstā, bet Laikmetīgās dramaturģijas tekstu specializācijā – tekstu jaunrades prakses teorijai un metodoloģijai, aptverot teātra, kino un TV dramaturģiju.

Iestājpārbaudījumi notiks no 9. līdz 14. jūlijam, un tajos būs jākārto tests svešvalodas zināšanu pārbaudei, kā arī tests kultūras teorijā un vēsturē.

Studētgribējiem tāpat jāgatavojas radošajam konkursam. Tā pirmās kārtas darbs jāiesniedz kopā ar pieteikumu, motivācijas vēstuli un radošo biogrāfiju. Laikmetīgās dejas mākslas specializācijas reflektantiem jāpievieno divu savu horeogrāfiju videoieraksti un horeogrāfa ieceres apraksts diviem laikmetīgās dejas iestudējumiem, bet Laikmetīgās dramaturģijas tekstu specializācijas reflektantiem – paša izvēlēta dramaturģiska teksta analīze. Radošā konkursa otrajā kārtā ar reflektantiem notiks individuālas pārrunas. Sīkāka informācija atrodama LKA mājaslapā www.lka.edu.lv.



Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais