Komentāri / Jānis Rožkalns: Sliktajiem vajag, lai godprātīgie klusē
 

64 komentāri

ssandra
Gribeetu Grantin'am ieteikt taa nelamaaties un piebremzeet ar emocijaam...Vai tad nav iespeejams izraadiit cien'u skaidraam,gais'aam domaam?Nevajadzeetu "matu" censties saskaldiit 100 dal'aas...Neviens nav pilniigi perfekts uz s'iis pasaules...Kameer juus kasaties gar siikumiem,lielaa bilde tiek aizmirsta...Rakstaa ir pateiktas gudras,patiesas un veeraa n'emamas domas par notiekos'o Latvijaa un visaa pasaulee.Paldies VL --NA.Vin'iem neiet viegli tur---Saemaa...Turaties stipri un godpraatiigi!
15.jūnijs 2013, 20:30 Atbildēt
LL.Grantiņš H-86
Nodevība un nodevēji, Sndriņ, ir vispretīgākā un asiņainākā LIETA. Tādu nodevēju dēļ, kā Rožkalns un Vedemane, mēs gandrīz jau esam pazaudējuši savu tautu. Kas attiecas uz VL!, tad mēs esam vienādās domās.
15.jūnijs 2013, 20:51 Atbildēt
RRenda
atkārtoju to, ko rakstīja "nu": "Grantiņ, tu savu čekas pagātni gan negribi atcerēties, ko? tad, kad tevi apcietināja, no cietuma (1987.gadā) tu jau iznāci, parakstījis sadarbības lapu ar čeku. tu arī negribēji, lai H86 piedalās 23.augusta (1987.g.) manifestācijā, arī 18.novembri tu noliedzi. neatceries? es gan atceros. visu savām acīm redzēju, visu dzirdēju. un ko tu pagājušajā vasarā trīs mēnešus darīji traķenē? vai tik tev ar galvu kaut kas nebija kārtībā?" pilnībā pievienojos rakstītajam. kāpēc jūs, Grantiņa kungs, neatbildat uz šo vēstuli? domāju,, tas ir Plātes kungs, kas zina visu par jūsu čekistisko pagātni. bet jūs tikai apgānāt cilvēkus, par kuriem jums nav ne mazākās jēgas.
15.jūnijs 2013, 21:39 Atbildēt
LL.Grantiņš
Kāpēc neatbildēju ? Visas atbildes, kuras es rakstu, domātas tev, Elitiņ. Vai tu biji klāt, kad es parakstīju vienošanos ar čeku? Ja biji klāt, tad kā uzdevumā ? Manas atbildes par 18 novembri, visiem kam interesē, var izlasīt TRIBUNĀLA vietnē. Par kādu traķeni tu runā ? Par Plātes kunga informāciju gan man ir jaunums, bet es gan šim kungam varētu ko pajautāt... . Es, Elita, neapgānu nevienu cilvēku, jo manā uztverē nodevējs un parazīts nav cilvēks. Es panākšu, ka jūs nožēlojamie čeks tārpi, visi tiksiet aizvilkti uz karātavām. Šeit, jūs čekas kretīnu vārza, esiet skatāma sejā:http://tautastribunals.eu/?p=14498
15.jūnijs 2013, 22:44 Atbildēt
RRenda
jums Veidemane rādās laikam arī tad, kad atverat ledusskapi. jūs personiski nepazīstu, bet nojaušu, ka esat diezgan slims cilvēks. jūsu tā saucamais tribunāls ir vienkārši pustraka cilvēka murgi. bet par jūsu saistību ar čeku ir daudzi teikuši. būtu jau nu kaunējies plātīties ar savu "godīgumu".
15.jūnijs 2013, 23:47 Atbildēt
HHelsinki-86
Mīļie tautieši, nemēģinet diskutēt ar L.Grantiņu, tas ir veltīgi, visus viņa izteicienus vajag uzņemt ar sapratni un līdzjūtību. Visvairāk ir cietusi viņa ģimene, bet ne tikai.
Vēlreiz atvainojamies...
15.jūnijs 2013, 22:42 Atbildēt
VVēsture
Lielāku draņķi par Grantiņu ir grūti atrast. Gan toreiz viņš palīdzēja sagraut no iekšpuses Helsinki-86, gan pēc tam, klusām vienojās ar čeku, kas ļāva kundziņam klusi aizlaisties no Latvijas.
Tagad dzīvo Vāczemē un gadiem ilgi sarīda latviešus. Un tas viņam ar meliem un intrigām izdodas. Vai Latvijā ir kāds cilvēks, ko viņš nav aplējis ar mēsliem?
8.jūlijs 2013, 11:05 Atbildēt
BBV
Viss teiktais ir pareizi. Tā ir.
16.jūnijs 2013, 9:17 Atbildēt
jjanis
Toreiz pie Brīvības pieminekļa bija pareizie un nepareizie, lai nepareizie pārāk nesadomātos, viņu pūlī iebrauca vieglais auto Volga.
16.jūnijs 2013, 23:42 Atbildēt
VVelis
Es varu teikt vienu patiesi vardi, liberālisms un krieviskums, kas pārņemis Latvijas telpu ir, kā mēris latviešu tautai un daudzi latvieši tumsoņas tam pakļaujas, kļust par savas latviešu nācijas bendēm.
17.jūnijs 2013, 9:06 Atbildēt
pparalēlā vēsture
Šais komentāros uzskatāmi redzams-ka kašķējās vienas ar otru un pret visiem krievu laikos,tā kašķējas arī tagad. Un ka šad tad par to pasēdēja senāk,tā ari pasēdēja mūsu laikos,teiksim,par miljonu grābšanas mēģinājumu no uzlauztiem banku rēķiniem.
Un ienaidnieki visapkārt-krievi,geji,lezbietes,sorosieši un nu jau arī islams un amerikāņi
Kā dziesmā par trīs runčiem......Un to,ka tie paši amerikāņu sorosieši vienojās ar padomju režīmu Baltijā demontrācijas neaiztikt,to tagad vecais runcis sev šķelmīgi piedēvē kā milzīgu personisku varoņdarbu.
17.jūnijs 2013, 13:55 Atbildēt
ggg
Latvijā pat ļoti nepieciešams no jauna veidota SABIEDRISKĀ TELEVĪZIJA!!! bez sorosa fonda cilvēku atraugāšanās.... no tv3 nekāda patiesība nebūs, kaut kāda ``pseidoekspertu``smadzeņu skalošana !!!!
18.jūnijs 2013, 8:42 Atbildēt
ddemonstrants
Dajoš Bitenieci, dajoš Silaraupsa! Dajoš čistij manta! Ņe nužno kormiķ nas surogatami! Ubraķ gebistov iz poļiķiki!
18.jūnijs 2013, 10:39 Atbildēt
iindigo
Tā kā neredzu saprātīgus apsvērumus par to, kā dzīvot un darboties divkopienu valstī, kāda Latvija ir faktiski. Mūžīgā vēlmju domāšana ar paranoiskuma elementiem. Nebeidzamā savstarpējā kasīšanās. Dzīve iet savu ceļu, bet viņi par saviem pagātnes varoņdarbiem...Būtu nu vienreiz likuši mierā tos gejus un lezbietes, kam viņi dzīvot traucē, ikdienā viņi gandrīz nav redzami.
Veiciet savas ziedu nolikšanas akcijas, dibiniet biedrības un brālības, dejiet un dainojiet....Kas no tā mainās.
24.jūnijs 2013, 14:23 Atbildēt
LLatvietis
Kamēr latviešu vidū tādi draņķi kā grantiņi (vai tik pa šiem gadiem savā kārkluvācietībā nav pārtapis par grantingu?), nekas nebūs. Viņam, protams, ir sava nākotnes Latvijas vīzija - milzīgi daudz karātavas, kurās viņš gribētu ar saviem šucmaņiem pakārt Latvijas cilvēkus.
Savā plānprātībā viņš gan ik pa brīdīm sola to darīt ANO pagalmā - bet nevar un nevar to pagalmu atrast.
Tik daudz melu un preteklību par Latviju nav uzrakstījis neviens interfrontisks izdevums. Tā ir viņā misija - nomelnot Latviju un pilnīgi un galīgi diskreditēt latvietību. Briesmīgi.
8.jūlijs 2013, 11:15 Atbildēt
JJ.K.
Paldies Rožkalnam, kurš pastāstīja, kā ASV spcdienesti caur "Amerikas Balsi" un CIP finansēto "Brīvo Eiropu" organizēja latviešu atmodu.
Tikai viņš pats vēl negrib saprast, kā ticis izmantots.
9.jūlijs 2013, 9:18 Atbildēt
JJ.K.
Var piekrist Jāņa Rožkalna bažām par Latvijā ieviesto neoliberālo režīmu un tā izvērsto ģimenes vērtību apkarošanu. Taču aiz intervijas rāmjiem palikuši atšifrējumi un secinājumi. Par informatīvo nodrošinājumu „Helsinki – 86” aktivitātēm gādāja ASV raidstacija „Amerikas Balss” un ASV Kongresa finansētā CIP raidstacija „Brīvā Eiropa” (esmu šajā Minhenē izvietotajā raidstacijā bijis). Kā apliecina arī pats Jānis Rožkalns, VDK (jeb čeka) nelika nekādus šķēršļus „Helsinki – 86” sadarbībai ar CIP kontrolēto „Brīvo Eiropu” un trimdas organizācijām. Gluži otrādi – čeka izbraukt gribošos operatīvi ar Izraēlas vīzām aiztransportēja darbībai trimdas organizāciju vidū. Nav minēts arī fakts, ka Latvijas tā laika neformāļus („Helsinki – 86”, LNNK u.c.), bet vēlāk arī LTF, finansēja un tehniski apgādāja Rietumi (un tā nebija tikai tautiešu ziedotā nauda, bet arī Rietumu specdienestu fondi), un Latvijas neformāļi savstarpēji konkurēja par piekļuvi šiem līdzekļiem. Ar to izskaidrojama arī vairāku grupu, tai skaitā „Helsinki – 86”, šķelšanās un paralēlu grupu dibināšana (piemēram, vairākas „Daugavas Vanagu” organizācijas), jo katrs t.s. līderis gribēja būt pie naudas un mantas dalīšanas.
Līdz ar to jau pēdējos padomju gados daudzu aktīvistu „patriotisms” tika dāsni finansēts no konkrētas, uz globālu kundzību orientētas lielvaras naudas lādes. Kopš tā laika „patriotisku burbuļu pūšana” kļuvusi par daudzu latviešu profesionālu nodarbi. Un nav būtiskas atšķirības starp tiem „patriotiem”, kurus finansēja ASV CIP, un tiem, kurus vēl tagad finansē Jāņa Rožkalna minētais Sorosa fonds vai Ziemeļvalstu padome. Atšķirība vien tā, ka Sorosa fonds tagad nefinansē Jāni Rožkalnu un viņa kolēģus, bet gan Rožkalna neieredzētos „neoliberāļus”. Varbūt tieši ar to arī izskaidrojama „neieredzēšana”. CIP savu tiešo darbu Latvijā ir pabeidzis, un Jāņa Rožkalna pakalpojumi vairs nav nepieciešami. Kā izteicās pats Jānis Rožkalns – „Moris savu darbu paveicis – moris var būt brīvs”. Līdz ar to Jānim Rožkalnam jau 1990. gadu pirmajā pusē nācās pārkvalificēties – viņš bija viens no pirmajiem, kas sāka Latvijas humpalizāciju (lietotu apģērbu un citu mantu biznesu). Šo pašu nišu gan ātri vien ieņēma arī Joahims Zīgerists, bet tagad tas viens no plašākajiem biznesiem Latvijā.
Ja stratēģiski palūkojamies uz Jāņa Rožkalna stāstīto un arī noklusēto, tad mums katram jāatbild uz loģisku jautājumu – vai tas, ko tagad ierasts saukt par „Latviešu trešo atmodu”, patiesībā nebija sekmīga CIP operācija Baltijas reģionā? Tikai gadījumā, ja mēs uz šo jautājumu atbildēsim godīgi un savu kļūdīšanos atzīsim, mēs varēsim virzīties tālāk un veiksmīgāk. Ja turpināsim sev glaimot un melot, mēs būsim lemti vecajām kļūdām un turpmākai verdzībai.
Bijušais „Helsinki – 86” vadītājs Jānis Barkāns man personīgi atzina, ka ticis izmantots. Arī Jānis Barkāns, tāpat kā Rolands Silaraups, tagad dzīvo noslēgtu dzīvi Stokholmā un ar saviem „varoņdarbiem” nelepojas. Arī es biju „Helsinki – 86” loceklis, un atzīstu, ka esmu kļūdījies un līdz kādam 1995. gadam tiku izmantots. Vienīgi Jānis Rožkalns un daudzi viņam līdzīgie „nacionālo burbuļu pūtēji” savus maksas pakalpojumus svešas lielvaras specdienestiem arvien dēvē par „tautas atmodu”, bet gūto verdzību – par brīvību.
9.jūlijs 2013, 11:38 Atbildēt
II.Š.
Paldies par komentāru. Skaidri un saprotami par līdz galam nepateikto.
22.jūlijs 2013, 9:00 Atbildēt
VValoda
Ja paskatās provokatora Grantiņa lapu, tad tur apgrozās pāris tikpat ķerto, kuriem liekas, ka viņi ir pēdējie tīrasiņu latvieši, bet pārējie visi ir apkaujami.

Pats Grantiņš nespēj vienu teikumu uzrakstīt latviski bez vairākām pareizrakstības kļūdām. Kādreiz, kad viņam par to tika aizrādīts, viņa atbilde bija klauna cienīga - īstajiem latviešiem ( tādiem, kā šis ķertais) neesot bijusi iespēja latviešu valodu pareizi iemācīties. To spēja izdarīt tikai tie, kuri kalpo Kremlim. Ikviens, kurš pareizi runā latviski esot čekists vai žīds.
9.jūlijs 2013, 17:43 Atbildēt
OOC78/7
Esmu šokēts Grantiņ par Tavu bravūrīgumu.Esi noslēpies Vācu zemē un tagad blato-aizmirsi vai kā tu šķirotavas cietumā blatnījiem sūkāji ledenes un katru pāru naktiņi biji miļotā sieviete armēnim Balasjanam,un t.t.
21.jūlijs 2013, 9:23 Atbildēt
JJana
Lasot Rožkalna rakstu rodas jautājums,kur viņi ir tagad?Latvija tiek mērķtiecīgi sagrauta.Lielākā daļa brīvības cīnītāju vai nu veiksmīgi emigrēja,vai iekārtojās siltās vietās.Viens sajucis prātā Vācijā,pārējie nolīduši kur kurais.Kaut kā neticu viņiem,jo NEVIENS no viņiem nav pat centies kaut ko iesākt pret Latvijas iznīcināšanu.
27.jūlijs 2013, 12:32 Atbildēt
JJR
Jana, vai tad piem., šī intervija nav viens darbs, Latvijas aizstāvībai? Otrkārt, man gan nav zināms neviens pats gadījums, kur kāds no brīvības cīnītājiem "iekārtojās siltās vietās". Tādēļ, ja ko pagalvo, mini faktus. Treškārt, nedomā tik daudz par "ticību viņiem", bet pajautā sev, ko esi pati darījusi savai valstij?
26.aprīlis 2015, 9:58 Atbildēt
eedgars
Nav skaidrs J.K.- vai tauta pretojās tiem, kas aicināja pret SPRS?
Ždanoka nevarētu uzrakstīt labāk.
20.februāris 2015, 14:15 Atbildēt
RReikjavika
Māja Reikjavīkā, kur 1986. gada rudenī tikās Mihails Gorbačovs un Ronalds Reigans. Šī tikšanās, kas pazīstama kā Reikjavīkas sarunas, mazliet pavēra dzelzs priekškaru un iezīmēja aukstā kara beigu sākumu.
www.impro.lv/test_im..9&page_from=2&from=2
26.aprīlis 2015, 10:20 Atbildēt