Komentāri / Vanags: baznīcai nevajag īpašu pārbūvi – ja nu vienīgi inventarizāciju
 

72 komentāri

LLauku vecis
Apustulis Pāvils: " Runājiet patiesību mīlestību mīlestībā" Tad nu ir jautājums- Kas ir Ždanoka, Pliners, Ciļēvičš, Giļmans, Lindermans, Osipovs, Rafaļaskis...... Te nu sastopamies, ka runājam vienu, bet domājam citu..... Tas ir izsmalcināts mehānisms, ko darbina, starptautiska nauda un varena PR kmašinērija. Pret to ir grūti cīnīties. Te arī atrodu atbildi cilvēku aizbraukšanai darbā uz ārzemēm ( jo tur proporcionāli piedrukā naudu un laiž apgrozībā, ko Latvijas " nezinīši " nesaprot darīt)Arī visas ievazātās nejēdzības. Paldies par atklātību!
19.oktobris 2012, 8:08 Atbildēt
mmjaa
diivaini, ka atmodas laika baznica ar savu baznicenu ieverojamu piepluudumu nespeeja nosargaat savas veertiibas
19.oktobris 2012, 8:14 Atbildēt
hhcx
Intervētājs (-a? atklāti sakot, izklausās pēc Veidemanes) visu laiku cenšas pateikt kaut ko arhibīskapa vietā. Gan praidu piemin, gan "neoliberālisma graujošās tendences". Man tas liekas neprofesionāli.
Bet kopumā par interviju prieks: tā liecina, ka kristietībā tomēr ir arī kaut kas labs.
19.oktobris 2012, 8:47 Atbildēt
iincis
man gan tieši liekas, ka jautājumi ir perfekti, īsi, bez uzmācības un norādēm, kā atbildēt. kā tad lai nepiemin to praidu, ja par to jāuzdod jautājums? un "neoliberālisma graujošās tendences" tieši tādas arī ir. tad kāpēc žurnālists tās nedrīkst pieminēt???
19.oktobris 2012, 9:10 Atbildēt
hhcx
Tāpēc, ka, ja intervējamais nepiekrīt šim formulējumam, viņam tas ir jānoliedz, kas ir nogurdinoši.
Mani Veidemanes domas neinteresē, tāpat zinu, kādas tās ir, bet interesē Vanaga uzskati.
19.oktobris 2012, 9:16 Atbildēt
iincis
bet tur jau nav nekādu "viņas domu", tur ir tikai jautājumi. vai arī es lasīt neprotu? liekas, ka arhibīskaps navarī atbildējis noliedzoši ne uz vienu jautā'jumu. bet jūs taču varat nelasīt tās intervijas, kuras raksta Veidemane. man gan patīk, jo tās ir dzīvas, aktuālas.
19.oktobris 2012, 9:38 Atbildēt
DDārzu iela
Piedodiet, bet pie lielākās gribēšanas nesaskatu šajā rakstā nekādas norādes uz to, kādi ir Veidemanes uzskati. Intervija - profesionāli veikts darbs. Bet jūsos laikam kaut kas iekšējs nemiers. Varbūt cērmes?
19.oktobris 2012, 9:42 Atbildēt
AApalītis
Veidemane reāli uzbrauc Vanagam - viņa visus mīļos gejiņus nosistu ar koku kā kucēnus kas slaiksta purniņus pēc pieniņa, saukdama "alleluja, nāvi nezvēriem"!
19.oktobris 2012, 15:24 Atbildēt
žžurks
Gluži manas domas - profesionāls žurnālists jautā, ar jautājumiem uzvedina viņam vēlamajā virzienā - bet ne izpaužas ar savu viedokli, pie tam visnotaļ nekorektu. (kaut vai "– Domāju, ka nevis viens no, bet vienīgais. Nabadzīga, toties agresīva identitātes izpaušana.")
21.oktobris 2012, 20:10 Atbildēt
IIndra
Paldies Veidemanes kundzei par šo in terviju ar Vanaga kungu, jo visaugstākais intelektuālais līmenis Latvijā ir Vanagam, tad 2.vietā ir Vīķe-Freiberga. Tagad 2.vietā iespējams ir Stankēvičs.
Kādus patiesus vārdus viņš iteicis visā šajā sarunā. Paldies. Katram šeit būtu ko paņemt priekš sevis, bet vēl ja šo rakstu izlasītu krievi, tad jau būtu pavisam labi.
19.oktobris 2012, 8:49 Atbildēt
TTrio
Vieds cilvēks, prieks lasīt tik korekti izteiktas arī lietas,kas citiem nebūs pieņemamas.
19.oktobris 2012, 8:59 Atbildēt
AAnna
Paldies abiem!
19.oktobris 2012, 9:09 Atbildēt
GGreizais
Veidemane ir konservatīva izvirtule, kāpēc Vanags ar šo mātīti vispār runā??
19.oktobris 2012, 15:18 Atbildēt
FFanta
esi izvirtis kopā vai blakus ar sveci stāvējis? vai varbūt kāda tirgus vecene (tāda pati kā tu) tev austiņā iepilināja? vai arī esi vnk pārgribējusies mātīte, kas visiem riebjas?
19.oktobris 2012, 23:08 Atbildēt
DDārzu iela
Paldies, lieliska intervija. Pateicība abiem - gan rakstītājam, gan runātaājam. Laba lasāmviela nedēļas nogalei, ir, par ko padomāt.
19.oktobris 2012, 9:39 Atbildēt
VVecais
Un jāsāk ar katoļu priesteru piespiedu sterilizāciju.......
19.oktobris 2012, 9:41 Atbildēt
SSVF
Kristus tacu ir paraugs, vai preceties un nodarboties ar seksu ir greks ?
19.oktobris 2012, 10:21 Atbildēt
sspunde
tu vispirms izlasi interviju un tad sāc savas gudrības pļurkstēt.
19.oktobris 2012, 10:32 Atbildēt
SSlīpais
Lūk, kā vajag runāt īstam kristietim - visiem pa purnu, kuri pļurkst par seksu, jo pašai "vienai vietai" spunde priekšā.
19.oktobris 2012, 15:16 Atbildēt
SSVF
Baznica ir daudzko parveidojusi senajos judu rakstos. Divos gadu tukstosos tulkojot nepartraukti no vienas valodas uz otru valodu, daudzi tolaiku jedzieni tiek parprasti. Ticibai nav galvenais bibele, bet lugsanas un upuri. Jo lielaki upuri, jo stipraka ticiba.
19.oktobris 2012, 17:43 Atbildēt
SSVF
Mes cilveki kopejam savas autoritates- berni vecakus, pieaugusie savus idealus, kadi nu kuram tie ir. Tapec svarigaka ir godiga valsts uzbuve, nevar sludinat vienu un ar darbiem darit pretejo.
19.oktobris 2012, 11:01 Atbildēt
SSVF
Bibele ir aprakstita judu tautas vesture. Ja grib saprast paistam bibele rakstito, tad vajag ar judu tautas vesturi iepazities ari no citiem avotiem.Ticiba ir unversala paradiba pie cilvekiem, pie visam tautam uz zemes un ta ir saistita ar cilveku smadzenu darbibu.
19.oktobris 2012, 11:09 Atbildēt
VVarma
Ticiba (reliģiskā nozīmē) ir universāla parādība, jo Dievs cilvēkā ir radījis kādas emocionālas un prāta struktūras, kas viņu dara reliģijasspējīgu.
19.oktobris 2012, 22:32 Atbildēt
KKursis
Bībeles mūsdienu tulkojums tiešām nozīmīgs kultūrvēsturisks notikums. Baznīcai jādomā kā nostiprināt garīgumu cilvēkos. Par to plašāk varat izlasīt portāla Laikazobs filozofiskā apcerē "Kristus eneagramma".
19.oktobris 2012, 11:26 Atbildēt
BBarbara
Liels paldies par interviju. No rīta bija visai nomākts garastāvoklis, bet pēc šīs sarunas izlasīšanas kļuva gaišāk, siltāk un mierīgāk. Vanags tiešām ir liela izcilība, stipri par maz mēs viņu savā tautā vēl novērtējam. Piemēram, apbrīnoju viņa spēju teju katrā ikdienas situācijā ieraudzīt zīmes kādām ļoti būtiskām, dziļām un mūžīgām lietām. Šoreiz īpašu pārdomu vērti šķita šie divi stāstiņi - par sievieti, kura sarunājas ar Dievu, un vīru, kurš nezināja, ko darīt ar putniem - šis stāstiņš pat sariesa acīs asaras... Vēlreiz liels paldies!
19.oktobris 2012, 12:00 Atbildēt
RRozīte
Mūsu arhibīskaps, kā allaž, "rullē"! Viņš tiešām ir vieds cilvēks. Un pats foršākais ir - viņš galīgi nav banāls!:)
19.oktobris 2012, 13:50 Atbildēt
kkolma
Cienījamam arhibīskapam vajadzētu zināt, ka latviešu tauta nav kopiena. Ja viņš uzskata ka latvieši, ka tauta Latvijā ir viena no kopienām, tad rodas jautājums, kas Latvijas valsti veidoja 1918.g., kādi bija tie mērķi, un beidzot atjaunoja 1990.gados. Tad jājautā, kas ir tās citas kopienas, un ka viņas radās un veidojās Latvijā. Es domāju, ka mums visiem būtu loti uzmanīgi jāizvēlas šie formulējumi, apzīmējumi. Ar vārdu "kopiena" es tieku diskriminēts un apvainots, ka neesmu īsti piederīgs, un īsts Latvijas latvietis.
19.oktobris 2012, 15:17 Atbildēt
AApalītis
necepies, man intervijās gadās sarunāt tādas lietas, ka pēc tam grbas sacirst ar cirvi visu metienu
19.oktobris 2012, 15:30 Atbildēt
MMērija
"Visvairāk ciešanu pasaulē ienes mūsu ikdienas lēmumi. Dievs varētu mūs savaldīt, taču zina, cik dārga cilvēkam ir brīvība. Nevienam nepatiktu, ja Dievs mūs aiz apkakles vilktu pa dzīvi pēc saviem ieskatiem. Tieši tāpēc, ka Viņš ir žēlsirdīgs un mīlošs, mums ir iespēja izvēlēties un kļūdīties. Tā nav gluži brīva izvēle. " - Šais vārdos ir pilnīga demagoģija. Kāda izvēle var būt afgāņu vai sīriešu zīdaiņiem, kurus nogalina (nezinu pat kas un kā vārdā) vai katru dienu? Par kādu izvēli lai runā, ja jāsastopas ar smagi slima bērna acu skatienu?
19.oktobris 2012, 15:37 Atbildēt
ĒĒvalda dēls
Nemeklē avīzēs patiesību, tura tās nava!
19.oktobris 2012, 15:42 Atbildēt
SSaksis
Kādi cilvēki taču nolemj viņus nogalināt, vai ne? Tie arī ir tie lēmumi, kas ienes pasaulē ciešanas.
19.oktobris 2012, 21:45 Atbildēt
SSīmanis
PALDIES par interviju!
19.oktobris 2012, 15:48 Atbildēt
DDonāts
Par interviju jau paldies,tikai ja šitādi ir mūsu garīgie vadoņi, tad grāvis ir mūsu pelnīta atrašanās vieta.
20.oktobris 2012, 1:16 Atbildēt
VVeltiš
nevienu sliktu vārdu nevaru pateikt par garīgo vadoni Vanaga kungu. precīzs, perfekts teksts, ir, ko padomāt. īpaši tiem, kas vēl nav sapratuši, ko nozīmē - piedot.
20.oktobris 2012, 11:34 Atbildēt
DDina
Paldies par šo skaisto rakstu. Brīnišķīgs stāsts pašās beigās - par to vīru ar putniem. Paldies Vanaga kungam, paldies Elitai. Teicams kopdarbs!
19.oktobris 2012, 23:14 Atbildēt
DDima
daudz taisnības ir arī K. S. Lūisam, kurš teica, ka Dievs mūs uzrunā ar mīlestības čukstiem. Ja nedzirdam, tad ar sirdsapziņas balsi. Ja arī to nedzirdam, tad ar ciešanu ruporu..............................Dievs mūs uzrunā arī ar t.s. Stokholmas sindromu,kad "Paridarāmais " jau attaisno "Pāridarītāja" rīcību ar tēzi -nu viņam tā bija jādara.
20.oktobris 2012, 1:13 Atbildēt
DDeina
Nu nekādi nepiekritīšu tiem sajūsminātajiem komentētājiem par lielisko interviju.Drīzāk es teiktu,ka cien. arhibīskapam ir radusies putra galvā ,kuru viņš grib uzspiest man un līdzcilvēkiem. Piem.» Ir jāpiedod vai vismaz jāgrib piedot sarūgtinājumi un pāridarījumi, kas nākuši pār mums. Tie, kas to mums nodarīja, lielākoties vairs nav dzīvi, utt.Tātad, pirmkārt- piedot var tikai tam ,kurš apzinās,ka ir pāri darījis un līdz ar to lūdz piedošanu. Arhibīskapa domātajā gad. neviens nekādu pāridarījumu neatzīst un nekādu piedošanu netaisās lūgt.Otrkārt- tie,kas to nodarīja ,pārsvarā tiešām vairs nav dzīvi (kaut gan par to var vēl ilgi strīdēties.Vai ir miruši vai apzināti tie dalībnieki,kuri 1987 gada 8 aprīlī Rīgas klubā "Ziemeļblāzma" organizēja un piedalījās masveida Rīgas Lietišķās makslas vidusskolas skolnieku piekaušanā - citēju "Divi simti ar nūjām,dzelzs stieņiem,smagi sprādzotām siksnām un citiem sitamiem bruņotu neliešu gāzās par nabaga pusaudžiem tikai tāpēc,ka viņi ir latvieši.Ka tas ir vienīgais iemesls, to vēlāk savās liecībās atzina paši sitēji." A.Kolbergs.Vai ir apzināti tie likumsargi un ideologi,kuri šo faktu notušēja un pabāza "zem deķa" visaugstākajā (t.i.CK un Gorbunova )līmenī. Treškārt -Ja arī tiešie vainīgie arī nav vairs starp mums,tad viņi ir izaudzinājuši jaunu paaudzi,kura nejūt nekādu vainas apziņu! Un katrs ,kurš man kāpņu telpā saka "zdrastķe" un lielveikalā saka "mņe pol kilo sosisek " ir tā ļaunuma nesējs,kuram arhibīskaps lūdz piedošanu.
20.oktobris 2012, 1:04 Atbildēt
VVineta
Jēzum pie krusta nestāvēja ne pūlis, ne tauta, ne bariņš, kas lūgtu piedošanu Jēzum par saviem izdarītajiem grēkiem. Tomēr Viņš kļuva vainīgs pie krusta Golgātā visu mūsu noziegumos (gan to, kuri tur pat tajā mirklī nekautrīgi Viņu par to vēl apsmēja un nodeva, vispirms un vēl tagad apmelo, vainīgs arī to grēkos, kuri nekautrīgi ir ļaunuma pārņemti un nespēj vēl rimt, gan to, kas izslienas lepnībā piemērojot sevi līdz pat Dieva tronim, un tomēr pasaules Uzvarētājs ir KRUSTĀ, bez sajūsmas un lielām jūtām, bet visu satriekts un atstāts )... un tur esot Jēzus sacīja: "Tēvs, piedod tiem, jo tie nezina, ko tie dara. Piedošana nav atbilde, tas ir lēmums...

Paldies arh. J.Vanagam par pārdomām un doto prieku gatavoties Ziemassvētkiem -Pestītāja dzimšanas dienai.
20.oktobris 2012, 1:30 Atbildēt
jjuta
Mīļais vai mīļā- nekādas putras nav. Man patika arī Rubeņa teiktais- jāpiedod pasaulei, ka tā ir tāda, kāda ir. Ja mēģinātu tiesā izmeklēt visus pāridarījumus, arī pretējai pusei būtu visādi argumenti- par fašistu nošautajiem, izpostītajām ģimenēm- un viņi teiktu- jūsējie tur bija, un vēl, un vēl. Priekš kam. ja abas puses spētu piedot un aizmirst- un tie jaunieši- ko visu jaunības trakumā neizdara, kad nagi niez kauties. Ja spētu darīt tā , kā māca Jēzus, mēs dzīvotu daudz labāk. Atmodas laikā mēs uzklausījām mācītājus, nu vairs nē, jau sen. un jau sen mēs ciešam. Un bieži tikai par veciem sarūgtinājumiem. Un lai viņš pērk to desu vienalga kādā valodā, vai par to sevi jāsāpina?
20.oktobris 2012, 10:27 Atbildēt
nnamejs-aizliegtais
Stipri izklausās pēc pretlatviskas bandītu sprediķošanas, kur jēdziens latvietis runātājam neko nenozīmē. Kur svētulīgā tonī un manierē cienījams orators spriež; tie bankas laupītāji jau Dieva cilvēki vien ir. Nošautā kasierīte un pārējie, tak viņiem traucēja to viņu naudiņu paņemt. Bet nebūsim netaisni, ko nu vairs, kas bijis, bijis. Nepieminēsim ar ļaunu. Tagad ir īstais laiks pāridarījumu piedot. Lai jau tērē uz veselību, cerams, ka kādam laiciņam tā naudiņa viņiem pietiks. Miers ar viņiem. Piedosim, lai tak dara ko viņi grib! Un to naudiņu, nu lai tā paliek viņiem. Visu varam paciest, visu piedot. Neturēsim ļaunu prātu, būsim lieli savā gara spēkā, jo tas ir svēts, kurš piedos. .......................Latviešu pusaudžu kropļošana, sitot nevainīgus, neapbruņotus, likumpaklausīgos latviešu bērnus- skolniekus, tak jāuzskata par tādu sīkumu vien. ..... Kādēļ? Nu tikai tā iemesla pēc, ka sitēju skaits bija 200, un pie mums Latvijā 1987.gada 8. aprīlī nav noticis nekas tāds, ko varētu apzīmēt ar juridisku terminu; "PRETLATVISKS NOZIEGUMS". Izrādās Latvijā neviens jurists neko nesaka, jo noziegumu klasifikācijā vienkārši tāda juridiska termina nav. Izrādās ka Latvijas juristi tādu vārdu salikumu nav dzirdējuši un nemaz nepazīst. Tas pats sakāms par žurnālistiem, politiķiem un zinātniekiem-vēsturniekiem. Kopš 1940.gada, kad iznīcināja Rīgas Latviešu Biedrību un visas latviešu biedrības, traktējums "Pretlatvisks Noziegums "nekur naparādās, jo cilvēki ir ieinteresēti slēpt noziegumu pretlatvisko būtību.
26.oktobris 2012, 17:28 Atbildēt
ttā māsa
Mazliet pat apraudājos no aizkustinājuma, ka ir šādi cilvēki pasaulē. Lasot tu jūti, ka Dieva Gars mājo viņā - tas cilvēks ir gudrs un pilns mīlestības.
20.oktobris 2012, 1:47 Atbildēt