Ventspils pilsētā un pludmalē pēdējās nedēļas laikā vairākkārt manīti aļņi. Glābējiem ar Latvijas lielāko meža zvēru galā tikt nav viegli, jo nobiedēts tas var kļūt bīstams cilvēkiem. Pagaidām gan aļņi negadījumus pilsētā nav izraisījuši un uzvedas visai disciplinēti.
Pagājušās nedēļas nogalē aļņu ģimene pastaigājusies pa Ventspils pilsētas pludmali, izbīli radot pirmajiem saules staru ķērājiem kāpās. Turklāt glābšanas dienesta darbiniekiem, mēģinot ierādīt aļņiem ceļu atpakaļ uz meža pusi, nav klājies viegli. Vienu brīdi nav bijis skaidrs, vai alnis dzen glābēju, vai glābējs alni, smejoties saka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ventspils daļas priekšnieks Genādijs Paulovs.
Savukārt otrdienas agrā rītā ventspilniekam Uldim Pilkenam uz viena no Ventspils ielu krustojumiem nācās gaidīt, kamēr ielu šķērsos alnis. «Alnis bija mierīgs, nemaz nebaidījās,» stāsta ventspilnieks, kurš par neparasto pilsētas ciemiņu paziņojis glābšanas dienestam. Arī vairāki citi ventspilnieki pēdējās nedēļas laikā pilsētā sastapušies ar lielāko Latvijas meža dzīvnieku.
Taču, kā izrādās, glābējiem ar aļņiem galā tikt nepavisam nav viegli – dzīt tos nedrīkst, satrakojies tas var kļūt bīstams autovadītājiem un gājējiem, Latvijas lielāko meža zvēru tīklā noķert nav iespējams un arī šaut nedrīkst. Atliek iesaistīt Valsts meža dienesta speciālistus.
Tomēr pieredzējis mednieks, Ventspils briežu dārza saimnieks Ādams Grīnbergs zina teikt, ka, neskatoties uz to, ka alnis ir miermīlīgs dzīvnieks, šajā laikā, kad tiem tikko dzimuši mazuļi, aļņu māte var būt tikpat bīstama kā lācene. Cilvēkiem nevajadzētu alnim tuvoties, to barot, bet, gan ziņot glābšanas vai meža dienestam. Grīnbergs skaidro, ka alņu klīšana pa pilsētu nebūt nenozīmē, ka apkārtējos mežos to populācija ir būtiski augusi un atceras, ka šis nav pirmais gadījums Ventspilī un domājams, arī ne pēdējais.