Komentāri / Traumatoloģijas slimnīcai nepietiek naudas, lai veiktu endoprotezēšanas operācijas
 

3 komentāri

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!

mmele
Circeni uzsēdināt uz minimālās algas, smagā darbā nodzīt līdz operācijai un tad pateikt, ka nav līdzekļu...
20.maijs 2012, 20:41 Atbildēt
TTOS PĀRKĀPUMI
DAŽI PUBLICĒTIE FAKTI:

1999.gadā, no Valsts kontroles Valsts saimnieciskās darbības revīzijas departamenta kolēģijas lēmuma:
- Nav ievērotas LR likuma "Par valsts un pašvaldību kapitāla daļu pārvaldi uzņēmējsabiedrībās";
- Uzņēmējsabiedrībā nav izstrādāta pamatlīdzekļu nolietojuma uzskaites politika. Pamatlīdzekļu uzskaite ir neprecīza, to nolietojums netiek rēķināts;
- Nav ievērotas LR likuma "Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu izšķērdēšanas novēršanu" (Spēkā esošs, 25.02.1999. VK lēmums Nr.5.1-2-305).

2003.gadā, par VSIA „TOS” likuma pārkāpumiem, kurā tajā laikā par slimnīcas vadītāju strādāja Valdis Zatlers. „Krimināllieta tika ierosināta par faktu, ka slimnīca ir iegādājusies implantus no slimnīcas direktora vietnieka firmas un visa peļņa ir aizgājusi ar slimnīcas vadību saistītu personu kabatās.” Zatlera kungs bijis atstādināts no amata (Tvnet).

2007.gadā, „Intervijā Latvijas Neatkarīgajā televīzijā Valsts prezidenta amata kandidāts, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas valdes priekšsēdētājs, ārsts Valdis Zatlers atzinās, ka savā ārsta praksē pieņēmis naudu aploksnē kā papildus samaksu par paveikto darbu. Zatlers gan uzsvēra, ka pieprasījis kukuli viņš nekad neesot” (Tvnet).

2007.gadā, „Valsts kontrole konstatējusi būtiskus likumu pārkāpumus un prettiesisku rīcību Labklājības ministrijas padotības iestādes Tehnisko palīglīdzekļu centrs darbībā.
Valsts kontrole toreiz atklāja, ka Labklājības ministrijas padotības iestāde valsts aģentūra Tehnisko palīglīdzekļu centrs, neievērojot likumu «Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu,» ir prettiesiski izlietojusi tai piešķirtos valsts budžeta līdzekļus, kas paredzēti personu ar īpašām vajadzībām apgādei ar tehniskajiem palīglīdzekļiem” (db.lv).

V.ZATLERA biogrāfijā atrodams arī fakts, ka, būdams vēl ārsts, pieņēmis pacientus medicīnas sabiedrībā „ARS", darbojoties sievas firmā „Ortopēdijas privātprakse". Samaksu par sniegtajiem pakalpojumiem saņēma viņa sieva Lilita Zatlere kā individuālais komersants, līgums ar V.Zatleru noslēgts nebija un no privātpraksē nopelnītā netika maksāti nodokļi (dzirkstele.lv).

2010.gadā, „Valsts kontrole (VK) revīzijā Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS) konstatējusi šaubīgus iepirkumus par vairāk kā 800 000 latu apjomā.
TOS ortopēdijas rindas uzskaites dati nesakrītot ar faktiskajiem datiem, piemēram, revīzijā konstatēts, ka pacienti ortopēdijas rindā reģistrēti pēc operācijas veikšanas, kā arī pacientam faktiski par valsts līdzekļiem veikta operācija steidzamības kārtā, tomēr ortopēdijas rindas uzskaitē pacients reģistrēts 50% līdzmaksājuma rindā.
Turklāt, TOS neesot arī sniegusi patiesu informāciju par rindā uzņemto un no rindas izslēgto pacientu skaitu.
VK atklājusi, ka TOS, iegādājoties endoprotēzes un saņemot pakalpojumus par kopējo summu 856,67 tūkstoši latu, nav veikusi iepirkumu procedūras, līdz ar to iespējams, ka nav izvēlēti izdevīgākie piedāvājumi.
Tāpat neapzinot lētākus un izdevīgākus piedāvājumus, TOS samaksājusi 53,43 tūkst. Ls (bez PVN) uzņēmumam par medicīnas ierīču un aparātu pārbaudi un tehnisko apkopi. (db.lv)

2011.gada LR Iepirkumu uzraudzības birojs konstatēja no TOS puses Publiskā iepirkuma likuma vairākus pārkāpumus.
12.jūnijs 2012, 13:20 Atbildēt
UUpsa
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā atkal likumu pārkāpšana kas saistīta ar finansiāliem darījumiem.

http://www.d-fakti.lv/lv/uservoice/article/58968/
13.jūnijs 2012, 12:39 Atbildēt

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!