Vēlas noteikt pašvaldības, kurās nebūs ģenētiski modificēti organismi

Attapušies no administratīvi teritoriālās reformas pārmaiņu, grūtību un aizņemtības šoka, jaunizveidotie novadi sāk pievērsties citiem uz nākotni un ilgtspējību vērstiem jautājumiem.

Tā Viesītes un Aknīstes novadu domes seko tām pašvaldībām Latvijā un citviet pasaulē, kurās ierosināts noteikt pašvaldības teritoriju par brīvu no ģenētiski modificētiem organismiem (ĢMO). Viesītes novada domes juriste Ināra Zīriņa Neatkarīgo informē, ka Viesītes novada dome atbalstījusi biedrības Saukas dabas parks priekšlikumu noteikt novada teritoriju par brīvu no ģenētiski modificētiem organismiem. I. Zīriņa skaidro, saņemot ierosinājumam iedzīvotāju atbalstu, sagatavos saistošos noteikumus, kas tiks apstiprināti ar novadu pašvaldību lēmumu par ĢMO aizlieguma noteikšanu vismaz uz pieciem gadiem.

"Domāju, ka novada iedzīvotāji biedrības Saukas dabas parks ierosinājumu atbalstīs, jo Latvija vispirms jau pati sevi spēj pilnībā nodrošināt ar veselīgu pārtiku," saka Viesītes novada domes juriste I. Zīriņa, piebilstot – tiks uzskatīts, ka arī tie iedzīvotāji, kuri aptaujā nepiedalīsies un ierosinājumam neiebildīs, ierosinājumam piekrīt.

Latvijā

Eiropas mājdzīvnieku produktu izplatītāju un ražotāju asociācija FEDIAF veikusi pētījumus par kaķu skaitu Eiropas valstu mājsaimniecībās. Pētnieki secinājuši, ka Latvijā kaķi dzīvo 37% no visām mājsaimniecībām. Tas ir trešais augstākais rādītājs Eiropas valstīs. Pirmajā vietā ar 48% ir Rumānija, otrajā ar 41% atrodas Polija. Kā izskaidrot to, ka esam tik ļoti pieķērušies šiem mīļajiem mājdzīvniekiem; kas mums tik ļoti patīk kaķos – pētījumu rezultātus “Neatkarīgajai” skaidro dzīvnieku mājvietas “Ulubele” saimniece Ilze Džonsone un sociologs Aigars Freimanis.