DP nesāks kriminālprocesu par deputāta Kariņa izteikumiem intervijā žurnālam "Playboy"

Drošības policija (DP), izvērtējot biedrības "Dzimtā valoda" iesniegumu, atteikusies sākt kriminālprocesu pret Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu ("Vienotība") saistībā ar viņa izteikumiem intervijā žurnālam "Playboy".

DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka Kariņa rīcībā nav konstatēts nozieguma sastāvs.

"Dzimtās valodas" līderis Vladimirs Lindermans norādīja, ka ar DP lēmumu ir iepazinies, taču biedrība to gatavojas apstrīdēt.

Jau ziņots, ka "Dzimtā valoda" iepriekš vērsās Ģenerālprokuratūrā, aicinot sākt kriminālprocesu pret Kariņu par aicinājumu uz genocīdu saistībā ar viņa izteikumiem intervijā žurnālam "Playboy".

Ģenerālprokuratūra iesniegumu pārsūtīja pēc piekritības DP.

Intervijā "Playboy" Kariņš teicis: "Mums vajag, lai tie krievi, kas šeit aug, uzaug par latviešiem... Mums vajag saprast, ka integrācija ved uz asimilāciju, un tam ir jābūt mūsu mērķim – asimilēt viņu bērnus."

"Dzimtā valoda" uzskata, ka šie vārdi un vairākas citas frāzes šajā intervijā viennozīmīgi norāda uz bērnu, kas pieder citai nacionālai grupai, piespiedu asimilāciju.

Biedrība iepriekš paziņojumā masu medijiem arī uzsvēra, ka Krimināllikuma 71.pants noteic, ka genocīds ir tīšas darbības, lai pilnīgi vai daļēji iznīcinātu kādu nacionālu, etnisku, rases vai noteiktas reliģijas cilvēku grupu, šādas grupas locekļus nogalinot, nodarot viņiem dzīvībai vai veselībai bīstamus miesas bojājumus vai novedot viņus līdz psihiskai saslimšanai, tīši radot viņiem tādus dzīves apstākļus, kas pilnīgi vai daļēji šos cilvēkus fiziski iznīcina, lietojot līdzekļus, kuru mērķis ir novērst bērnu dzimšanu šādā grupā, vai nododot bērnus piespiedu kārtā no vienas cilvēku grupas otrā.

"Biedrība "Dzimtā valoda" uzskata, ka Krišjāņa Kariņa paziņojums intervijā žurnālam "Playboy" satur nozieguma sastāvu, kas paredzēts Krimināllikuma pantā – par publisku aicinājumu uz genocīdu. Mūsu mērķis ir panākt tiesas lēmumu, kas notiesās šādus aicinājumus un no tiem izrietošās darbības. Tādējādi mēs iegūsim spēcīgu juridisku instrumentu pret krievu skolu latviskošanu piespiedu kārtā," norādīja biedrība.

Latvijā

Patlaban Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās birojam aktīvā lietvedībā ir 74 Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) lietas, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē deputātus informēja Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Elīna Luīze Vītola.

Svarīgākais