Divi Latvijas tūristi, rīdzinieki, ceļojuma laikā Indonēzijā inficējušies ar Denges drudzi, informē Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC).
Šogad šis ir pirmais gadījums, kad Latvijas Infektoloģijas centrā vienlaikus ievietoti divi pacienti ar aizdomām par inficēšanos ar Denges drudzi, norādījusi LIC Drudža un diferenciāldiagnostikas nodaļas ārste Irina Ribakova.
LIC laboratorijā veiktās pārbaudes apstiprināja infektologu aizdomas par abu ceļotāju saslimšanu ar Denges drudzi. Patlaban abi pacienti atrodas infektologu uzraudzībā
Ribakova pastāsīja, ka ceļotājiem uz tropu zemēm ļoti jāuzmanās no odu kodumiem. Ceļotājiem ir jāzina par infekcijām, kas tos var apdraudēt izvēlētā brauciena galamērķa reģionā, un ir jārēķinās ar tur esošo infekciju risku.
Denges drudzi pārnēsā odi, un inficēšanās gadījumā divas līdz desmit dienas pēc koduma pēkšņi parādās paaugstināta temperatūra, kā arī galvas, roku un kāju sāpes. Šie simptomi ir līdzīgi vispārējiem saaukstēšanās vai gripas simptomiem, taču neārstēti mēdz izraisīt komplikācijas.
Pirms ceļojuma mediķi iesaka konsultēties LIC Tropu un ceļotāju slimību kabinetā, kur speciālisti sniegs visu nepieciešamo informāciju par piesardzības pasākumiem, kas jāveic, dodoties uz konkrētu valsti.
LIC epidemiologi, atsaucoties uz Pasaules Veselības organizācijas sniegto informāciju, ziņo, ka janvārī Indonēzijā un Vjetnamā reģistrēti jauni inficēšanās gadījumi ar A/H5N1 putnu gripas vīrusu.
Savukārt Francijā janvārī reģistrēts ievests holēras gadījums. Saslimušais vīrietis atpūties Dominikānas Republikā. Pēc atgriešanās no ceļojuma vīrietis tika hospitalizēts ar caureju, vemšanu un dehidrācijas simptomiem. Laboratoriskā pārbaude apstiprināja inficēšanos ar holēru. Šā cilvēka ģimenē neviens nesaslima, jo stingri tika ievērota personīgā higiēna un profilakses pasākumi.