Divkārt pārceltā konference par Latvijas pilsonību notiks 2. martā

Saeima sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU) 2. martā rīkos konferenci "Latvijas pilsonība 21.gadsimtā". Sākotnēji konference bija paredzēta 20.janvārī, tad to pārcēla uz 24.februāri, taču organizatorisku iemelsu dēļ tā pārlikta uz 2.martu.

Konferenci plānots organizēt, tajā iesaistot plašu ekspertu loku un tādējādi pirms Pilsonības likuma grozījumu izdarīšanas veicinot visaptverošu diskusiju par aktuālajām problēmām un to iespējamajiem risinājumiem.

"Pilsonības likums pieņemts 1994.gadā un pēdējās izmaiņas piedzīvojis 1998.gadā. Pa šo laiku Latvija un pasaule ir mainījusies, un likums vairs neatspoguļo sabiedrības aktualitātes un vērtības, ignorējot pārmaiņas, ko raisījusi dalība Eiropas Savienībā un migrācijas procesi. Rīkojam konferenci, lai noskaidrotu gan ekspertu, gan sabiedrības viedokļus par to, kādai jābūt Latvijas pilsonībai 21.gadsimtā, un iegūtu likumu, kurā vismaz tuvākajā gadu desmitā nebūs vajadzīgas izmaiņas," norādījis Saeimas Juridiskās komisijas Pilsonības likuma grozījumu apakškomisijas priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais ("Vienotība").

Saeimā Pilsonības likuma grozījumu sagatavošanai izveidota īpaša apakškomisija. Strādājot pie likuma grozījumiem, deputātiem galvenokārt būs jārisina jautājumi par dubultpilsonības iegūšanu ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem un pilsonības piešķiršanu Latvijā dzimušu nepilsoņu bērniem.

Konferencē aicināti piedalīties augsta līmeņa starptautiskie un pašmāju eksperti, Saeimas deputāti, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes mācībspēki, pārstāvji no Pasaules Brīvo latviešu apvienības un citām latviešu diasporas organizācijām, kā arī citi interesenti.

Latvijā

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) arī trešajā izsolē nav izdevies piesaistīt potenciālo investoru interesi par Maskavas kultūras un biznesa centru Rīgā, Marijas ielā 7, kas plašāk pazīstams kā Maskavas nams, liecina informācija elektronisko izsoļu vietnē "izsoles.ta.gov.lv".

Svarīgākais