Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) krīzes komanda apsver iespēju atkārtoti doties uz Krāslavas novadu, lai strādātu ar tuviniekiem, pedagogiem un traģiskajā jaunā gada nakts avārijā bojāgājušo draugiem.
Krīzes komanda Krāslavu apmeklēja 9.janvārī, un tikties ar speciālistiem vēlējās daudz cilvēku, aģentūrai BNS pastāstīja inspekcijas Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta vadītāja Amanda Gruze, kura bija viena no septiņiem krīzes grupas speciālistiem.
"Palīdzība bija ļoti svarīga, jo īpaši brāļiem un māsām, kas ir vistiešāk iesaistīti situācijā, jo zaudējums ir ļoti smags. Situāciju īpaši smagu rada fakts, ka ikviens cilvēks ir iesaistīts kaut kādās attiecībās ar aizgājējiem. Visi viens otru pazīst, jo apdzīvotā vieta ir pietiekami maza. Pārdzīvo visi – kaimiņi, radi, draugi," sacīja Gruze.
VBTAI pārstāve teica, ka arī Krāslavas novadā ir speciālists – psihologs, bet arī viņš ir iesaistīts notikušajā, tāpēc nespēj sniegt palīdzību. "Tiek izmantotas īpašas metodes, skatāmies pēc situācijas, kas ir piemērots. Darbs notiek individuāli vai mazās grupās," norādīja Gruze.
Komentējot mediju interesi par traģēdiju un centieniem tikties ar bojāgājušo radiniekiem, VBTAI speciāliste uzskata, ka žurnālistiem pašlaik vajadzētu ieturēt distanci.
"Gan tuviniekiem, gan draugiem tas rada papildu grūtības. Cilvēkus, kad ir dziļās sērās, tikai var sakaitināt mediju uzmanība. Katrā ziņā tas viņiem nepalīdz. Jājautā, ko īsti vēlas žurnālisti? Jāsaprot, ka cilvēkiem ir ļoti grūti, vai žurnālisti vēlas tam saņemt apstiprinājumu? Varbūt žurnālistiem vajadzētu ieturēt distanci," uzsvēra speciāliste.