Apgrozībā atrodas jau 8,6 miljoni vietējās Ventspils naudiņas – ventu. Interese par tiem aizvien ir visā Latvijā un pat aiz valsts robežām.
Virtuālo vēstniecību, kurā pirms došanās uz Ventspili, iespējams, nopelnīt atlaides izklaidei Ventspilī, izmanto galvenokārt jaunieši un ģimenes ar bērniem.
Ventspils tūrisma informācijas centrā (TIC), kur atrodas Ventu banka, stāsta nesenu gadījumu. Ieradies bariņš jauniešu no Liepājas un, izmantojot centrā pieejamo datoru ar interneta pieslēgumu, reģistrējušies virtuālajā vēstniecībā, veikuši ventspilingu, aizpildījuši testu, izveidojuši savu tūrisma maršrutu pa pilsētu, saņēmuši ventus, ar kuriem tālāk devušies atpūsties pilsētā.
Ar ventiem iespējams norēķināties nu jau 43 vietās, galvenokārt aktīvās atpūtas un izklaides vietās, tūrisma objektos un kafejnīcās. Vietējo naudu pieņem arī daži skaistumkopšanas saloni, frizētavas un pat degvielas uzpildes stacijas. DUS Sumata komercdirektore Līga Brūvele stāsta, ka, iegādājoties degvielu un maksājot
50 ventus, pircējs saņem atlaidi – 3 santīmus par katru litru un 10% atlaidi pirkumiem veikaliņā. Šādu iespēju novērtējuši jau vairāki ventu īpašnieki. Interesanti, ka arī solāriju studijā ventspilnieki norēķinās ar ventiem un tie noder, arī pasūtot picu. Karlīnes pica īpašnieks, Italo Freimanis stāsta, ka tādējādi iekasēti jau pāris tūkstoši ventu. Savukārt jātnieku sporta kluba Arizona pārstāvis Māris Kalniņš neslēpj, ka pagaidām ventus nav izdevies iekasēt, skaidrojot to ar šobrīd izjādēm nepiemērotajiem laika apstākļiem. Tomēr Kalniņš atzīst – «esmu ventu entuziasts. Kad dzirdēju par ventiem, cerēju, ka vietējā nauda būs ne vien kā atlaižu kupons, bet izmantojama arī bārtera norēķiniem». Arī
I. Freimani iesaistīties ventu pasākumā rosinājis lokālpatriotisms un atbalsts vietējās naudas idejai. Šobrīd iegūtos ventus uzņēmumi un iestādes nodod atpakaļ Ventu bankā un atzīst to par lielisku mārketingu, savukārt pilsētas iedzīvotāji un tūristi novērtē atlaides. Rēķināt esot vienkārši – 100 venti ir 1 lats, tādēļ pārpratumi nesanāk, stāsta ventspilnieki. Tomēr jāatceras, ka katrā vietā ir noteikta summa, kuru var maksāt ventos.
Šobrīd aktīvākie ventu pelnītāji un izmantotāji ir jaunieši vecumā no 14 līdz 23 gadiem, kā arī ģimenes ar bērniem. TIC vadītāja v.i. Inga Aulmane stāsta, ka ģimene, kura dodas atpūsties, piemēram, uz Ventspils ūdens piedzīvojumu parku, maksājot ventos, var saņemt ievērojamu atlaidi. Ja maksā 300 ventus, 2 stundu izklaide ūdens atrakcijās un SPA zonā maksā nevis 7,20, bet 4,20 latus. Šāda iespēja arī tiek aktīvi izmantota – ūdens piedzīvojumu parks ir līderis ventu piesaistē. Tam seko Ledus halle, Ventspils jaunrades nams, kurā atrodas planetārijs un observatorija, kā arī Livonijas ordeņa pils.
Venti ir lieliska iespēja tūristiem pirms došanās uz Ventspili sarūpēt sev atlaides. Lai to izdarītu, atliek vien reģistrēties Ventspils virtuālajā vēstniecībā, aizpildīt testu, veikt ventspilingu un sastādīt maršrutu. Ja vēl garajos ziemas vakaros atliks laiks no Ventspils fotogrāfijām izveidot klipu – būs nopelnīti 650 venti. Tūrisma informācijas centrā stāsta, ka pašlaik visvairāk virtuālajā vēstniecībā tiek pildīts tests un ik dienu vairāki desmiti cilvēku ierodas izņemt no bankas nopelnīto naudu. Savukārt Ventspils olimpiskā centra sporta un mārketinga daļas vadītājs Raitis Roze ir gandarīts, jo nereti ir gadījumi, ka ierodas skolēnu tūristu grupas, kas jau pirms atbraukšanas ir nopelnījuši ventus un tos izmanto.
Mēneša laikā Ventspils virtuālajā vēstniecībā cilvēki no dažādām pasaules valstīm nopelnījuši 110 900 ventus. Visaktīvāk pagaidām vēstniecību apmeklē un ventus tērē paši ventspilnieki. Tomēr liela interese vērojama arī no rīdziniekiem, kā arī tuvākajiem kaimiņiem – no Kuldīgas un Talsiem. Uzticīgi Ventspils piedāvājumam kā vienmēr ir arī lietuvieši.