Šogad daudzus slēpošanas kalnus Latvijā skārusi krīze, kura lēšama - 30% apjomā salīdzinājumā ar 2010 - 2011. gada ziemas mēnešiem.
Žagarkalna pārstāvis Vadims Kameņevs skaidro: „Šosezon Žagarkalns strādājis tikai divas dienas Ziemassvētkos. Mēs gaidām, kad temperatūra nokritīsies zem nulles, jo tikai pie -3 grādu atzīmes var sākt izmantot tehniku, kura paredzēta mākslīgā sniega pūšanai. Šāda sniega pūšana, līdz braucamai stadijai, prasa 16 - 20 stundas, sniedzot 40 cm biezu sniega slāni. Pagaidām zaudējums nav iespējams aprēķināt. Ir izskanējis viedoklis par to, ka zaudējumi varētu būt lēšami -30% procentos, bet precīzāk zināsim sezonas beigās.” Žagarkalns cer, ka sniegs šoziem līdz Latvijai atnāks, bet zaudējumus aprēķināt vēl par agru.
nra.lv sazinājās ar Baiļu kalna īpašnieku Valdi Vanagu, kurš atzina, ka šogad uz kalna nekādas aktivitātes nenotiek. Par gaidāmajiem mīnusiem budžetā, V. Vanagas atzīst, kā tēma ir sāpīga, jo salīdzinājumā ar pagājušo gadu, kad vairums slēpošanas trašu darbību uzsāka jau novembra vidū, šobrīd situācija apbēdina, gan kalnu īpašniekus, gan slēpot gribētājus.
Slēpošanas kalns Lemberga Hūte šosezon nav uzsācis darbību, jo Kurzemē gaisa temperatūra zem nulles noslīdējusi tikai pāris dienu. Arī Rāmkalna slēpošanas trase vēl aizvien ir zaļa un tās darbinieki un slēpot gribētāji gaida temperatūru noslīdam vismaz zem nulles.
Ņemot vērā silto laiku un sniega trūkumu uz Latvijas kalniem, nra.lv sazinājās ar vairākām ceļojumu aģentūrām, lai noskaidrotu vai tūristu skaits uz valstīm, kurās ir sniegs, palielinājis. Ceļojumu aģentūras Atlantic menedžere Natālija Ivanova skaidro: „Mēs nejūtam būtisku atšķirību, salīdzinājumā ar pagājušo gadu. ” Arī ceļojumu aģentūra Ap Sauli pārstāve apstiprina, ka neredz izmaiņas un tie, kas jau iesākuši ziemas mēnešos braukt uz kalniem ārpus Latvijas, turpina to darīt arī šoziem.” Vislielākais tūristu skaits šoziem ir ceļojumu firmai Tez Tour, kura ir viena no lielākajām ceļojumu aģentūrā Latvijā. Tez Tour ziņo, ka šobrīd ir pieejamas pēdējās biļetes uz Insbruku.