Viena kilometra attālumā no dzelzceļa stacijas „Krauja” Daugavpils novada Naujenes pagastā svētdien no sliedēm noskrējušas 17 kravas vilciena cisternas, 16 no tām ir apgāzušās.
Vilciens devies no Baltkrievijas uz Ventspili, kas galvenokārt pārvadājis eļļu. Ugunsdzēsēji izsaukumu saņēmuši plkst. 23.15 un notikuma vietā kopā ar "Latvijas dzelzceļa" darbiniekiem strādājuši pie tā, lai izveidotu norobežojumus un neļautu eļļai izplūst vēl vairāk, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvais dežurants Agris Šūmanis. Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts kā pirmo drošības pasākumu minēja vielu noplūdes izplatīšanās ierobežošanu, izveidojot aizsargvalni, lai neapdraudētu 400 metru attālumā esošās ēkas.
Aizsargvaļņa veidošanā iesaistījās arī Latvijas dzelzceļa tehnika. Pēc nepilnām divām stundām izlijušās vielas izplatīšanās pa zemes virsmu tika apturēta. Pilnībā aizsargvaļņa veidošana tika pabeigta pirms plkst. 4 no rīta.
Kā neoficiālo iemeslu nelaimes gadījumam A. Aizbalts minēja to, ka pirms Daugavpils apvedceļa izlūzis sliedes posms 1-2 metru garumā. Palīgi avārijas seku likvidēšanā devušies no Jelgavas, Rīgas, Rēzeknes un Baltkrievijas, kopumā notikuma vietā strādā jau ap 100 strādnieku, kā arī modrības režīmā tiek uzturēti ugunsdzēsēji.
Šobrīd avārijas vietā cisternas tiek vāktas nost no sliedēm, tiek jauktas bojātās sliedes un gatavotas jaunas, informē A.Aizbalts. Kopējo noplūdušo eļļas un minerālvielu daudzumu varēs konstatēt tikai pēc tam, kad tiks atsūkts cisternās vēl esošais šķidrums. Kopumā cisternās, kurās ir sūces, ir ap 225 tonnām minerālvielu. Sūces kopumā ir no piecām cisternām un no vienas no tām, tehniskais šķīdinātājs, kopumā 123 tonnas, ir noplūdušas pilnībā, ziņo A.Aizbalts. Eļļveidīgs šķidrums noplūda no divām cisternām. No vienas cisternas, kurai avārijas rezultātā radās plaisa, noplūda atšķaidītājs. Lai apturētu vēl lielākas noplūdes bojātās cisternas tiek tamponētas. Viņš stāsta, ka siltu laika apstākļu gadījumā nelaimes apmēri būtu daudz lielāki, jo aukstā gaisa temperatūra neļauj iztvaikot kaitīgajām vielām, kā arī neļauj tām aizdegties.
A. Aizbalts norādīja, ka tuvumā dzīvojošie iedzīvotāji ir brīdināti par notiekošo, taču tuvumā esošo iedzīvotājus tas neskar, jo uzturā netiek izmantots akas ūdens.
Darbi turpinās, tiek kontrolēts, lai notikuma vietā neizceltos ugunsgrēks, grūtākais darbs būs ar cisternu novietošanu atpakaļ uz sliedēm, sacīja VUGD pārstāve Viktorija Šembele.