Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa pirmdien, 9.janvārī, plāno skatīt bijušā Latvijas energoapgādes kompānijas "Latvenergo" valdes priekšsēdētāja Kārļa Miķelsona prasību piedzīt no uzņēmuma atlaišanas pabalstu 36 tūkstošu latu apmērā, aģentūru BNS informēja tiesas priekšsēdētāja palīdze Una Zīrāka.
Iepriekš - 2011.gada 5.decembrī - paredzētā tiesas sēde tika atlikta pēc Miķelsona pārstāvja lūguma.
Saskaņā ar Zīrākas sniegto informāciju 2008.gada 9.novembrī noslēgtais darba līgums ar Miķelsonu paredzēja, ka gadījumā, ja darba līgums tiek uzteikts pirms termiņa, viņam tiek izmaksāts atlaišanas pabalsts sešu mēnešalgu apmērā. Darba līgumā nekādi grozījumi netika veikti, turklāt, pēc Miķelsona prasības pieteikumā norādītā, arī Darba likums neparedz pamatojumu atlaišanas pabalsta nemaksāšanai. "Latvenergo" pabalstu Miķelsonam tā arī nav izmaksājis, tādēļ viņš to lūdz piedzīt tiesas ceļā.
Pēc tiesas pārstāves teiktā, šajā lietā trešās personas statusā atbildētāju pusē pieaicināta Ekonomikas ministrija.
Miķelsonam 2010.gada jūnijā bija jāatstāj "Latvenergo" valdes priekšsēdētāja amats saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sākto kriminālprocesu. Viņš no 2011.gada jūnija vidus arī atradās apcietinājumā, taču 19.augustā pret 50 tūkstošu latu drošības naudu tika atbrīvots no cietuma.
Jau vēstīts, ka saistībā ar "Latvenergo" amatpersonu iespējamajām pretlikumīgajām darbībām laikā no 2006.gada līdz 2010.gada jūnijam KNAB 2010.gada 14.jūnijā sāka kriminālprocesu par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kukuļošanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā, ko izdarījusi organizēta grupa. Iespējamie noziegumi saistīti ar publiskajiem iepirkumiem un rekonstrukcijas darbiem.
Toreiz kriminālprocesa ietvaros bija arī aizturētie, no kuriem vairāki strādāja valsts uzņēmumos "Latvenergo" un "Sadales tīkls".
KNAB aizdomās turētos vaino vairāk nekā 1,2 miljonu eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā.
Kriminālprocesa ietvaros apcietinājums tika piemērots ne tikai Miķelsonam, bet arī bijušajam "Latvenergo" viceprezidentam Aigaram Meļko un uzņēmējam Andrejam Livanovičam, taču vēlāk viņi pret drošības naudu no cietuma tika atbrīvoti.