Stradiņa slimnīcā atklāta moderna telekonferenču sistēma

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas telpās trešdien atklāta mūsdienīga telekonferenču sistēma, kas palīdzēs attīstīt telemedicīnas pakalpojumus Latvijā, aģentūrai BNS pavēstīja slimnīcā.

Līdzīga iekārta uzstādīta arī Liepājas reģionālajā slimnīcā, lai nodrošinātu speciālistu sadarbību un pieredzes apmaiņu abās slimnīcās.

Jaunais aprīkojums veicinās ātru un efektīvu attālinātās medicīniskās palīdzības un konsultāciju pieejamību Kurzemes reģiona iedzīvotājiem. Tas nozīmē arī laika un līdzekļu ekonomiju pacientiem, iespējas saņemt valsts vadošo speciālistu konsultācijas, ātrāku diagnozes noteikšanu un ārstēšanas taktikas izvēli.

Atklāšanas pasākuma dalībniekiem bija iespēja ielūkoties mediķu ikdienā – Liepājas ārsti telekonferences laikā vērsās pie Stradiņa slimnīcas mediķiem, lai konsīlija veidā vienotos par turpmāko terapiju kādam 53 gadus vecam pacientam ar sarežģītu onkoloģisku gadījumu uroloģijā. Vīrietim sākotnēji tika atklāts audzējs urīnpūslī, kas ārstēts, lietojot staru terapiju. Audzējs pēc terapijas būtiski samazinājies, taču tad magnētiskās rezonanses izmeklējumā pacientam atklāti audzēji arī nierēs un urīnvadā. Pēc sekojošām nieres un urīnvada operācijām pacienta organismā audzēji vairs nav atrasti.

Kopā ar Stradiņa slimnīcas ārstiem – Onkoloģijas klīnikas vadītāju Guntu Purkalni, Staru terapijas kabineta vadītāju Artūru Šorubalko, radioloģi Ligitu Zvaigzni un urologu Pēteri Vaganovu – tika izvēlēta pacientam atbilstoša profilaktiska terapija.

Telekonferenču sistēma ir dāvinājums no pasaulē lielākā Ķīnas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmuma "Huawei Technologies". Iekārta tika pasniegta Latvijas delegācijai 2010.gada oktobrī, bijušā Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera oficiālās vizītes laikā Ķīnā. Ministru kabinetā nolemts par iekārtas uzstādīšanu divās no Latvijas slimnīcām – Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā un Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Tas ir Baltijas valstīs pirmais tik augsta līmeņa aprīkojums, ko slimnīcās izmanto telemedicīnas pakalpojumiem. Iekārtai ir trīs 65 collas lieli ekrāni, kuros redzams video 1080p un 720p HD kvalitātē, panorāmas videokameras, AAC-LD audio standarts un skārienjutīgs vadības panelis. Telekonferenču risinājums piedāvā reāla izmēra video un skaņas lokalizāciju, nodrošinot klātbūtnes sajūtu ar cilvēkiem otrpus ekrānam.

Gadā iekārtas iespēju izmantošana palīdzētu apmēram 100 onkoloģisko, 150 kardioloģisko, 50 oftalmoloģisko pacientu, kā arī pacientiem citās medicīnas nozarēs. Viena telemedicīnas konsultācija aizņem aptuveni 45‒60 minūtes, un tajā piedalās ārstu konsīlijs no viena speciālista līdz pat sešiem ārstiem sarežģītākos gadījumos.

Svarīgākais