Sagatavoti 30 tūkstoši sarkanbaltsarkano lentīšu

Latvijas Kara muzejā visu nedēļu vērojama liela interese par sarkanbaltsarkano karoga lentīšu iegūšanu un pareizu piestiprināšanu pie apģērba.

Pagājušajā nedēļā no 3000 metru garās sarkanbaltsarkanās lentes tika sagriezti un salocīti apmēram 30 tūkstoši mazo lentīšu, ko piestiprināt pie apģērba. Tās piektdien Lāčplēša dienas ietvaros un Latvijas Proklamēšanas gadadienā 18.novembrī ļaužu pulcēšanās vietās dalīs Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji.

Karoga lentītes var iegūt arī Kara muzeja apmeklētāji. Šīs nedēļas laikā muzeja darbiniekiem vajadzējis ļoti bieži atbildēt uz jautājumiem, kā tās pareizi salocīt un piestiprināt pie apģērba, jautāts pat, vai nav kādu speciālu statūtu, kā lentītes pareizi lietojamas.

Jau vēstīts, ka Latvijas Kara muzejā pirms nedēļas notika sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas pasākums. Kopumā sarūpēti 3000 metru sarkanbaltsarkanās lentes, kas salocīta mazākās lentītēs.

Aizsardzības ministrija (AM) šādu akciju rīko jau ceturto reizi un aicina visus Latvijas iedzīvotājus Lāčplēša dienā pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti stilizēta skaitļa 11 formā, kas norāda uz 1919.gada 11.novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā cīņa pret Bermonta karaspēku.

Ministrija norāda, ka Latvijas armijas deviņdesmitās gadadienai veltītā logotipa centrālais elements ir stilizēts skaitlis 11 valsts karoga krāsās. Tas atgādina par 1919.gada 11.novembra uzvaru un līdzinās starptautiski atzītajam "victory" jeb uzvaras simbolam.

AM un Nacionālie bruņotie spēki logotipu izveidoja, attīstot Latvijas Neatkarīgās televīzijas 2007.gadā aizsākto tradīciju – aicinājumu Lāčplēša dienā pie apģērba nēsāt sarkanbaltsarkanu lentīti stilizēta simbola formā, kas norāda uz 11.novembri kā visu Latvijas karavīru godināšanas dienu.

Latvijā

Šodien ZZS valde gatavojas izvirzīt savu Latvijas Bankas (LB) prezidenta amata pretendentu – valsts finanšu institūcijas “Altum” valdes priekšsēdētāju Reini Bērziņu. Latvijas Bankas likums nosaka: “Latvijas Bankas prezidentu pēc vismaz 10 Saeimas deputātu ierosinājuma ievēlē amatā Saeima.” Tas nozīmē, ka tikai politiķi, Saeimas deputāti var izvirzīt kandidātus uz šo augsto amatu.

Svarīgākais