Komentāri / Maija Kūle: "Plukatas nedzīvo tālāk par vienu paaudzi" [pilns intervijas teksts]
 

41 komentāri

FFilosofijas students
Super! Es Kūli vienmēr esmu cienījis. Lai gan zinu, ka internetā atkal cirkulēs Kūles citāti, kas tiks apņirgti, ka to sakot filosofs. Mīļie draugi, palasiet intervijas ar citiem filosofiem, un jūs sapratīsiet, ka intervija dienas laikrakstā nav intervija akadēmiskajam žurnālam.
21.oktobris 2009, 13:52 Atbildēt
MMemory
Palasiet salīdzinājumam un situācijas izpratnei arī filosofa&sociologa A.Zinovjeva intervijas:
''Поражает в этой ситуации поведение российской интеллигенции. Она полностью (за немногими исключениями) утратила ту роль, какую она играла в прошлые годы российской истории - роль духовного просвещения и воспитания людей в высоком гражданском смысле. Она выполняла эту роль в борьбе с религиозным мракобесием, с сектантством, с псевдонауками, с околонаучным шарлатанством и т.п. Эта деятельность интеллигенции стала одним из важнейших условий тех беспрецедентных достижений эпохального и глобального масштаба, каких добилась наша страна в советские годы. Теперь же российская интеллигенция стала активным участником процесса интеллектуальной (духовной!) деградации России, - роль позорная, капитулянтская, холуйская, трусливая, шкурническая. Она не имеет никакого морального оправдания.''
АЛЕКСАНДР ЗИНОВЬЕВ ''НАСТУПЛЕНИЕ МРАКОБЕСИЯ''
http://www.zinoviev.ru/ru/articles/zinoviev-mrak.html
21.oktobris 2009, 14:09 Atbildēt
ĒĒ. Pūravs
...kā māca Hēgelis, gars izpaužas caur atsevišķām personībām tikai tad, kad nāk laiks. Laikam jau laiks nav pienācis...

Kā māca Rainis: „Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs, tas nenāks, ja ļaudis to nevedīs.” ...
21.oktobris 2009, 14:48 Atbildēt
bbebrs
Bet, Kūles kundze, tas Zanders taču diezgan labi jēdz LV situāciju un viņa ņirdziens par šo cirku man ir pilnīgi saprotams!? Ar cieņu.
21.oktobris 2009, 15:12 Atbildēt
uu.c.
kāda vēl inteliģence? - dajoš CounterStrike, pivīti un čiksas!
21.oktobris 2009, 15:49 Atbildēt
JJo>filosofijas students
Dārgais student, tur jau ir tā lieta, ka esam lasījuši intervijas ar citiem filosofiem.
21.oktobris 2009, 16:47 Atbildēt
aa5
mums jau valsts kā valsts ... tautas dziesmas saka ka ''saules'' mūžs garantēts!
pasaules uztvere ir egocentriska... laime vai nelaime ir subjektīvas... latvietis pēc būtības ir individuālists, tāpēc kolektīva ''kolapse'' pie mums paldies dievam nav iespējama!
21.oktobris 2009, 17:26 Atbildēt
FFishbone
Valsts galvenais stratēģis Ķīļa kungs kādreiz uz manu jautājumu atbildēja, ka jāvirzās uz anarhismu.
---------------
Un liekas ka uz to arī vara un valdība iet, jo citas izejas nav, varas pašat'tirīšanās nenotiek. Neiespējami kādu (šinī gadījumā varu + valdību ) aizdabūt no pilna galda prom . Tāpēc anarhisms iespējams ir risinājums
21.oktobris 2009, 17:42 Atbildēt
nnu kaa tad
– Mediju un pirmām kārtām Neatkarīgās Rīta Avīzes pārmetumi Latvijas Zinātnes padomes komisijai par filozofu naudas sadali bija nepareizi un, kā šķiet, plašākas pret akadēmiskajiem filozofiem vērstas melnā PR kampaņas noteikti.
******
Kaa kaut kas ne pa praatam, tā pie visai vainiigs melnais PR un briesmonji, kas ar to nodarbojaas.
Man domaat, ka arii sociaalo zinaatnju paarstaavjiem buutu jaapazinaas sava vieta un loma notiekoshajaa kriizee, jo neatceros peedeejos gadus piecus nekaadas publiskas diskusijas inetaa, presee vai televiizijaa par veertiibam, veertiibu sisteemaam un pateereetaaju sabiedriibaam. Bet zheel.
21.oktobris 2009, 17:54 Atbildēt
vviks
Es par jautājumu , kas atļāva savairot tik daudz vienādu studiju programmu un kāpēc . kāpēc skaidrs , naudas pēc , ja to nesaprata topošie studenti , viņiem piedodams , bet vai to nesaprata mācību spēki , saprata gan , bet arī nauda bija vajadzīga un par apmācību kvalitāti nedomāja , studenti maksāja bargu naudu pretī saņemot smieklīgu apmācību , labākajā gadījumā 2-3 pilnas apmācības dienas nedēļā , jo ,redz , pasniedzēji naudu raušot rāvās vairākās mācību iestādēs vienlaicīgi , kur morāle un ētika Kūles kundze ?
21.oktobris 2009, 18:41 Atbildēt
RRrr!
PASNIEDZĒJI rausa naudu, veidojot vienādas studiju programmas?! Prātiņ, nāc mājās! tas nu bija un ir vajadzīgs tikai visādām it kā augstskolām un to administrācijai. Pasniedzēji un studenti ir tie, kas šos liekēžus uztur! Kūles komentāri par t. s. "izglītības reformu" ir visnotaļ precīzi.
28.oktobris 2009, 11:04 Atbildēt
iik
Tam, ko šodien praktizē Kūle, nav ne vismazākā sakara ar filosofiju. Tikai tukšas frāzes un sevis pozicionēšana pēc koruptīvā skandāla (sak, "neko jūs man nevarat padarīt- esmu, biju un būšu tikpat diža un tur, kur esmu"). Ceru, ka beidzot modīsies filosofi- domātāji mūsdienu kategorijās un par mūsdienu realitāti.
21.oktobris 2009, 19:06 Atbildēt
RRollmopsis
Visu cieņu Kūlei - tikai pateicoties viņai un viņas kolēģiem filozofija Latvijā ir augstā līmenī! Un tādi Dieva doti tirliņi kā Ziepnieks & Co (kuri arī gribētu būt filozofi) tikai domā par naudu, polit-mahinācijām, vaukšč un aiz greizsirdības kož labākajiem kājā...
21.oktobris 2009, 19:43 Atbildēt
vvi
kūle nav nopietna
21.oktobris 2009, 21:22 Atbildēt
MMemory- Lūcija
Tas, ko A.Zinovjevs prognozēja vakardien par Krieviju - par to šodien raksta pat Latvijas filosofi - pat bez pētījumiem var apjēgt nākotnes notikumus:
''Bet, mīļie draugi, kas tad jums te ražos, studēs un dzīvos, ja neredzat cilvēku, ja neredzat valsts ideju, vērtības un garīgo jomu! Neinteresējaties par vēsturi, noraidāt latviešu valodu, nemīlat kultūru, nelasāt filozofiju. Plukatu zemē plukatas neizdzīvo tālāk par vienu paaudzi, mirst valsts, aizbrauc cilvēki, izzūd valoda un aizvējojas kultūra.'' (M.Kūle).
21.oktobris 2009, 22:12 Atbildēt
ffilosofi/filozofi
... tik maz Latvijā to domātāju un tie paši ragos sagājuši, bet nu galvenais jau pašam justies centrā nevis perifērijā :)
21.oktobris 2009, 23:21 Atbildēt
MMemory
Ragos saiet jau var saiet tur, kur sākas kliegšana - ''Aizver muti !''.
A justies digitālajā laikmetā var katrs kā vien vēlas - kā ''pasaules centrs'' vai ''perifērijas nostūris'' - ar vienu klik-klik pa taustiņiem var to visu mainīt acumirklī. Virtuālajā pasaulē ar 'stikla pērlīšu spēli' (H.Hese) var nodarboties ilgi jo ilgi, ilgi.....
Bet ja reālajā dzīvē/pasaulē domājošie nevienosies un nevarēs īstenot savus nodomus - oi,oi kas vēl būs jāpieredz Latvijā (īpaši tiem, kas Kūles kundzes rakstīto par šausmām, kas šausmīgākas par dižķibeli tikai virtuālajā pasaulē ir pārdzīvojuši/pieredzējuši ).
21.oktobris 2009, 23:35 Atbildēt
nno otras okeana puses
Maija Kule saka vardus, kuros ir verts ieklausities. un vinas gramata Eirodzive ir verts ieskatities. nenemos spriest par filosofu naudas sadalijumu - un ja, draugi, rietumu pasaule visas zinatnes nozares cinas sava starpa par finansejumu un jo ipasi karsti iet humanitaras disciplinas, jo tas pavirsi raugoties it ka neko "nerazo"- bet attieciba uz Latvijas blavajam nakotnes izredzem ir verts so interviju paturet prata. ta vismaz tas izskatas no religijas filosofa skatu punkta arpus Latvijas.
22.oktobris 2009, 0:23 Atbildēt
LLotte
Tipiska korupcijā pieķerta ierēdņa mēginājums uzlabot savu tēlu KNAB pārbaudes laikā. Visi apvainojumi pret mani mistisku melni spēku pasūtījums, es pati gaiša un laba. No žurnalista puses neviena jautājuma par tūkstošiem notralinātas naudas, zemo akadēmisko līmeni utt. Izskatās, ka pati Kūles k-dze te ar PR nodarbojas.
22.oktobris 2009, 9:31 Atbildēt
IIzstāde
Vai pirmdien ZA nevarētu veidoties kāda saistošāka saruna?
22.oktobris 2009, 9:34 Atbildēt
ppiparmētra
Lieliski!
22.oktobris 2009, 9:55 Atbildēt