"Vienotība" ārkārtas sēdē lems par turpmāko rīcību koalīcijas veidošanā

"Vienotība" ceturtdien valdes ārkārtas sēdē lems par turpmāko rīcību koalīcijas veidošanas sarunās, intervijā "Radio 101" pavēstīja premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība").

Savukārt piektdien "Vienotībai" paredzētas divpusējas sarunas ar Zatlera Reformu partiju.

Dombrovskis arī pauda viedokli, ka divu ekspertu grupu izveide nav racionālākais veids, kā risināt sarunas par jauno koalīciju. Viņaprāt, ekspertu diskusijām būtu jānotiek starp potenciālajām koalīcijas partijām.

Pēc Dombrovska domām, ticamākais koalīcijas modelis ir trīs partijas – "Vienotība", Zatlera Reformu partija (ZRP) un "Saskaņas centrs" (SC) vai Nacionālā apvienība (NA). "Vienotības" vēlamākais partneris ir ZRP, tomēr par trešo partneri premjers neatbildēja, vien piebilda, ka tas ir sarunu jautājums.

"Ja mēs runājam no tādas labējas nacionālas politikas viedokļa, tad tā ir Nacionālā apvienība. Ar "Saskaņas centru" jautājumu ir krietni vairāk, bet pēdējās dienās mēs redzam arī no "Saskaņas centra" izteiktu gatavību risināt šīs sarunas, tostarp par okupācijas fakta atzīšanu. No šī viedokļa sarunas [ar SC] ir cerīgākas, nekā likās sākumā," atzina Dombrovskis.

Viņš atzinīgi novērtēja SC līdera Nila Ušakova paziņojumu par okupācijas fakta atzīšanu, kas ļauj noņemt spriedzi, taču vienlaikus šī nostāja būtu jāatspoguļo arī programmatiskajos dokumentos. "Vienotības" līderis kritiskus vārdus veltīja arī NA.

"Nacionālās apvienības komunikācija nav sevišķi veiksmīga, jo īpaši kārtējie [NA biedra Jāņa] Iesalnieka izteikumi. Nacionālajai apvienībai atbildīgāk jāizturas pret šiem jautājumiem, ja viņi grib būt varas partija," teica Dombrovskis. "Tāpēc risinām šīs sarunas, jāsaprot, vai Nacionālā apvienība ir gatava atbildīgi izturēties pret šiem jautājumiem un nenākt klajā ar dažādiem provokatīviem izteikumiem, bet, ja kāds no biedriem ar tādiem nāk, tad, manuprāt, no šādiem biedriem būtu jādistancējas."

Uz jautājumu par "Vienotības" palikšanu opozīcijā Dombrovskis norādīja, ka "Vienotība" strādā pie tā, lai būtu valdībā. Vienlaikus viņš neizslēdza, ka koalīciju varētu veidot tikai divi politiskie spēki – ZRP un SC, taču tas, pēc viņa domām, nebūtu optimālākais koalīcijas modelis jaunajā parlamentā.

Latvijā

Biežākais mediju ētikas kodeksa pārkāpums, ko savos atzinumos konstatējusi Latvijas Mediju ētikas padome (LMĒP), bijis godprātības principa neievērošana, liecina LMĒP pārskats par mediju ētikas kodeksa piemērošanas praksi, izskatot piecu gadu laikā saņemtās sūdzības.

Svarīgākais