CVK vadītājs valdībai skaidros elektroniskās balsu skaitīšanas programmas nepieciešamību

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājs Arnis Cimdars, iespējams, otrdien valdībā pamatos 250 tūkstoš latu pieprasījumu, lai jau šogad 11.Saeimas vēlēšanās balsis varētu skaitīt elektroniski.

Šo pieprasījumu bija iecerēts skatīt jau 16.augustā, taču to pārcēla par nedēļu. Līdz pirmdienas vakaram šis jautājums gan vēl nebija iekļauts valdības darba kārtībā.

Sākotnēji tika plānots elektronisko balsu skaitīšanu ieviest 2013.gada pašvaldību vēlēšanās, tomēr, ņemot vērā to, ka šogad 17.septembrī notiks Saeimas ārkārtas vēlēšanas, šo sistēmu varētu ieviest jau šogad.

Pašlaik Saeimas vēlēšanu rezultātu apkopošana aizņem trīs nedēļas, savukārt, skaitot un apkopojot vēlēšanu rezultātus elektroniski, galīgie vēlēšanu rezultāti varētu būt zināmi nedēļas laikā. Līdz šim visvairāk laika aizņēma par kandidātiem nodoto atzīmju "+" un svītrojumu skaitīšana.

Iepriekš divi CVK locekļi – Elizabete Krivcova ("Saskaņas centrs") un Sigords Stradiņš ("Vienotība") – gan ir apšaubījuši elektroniskās balsu skaitīšanas sistēmas ieviešanu jau uz rudenī gaidāmajām Saeimas ārkārtas vēlēšanām, jo uzskata, ka viss notiek steigā un nav atrasts labākais tehnoloģiskais risinājums. Īpaši viņi apšauba zīmju skenēšanu.

"Iepriekšējos gados līdzīgu iekārtu testēšana nedeva pārliecinošus rezultātus. Tāpēc elektroniskās balsu skaitīšanas sistēmas ieviešana ir pāragra un paredzēto 250 000 latu ieguldīšana varētu izrādīties pilnīgi nelietderīga," sacīja Stradiņš.

Šie abi CVK pārstāvji arī norādīja, ka ne visi vēlēšanu iecirkņi būs nodrošināti ar atbilstošu datortehniku, tādēļ šo programmu pilnvērtīgi nevarēs izmantot.

Tomēr lielākā daļa CVK locekļu ir par elektroniskās balsu skaitīšanas sistēmas ieviešanu jau šogad.

Latvijā

Pedagogi no visas Latvijas iezīmē vairākas būtiskas problēmas, kas saistītas ar mācību līdzekļu pieejamību un kvalitāti. Neraugoties uz centieniem nodrošināt pilnvērtīgu izglītības procesu, vairums pedagogu saskaras ar to, ka pieejamie resursi neatbilst ne mūsdienu vajadzībām, ne skolēnu attīstības prasībām, secināts izdevniecības “Skolas Vārds” īstenotajā pedagogu aptaujā.